3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

Tiyatro virüs dinlemedi. GULYABANİ ‘perde’ dedi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tiyatro virüs dinlemedi. GULYABANİ ‘perde’ dedi..
Ordu Büyük Şehir Belediyesi Meclis toplantılarına virüsü bahane edilerek gazetecilerin alınmadığı bir ortamda her yerin kapalı olmasına ve esnafların çığlık atmalarına rağmen Tiyatro sahnesine kapılar açıldı. GULYABANİ ‘perde’ dedi..

Her konuda Koronavirüs tedbirleri alınmasına rağmen Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT) tarafından sahnelenen “Gulyabani” adlı oyunun galası yapıldı. Tiyatro virüs dinlemedi. GULYABANİ ‘perdelerini açtı..

56 yıldır perdelerini kapatmayan OBBKT, Türk Edebiyatı’nın usta yazarlarından Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın eserinden sahneye uyarlanan ‘Gulyabani’ adlı oyunu, sanatseverlerle buluşturdu. Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda (OBBKT) galası yapılan oyun, Cemil Gündüz yönetmenliğinde sahnelendi.

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın 1913 yılında kaleme aldığı Gulyabani, aynı zamanda Türk Edebiyatı’nın ilk korku romanı olma özelliğini de taşıyor.

 “TİYATROMUZ 56 YILDIR SANATA GÖSTERİLEN HASSASİYETİ ORTAYA KOYUYOR”

Oyun sonrası sahneye çıkarak oyunculara teşekkür eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Tiyatromuzu ilk günden bugüne açık tutan, sahneyi her zaman sizler için hazır hale getiren ekibe çok teşekkür ediyorum. Tiyatromuzda bugüne kadar birçok oyun sahnelendi. 1964 yılında kurulan tiyatromuz 56 yıldır sergilediği oyunlarla tarihe not düşerken, Ordulu sanatseverlerin sanata gösterdiği hassasiyeti de ortaya koymaya devam ediyor”diye konuştu.

SOSYAL MESAFEYE ÖZEN GÖSTERİLDİ

193 seyirci kapasiteli Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda yeni tip koronavirüs  önlemleri kapsamında tiyatroseverler birer koltuk boşluk bırakarak yerlerini aldı. Boş bırakılan koltuklara ise Ordu tiyatrosuna emek veren hem misafir hem de kendi oyuncuları ile teknik kadroda yer alan 24 ismin fotoğrafları konuldu.

Öte yandan gerçekleştirilen galaya Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp’in yanı sıra Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, daire başkanları ve sınırlı sayıda tiyatrosever katıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kadına şiddet gününde kese kağıdında ekmek..Önceki Haber

Kadına şiddet gününde kese kağıdında ekm...

BAŞKAN TÖREN; “KADINA ŞİDDET, BİR İNSANLIK SUÇUDUR”Sonraki Haber

BAŞKAN TÖREN; “KADINA ŞİDDET, BİR İNSANL...

Facebook Yorum

Yorum Yazın