4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Tam kapanmadan sonra nasıl bir açılım gelecek?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tam kapanmadan sonra nasıl bir açılım gelecek?
Tam kapanma sürecinden sonra alınacak yeni tedbirler Kabineden sonra normalleşme süreci basamaklar ve bölümler halinde kademeli olarak açıklanacağı belirtildi..Sokağa çıkma kısıtlaması Kafeler, restaurantlar, ve lokantalar ile uzaktan eğitim ve tüm uygulamaların saatleri yeniden ayarlandı.

Pazartesi sonrası uygulanacak planlamada ilk etapta kafeler, restoranlar ve lokantalar açılıyor ama saat 20.00’ye kadar…

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI DÜZENLEMESİ

Sokağa çıkma kısıtlaması artık 19.00’da değil eskisi gibi 21.00’den sonra olacak. Cumartesi günleri ise sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacak. İlk etapta sokağa çıkma kısıtlamasının pazar günü sürmesi bekleniyor.

UZAKTAN EĞİTİM DEVAM EDECEK

Eğitim için kötü haber var. Kulislere göre bu sene okullar açılmayacak, yani uzaktan eğitim devam edecek. Her şey yolunda giderse okulların en erken Eylül, Ekim döneminde eğitime başlaması bekleniyor.

NORMALLEŞME SÜRECİNİN İLK AŞAMASINI BAŞARILIRSA
NORMALLEŞMENİN İKİNCİ AŞAMASI..

Planlamanın ikinci aşamasındaki belirlenen tarih ise 31 Mayıs. İkinci aşama adımlarının bu tarihte başlaması bekleniyor. Bu dönemde kafe, restoran, lokanta gibi iş yerleri saat 22.00’de kapanmaya başlanacak, ancak kapalı alanlar kullanılamayacak. Dışarısı ise yüzde 50 oranla kullanıma açık olacak.

İKİNCİ AŞAMADA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI OLMAYACAK

Daha küçük işletmeler, kahvehane ve çay ocağı gibi yerler için valilik üzerinden izin çıkarılacak. Örnek olarak kapınızın önüne masa atarak çalışın denilebilecek. Bu dönem pazar günü de sokağa çıkma kısıtlaması da olmayacak.

ÜÇÜNCÜ AŞAMA TEMMUZ AYINDA

Üçüncü aşama için işaret edilen tarih temmuz ayı, hayat neredeyse normale dönecek. Düğünler belirli kısıtlamalarla yapılabilecek. Kafe ve restoran gibi yerler ise 23.45’e kadar açık olacak ama yine de kapalı alanlar kullanılamayacak. Dışarısı ise yüzde 50 oranda kullanılabilecek.

Daha geniş açıklamalar  kabine toplantısından sonra netlik kazanacak.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
24 Yaşındaki genç gölde boğularak hayatını kaybetti..Önceki Haber

24 Yaşındaki genç gölde boğularak hayatı...

Vatandaş evinde Altınordu Belediyesi sokakta…Sonraki Haber

Vatandaş evinde Altınordu Belediyesi sok...

Facebook Yorum

Yorum Yazın