4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Tarım İl Müdürlüğü 1500 Kilo Balığa el koydu..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tarım İl Müdürlüğü 1500 Kilo Balığa el koydu..
Balık mevsiminin başlaması nedeniyle kontroller de sıklaştırıldı. Ordu Tarım Orman il müdürlüğü ekipleri Balıkçıları sıkı takibe alarak kurallara uymayan ve küçük boy Balık avlayan balıkçılara hem ceza veriyor, hem de Balıklar ile malzemelerine el koyuyor. Denetimlere bizzat İl müdürü Kemal Yılmaz da katılarak, Balıkların boyunu kendi elleriyle ölçüyor.

Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri su ürünleri denetim ekipleri tarafından deniz ve iç sularda balık stoklarının korunması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması adına denetimler aralıksız devam etmektedir.

Su ürünleri denetim ekipleri çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürü Kemal YILMAZ yaptığı açıklamasında  “Balık stoklarını korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak amacıyla sezon açılışı ile birlikte ekiplerimiz, tarafından su ürünleri karaya çıkış noktalarında, denizde ve iç sularda, balıkçı barınak ve çekek yerlerinde, su ürünleri perakende satış yerlerinde, yol güzergâhlarında ve balık halinde denetimlerimiz aralıksız devam etmektedir. Ayrıca Müdürlüğümüz su ürünleri kontrol ve denetim ekipleri tarafından İlimiz deniz sahasında balıkçı gemilerine yönelik yapılan denetimlerde; palamut balıklarının boylarının asgari avlanabilir boydan büyük oldukları görülmüş olup gemilere ait evraklar ve av araçları incelenmiştir.” dedi.

Ordu’da bugüne kadar yapılan denetimlere değinen İl Müdürlüğü 2022 yılının ilk 8 ayında toplam 675 adet denetim gerçekleştirilmiş olup, bu denetimler neticesinde 12 adet idari para cezası uygulanarak 1.475 kg su ürününe, 3 adet kalkan ağına ve 800 metre uzatma ağına el konuldu. Su ürünleri kaynaklarını korumak ve gelecek nesillerin su ürünlerinden mahrum kalmasını engellemek amacıyla denetimlerin aynı özveri ile devam edeceği belirtildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
8 KİŞİ YAKALANDI, 5 KİŞİ TUTUKLANDI..Önceki Haber

8 KİŞİ YAKALANDI, 5 KİŞİ TUTUKLANDI..

KORGAN DEVLET HASTANESİNE ENDOSKOPİ CİHAZI GELDİ..Sonraki Haber

KORGAN DEVLET HASTANESİNE ENDOSKOPİ CİH...

Facebook Yorum

Yorum Yazın