4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

TOK’nin yaptığı kaldırım taşları sökülüp kırılıyor.?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
TOK’nin yaptığı kaldırım taşları sökülüp kırılıyor.?
AK Partili Belediye TOKİ tarafından yapılan kaldırım taşlarını kırmaya başladı. Esenler gazetesi Mustafa Siviş’in haberine göre, Esenler 15 Temmuz Mahallesi Konutları’nın döşenen kaldırım taşları, Ak Partili Esenler Belediyesi tarafından sökülerek tekrardan yapılıyor ... Yeni ve sağlam kaldırım taşları sökülüp kırılarak çöpe atılarak büyük bir israf yapılıyor.

Kısa süre önce açılışı TOKİ tarafından yapılan ve toplu konut projesi kapsamında inşa edilen Esenler 15 Temmuz Mahallesi Konutları’nın döşenen kaldırım taşları, Ak Partili Esenler Belediyesi tarafından sökülerek tekrardan yapılıyor ve görme engelliler için koyulan sarı şeritler bir daha koyulmamak üzere sökülüyor. Bu israfın faturası ise kamunun vergisiyle oluşturulan bütçelere kesiliyor. Yani halkın bizzat kendisinden tahsil ediliyor.

Tevfik Göksu İsraf ile Kentsel Dönüşümü Birbirine mi Karıştırdı?

Her fırsatta İBB yönetimini ve yaptığı hizmetleri tutarsızca eleştiren Tevfik Göksu, kendisini Kentsel Dönüşüm profesörü ilan etmekten asla çekinmiyor. En son olarak da Esenler’de inşa edilen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizzat açılışını yaptığı Esenler 15 Temmuz Mahallesi üzerinden herkese Kentsel Dönüşüm dersi vermeye çalışmıştı. Fakat Ak Partili Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi Ak Parti  Grup Başkanı Tevfik Göksu, TOKİ tarafından daha yeni inşa edilen ve yerleşime açılan 15 Temmuz Mahallesi’nin kaldırımlarını sökerek yeniliyor. Çünkü kaldırımlar yapılırken eksik iş yapıldı ve bu nedenle kaldırımlarda çok ciddi çökmeler meydana geldi. Fakat yapılırken neden böylesine basit bir hata yapılarak koskoca bir mahallenin kaldırımları işlevsiz hale getirildi? Bu projeyi sıradan bir müteahhit yapmadı TOKİ yaptı. Nasıl böyle bir zarara yol açacak hata yapıldı.

“Sökülen Taşların Yarıdan Fazlası Çöp”

Biz de aldığımız bilgi üzerine Gazete Esenler olarak söz konusu mahalleye gittik ve incelemelerde bulunduk. Kaldırım yenileme çalışmalarından bulunan işçilere “peki sökülen taşlar tekrardan kullanılıyor mu?” diye sorduğumuzda, işçiler “sökülen taşların yarıdan fazlası çöp oluyor, biz yeni taş döşüyoruz” şeklinde cevap verdi. Ayrıca TOKİ tarafından yapılan kaldırımlarda bulunan ve görme engelliler için döşenen sarı renkli şeritler de sökülüyor ve bir daha da döşenmiyor. Tevfik Göksu’nun her fırsatta anlata anlata bitiremediği Kentsel Dönüşümcülüğü neden böyle bir israf içine giriyor ve neden görme engelli vatandaşlarımızı düşünmüyor? 

 


Okula 100 kişilik konferans salonu yaptıracak..Önceki Haber

Okula 100 kişilik konferans salonu yaptı...

Kurtulmuş, kapının önünden geçti makama bile uğramadı…Sonraki Haber

Kurtulmuş, kapının önünden geçti makama...