EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Tomakin, “Yolumuza güçlenerek devam edeceğiz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tomakin, “Yolumuza güçlenerek devam edeceğiz”
AK Parti Ordu İl başkanı Halit Tomakin, yeni döneme gönül seferberliği ile başlıyoruz. Ayasofya’yı seçim malzemesi yapmıyor işte dünya lideri işte milletinin derdi ile dertlenen Recep Tayyip Erdoğan” diyerek, 6.olağan ilçe kongrelerini eyül ortası- ekim sonu olarak planladık dedi.. Başkan Tomakin, konuşmalarında Ordu'nun sorunları bitmiş gibi İstanbul'a kadar uzanarak Ayasofya konusuna değinerek, çok sert konuştu ve “İÇİMİZDEN AYRILANLAR VAR YA, ONLAR, DİĞER AYRILANLARIN AKİBETİ GİBİ, KENDİ YAPTIKLARI İLE BAŞ BAŞA KALACAK, BU MİLLETTEN GEREKEN DERSİ ALACAKLARDIR” dedi.

Ayasofya konusunda da ağır eleştirilerde bulunan Tomakin, Ayasofya’nın ibadete açılması konusuna işbirlikçiler,  ufku dar olanlar  karşı çıkıyorlar, kimi araştırma önergesi veriyor, kimi ihtiyaç yok böyle bir şeye diyor , kimi Ayasofya yetmez , Sultanahmet’de müze olsun diyenlere de gereken cevabı veri.

Aylık olağan Büyükşehir Parti Grubu toplantısı, İlçe Başkanları Toplantısı ile birlikte , İl Başkanı Halit Tomakin Başkanlığında pandemi sonrası ilk defa yüz ,yüze Parti İl Binasında maske, sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek toplandı. Toplantıya , Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ana Kademe İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ile Kadın ve Gençlik Kolları İl Başkanları katıldı.

İl Başkanı Tomakin toplantının açış konuşmasında 11 Haziran tarihinde Genel Merkez Teşkilat Başkanı Ekrem Kandemir Başkanlığında 81 İl Başkanlarının katılımı ile telekonferans yöntemi ile toplantı yaptıklarını belirten Tomakin, Teşkilat Başkanımız toplantıda Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gönül seferberliği başlattığını hatırlatarak, bizde Ordu İl Teşkilatı olarak pandemi serbestliğinden sonra planlamamızı yaptık . Hamd olsun  ,Türkiye  başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın , talimatları, sağlık sistemimizin güçlü olması ,yine salgın hastalık döneminde başta ekonomi olmak üzere ,sağlam ve güçlü iradeleri ile salgın hastalığı en az zararla atlatan ülkeler sıralamasında en iyi yerdeyiz. Şimdi yeni döneme Cumhurbaşkanımızın talimatları ile gönül seferberliği ile başlıyoruz, ilk etapta tüm teşkilatlar olarak sahaya ineceğiz vatandaşlarımıza hükümetimizin yapmış olduğu icraatları anlatacağız, seçimden seçime değil her zaman yanlarında olduğumuzu hissettireceğiz , vatandaşlarımızın taleplerini ve dertlerini dinleyeceğiz , yine bu çalışmalarımızda Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda Türkiye Genelinde 1 Milyon Yeni üye seferberliği başlatacağız Ordu genelinde 107 bin üyemiz var 18 bin üye yapacağız daha sonra 22 bin üye yaparak  yıl içerisinde 40 bin yeni üyemizle daha güçlü ,daha çok AK PARTİ li kardeşlerimizle yolumuza güçlenerek devam edeceğiz dedi.

Yepyeni bir AK PARTİ ile yolumuza devam edecek , içimizden ayrılanlar var ya, onlar, diğer ayrılanların akibeti gibi, kendi yaptıkları ile baş başa kalacak, bu milletten gereken dersi alacaklardır.

Başkan Tomakin, Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sn. Erkan Kandemir ile yaptığımız toplantıda Pandemi dolayısıyla iki defa ertelenen 6. Olağan İlçe Kongrelerinin Ağustos sonu ve Ekim sonuna kadar yapılması talimatlarını verdiğini belirterek Ordu ili olarak biz kongre planlamamızı fındık mevsimi dolayısıyla Eylül Ortası ve Ekim sonu olarak Genel Merkez Teşkilat Başkanlığına sunduklarını İnşallah  kongrelerimizi AK PARTİ’nin şanına yakışır bir şekilde yapacağız. Kongreler partilerin düğünüdür, yenilenmesidir , bizde düğün gibi , büyük bir olgunluk ve demokrasi şöleni çerçevesinde kongrelerimizi tamamlayacağız . Her zaman söylediğimiz gibi , yeni Ömer’lerle , yeni musab’larla , yeni Hatice’ler le yepyeni bir AK PARTİ ile yolumuza devam edecek , içimizden ayrılanlar var ya, onlar, diğer ayrılanların akıbeti gibi , kendi yaptıkları ile baş başa kalacak ,bu milletten gereken dersi alacaklardır dedi.

Ayasofya’nın açılmasına dışarıdan çok içimizdeki işbirlikçiler,  ufku dar olanlar  karşı çıkıyorlar, kimi araştırma önergesi veriyor, kimi ihtiyaç yok böyle bir şeye diyor , kimi Ayasofya yetmez , Sultanahmet’de müze olsun diyor..

Başkan Tomakin, son zamanlarda gündemde olan Ayasofya Camiinin açılıp açılmaması tartışmalarına da değinerek, Ayasofya’ ile ilgili söylenecek o kadar güzel şeyler var ki,  Peygamber Övgüsü almış Sultan  Fatih’in Emaneti olması  , İslam’ın sembol  değerlerinden  olmasından öte ,  eski Türkiye’yi bir göz önüne  alalım, böyle siyasi rantı yüksek olan bir meseleyi ya seçim vaadi yaparlar , yada seçim  yakını yaparlardı. İşte Lider farkı, İşte  Dünya Lideri, İşte milletin derdi ile dertlenen , milletinin derdini kendi derdi bilen Recep Tayyip Erdoğan farkı, seçim yakını açmıyor , seçim vaadi de yapmıyor , böyle bir siyasi rantı dini hassasiyete alet etmiyor ALLAH cc. Razı olsun kendilerinden, ama ne hazindir ki, Ayasofya’nın açılmasına dışarıdan çok , içimizdeki işbirlikçiler,

 , ufku dar olanlar  karşı çıkıyorlar, kimi açılıp açılması ile ilgili hiçbir şey ifade etmeyen ama milletle alay edercesine araştırma önergesi veriyor, kimi ihtiyaç yok böyle bir şeye diyor , kimi Ayasofya yetmez , Sultanahmet’de müze olsun diyor , o zihniyeti bu millet iyi tanıyor, bu aziz milletin değerleri ile alay ediyorlar , bu zihniyet milli ve yerli olan hiçbir şeye razı olmadı, onlar bizim olan hiçbir şeyi sevmediler, onlar zulüm 1453 de başladı diyerek zaten kimden yana olduklarını beyan ettiler, işte bunlar güya birilerine şirin görünmek adına çirkinleştikçe çirkinleşiyorlar  ifadesini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gazeteciler Virüs bahanesiyle meclis toplantısına alınmıyor..Önceki Haber

Gazeteciler Virüs bahanesiyle meclis top...

Ordu’lu turizm işletmecileri “Güvenli Şehir” olma yolunda..Sonraki Haber

Ordu’lu turizm işletmecileri “Güvenli Şe...

Facebook Yorum

Yorum Yazın