4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Trafik yaya geçitleri de kırmızı çizgi oldu..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Trafik yaya geçitleri de kırmızı çizgi oldu..
Bu zamana kadar beyaz renk olan yaya geçitleri şimdi de kırmızı renge boyanıyor. İçişleri Bakanlığının "30 Mart'ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz" uygulaması kapsamında Ordu’da yaya geçitlerine kırmızı çizgiler çiziliyor. Koronavirüs artışında kırmızı çizgide olan Ordu ilinde yaya geçitleri de kırmızıya boyanarak adeta dikkat çekmeye başladık.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Daire Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yapılan çalışma kapsamında 19 ilçede 250’ye yakın yaya geçidine kırmızı çizgi çizilecek.

Yaya önceliği konusunda toplumda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak ve yaya önceliğine verilen önemi vurgulamak amacıyla yaya geçitlerindeki beyaz şeritlerden ortada bulunanı kırmızı renge boyanıp "Önce Yaya" görseli çiziliyor.

19 İLÇEDE 250 YAYA GEÇİDİNDE UYGULANACAK

İl genelinde 250 adet yaya geçidinde bu çalışmanın uygulanacağını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Özgür Dayı, “Yaya önceliğinin ön planda olduğu bu çalışma 19 ilçede kısa süre içinde tamamlanacak” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılında başlatılan trafikte yaya önceliği kampanyası’nın devamı niteliğinde olduğunu söyleyen Daire Başkanı Özgür Dayı, "Yaya önceliği konusunda toplumda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak, yaya önceliğine verilen önemi vurgulamak amacıyla ışıksız yaya geçitlerinde bulunan beyaz şeritlerden ortadaki şeritleri kırmızıya boyadık. Çalışmalarımızda 'Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir'mottosu ile 'Yaya Önceliği'vurgusu yapılacaktır. Bu kapsamda il genelinde bulunan yaklaşık 250 adet yaya geçidinde bu çalışmayı hayata geçireceğiz" diye konuştu.

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yapılacak yol ağlarında bulunacak yaya geçitlerinde aynı uygulamanın yapılacağı belirtildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Perşembe’de çıkan yangında üç iş yeri yandı..Önceki Haber

Perşembe’de çıkan yangında üç iş yeri y...

DP. GENEL BAŞKANI GÜLTEKİN UYSAL ORDU’DA..Sonraki Haber

DP. GENEL BAŞKANI GÜLTEKİN UYSAL ORDU’DA...

Facebook Yorum

Yorum Yazın