4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Siyaset yapmaya değil, kabadayılık yapmaya gelmişler..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Siyaset yapmaya değil, kabadayılık yapmaya gelmişler..
Ordu siyasetinde bu zamana kadar diğer partiler arasında yaşanan bir çok olaylara Büyük Birlik Partisi de dahil oldu.. Geçtiğimiz günlerde Kadın kolları başkanı Fatma Yümlü’ye vurulan ters kelepçe olayından sonra Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici Ordu’ya geldi. Yapılan toplantıda kavgalar, gazeteciye saldırmalar ve tehdit olayları yaşandı.

BBP. Genel başkanı Mustafa Destici ve korumaları DESTİYİ ORDUda kırmış oldular. Çünkü, bu yaşananlar kendi partilerine büyük zarar veriyor.  Hani  bir söz vardır. (Su destisi su yolunda kırılır).  Başkan Destici’nin korumalarıSoyadına yakışan Destici usulü Karadeniz programı içerisinde Ordu’yu da ziyaret ederek partililer ve vatandaşlarla buluştu. Ancak parti binasında yapılan basın toplantısında kendisine soru soran gazeteci Ahmet Çelenk’i gizli kayıt yapıyorsun diye aralarında çıkan tartışma sonucu elinden telefonunu alarak yaptığı kaydı silindiği belirtildi.

Ordu’ya gelen BBP. Genel başkanı Mustafa Destici Ordu İl Başkanı Durmuş Zor ve partililer tarafından karşılandı. İlk olarak Ordulu gazeteciler ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkan Mustafa Destici partiye yeni katılanların rozetlerini de taktı.

Fındık konusunda “Hükümetin ürüne sahip çıkması lazım” olduğunu da ifade eden Destici, “Biz geçtiğimiz yıllarda bölgedeki ziyaretlerde taban fiyatı ile ilgili bir teklif sunmuştuk. Bu yıl en az 30 TL olması noktasında talepte bulunuyoruz” diyerek adeta iktidar partisi gibi konuşarak, Fatsa çevre yolu konusunda da açıklamalarda bulundu.

DESTİCİ DESTİYİ TAM KIRDI..

Geçtiğimiz günlerde yaşanan ters kelepçe takma konusunda da açıklamalarda bulunan Destici, “Fatma Yümlü hanımefendiye karşı yapılan saygısızca ve onur kırıcı davranışı bir kere deha buradan kınamak istiyorum. Pandemi koşullarına hepimiz uymak zorundayız. Maske mesafe ve hijyene dikkat etmemiz gerekiyor. Biz teşkilat mensuplarımızdan özellikle bunlara uyulmasını istiyoruz. Ve uygulamayı da yaparız. Ancak bir hanımefendiye baskı uygulayarak böyle bir davranış sergilemek hoş olmadı. Biz polis teşkilatımızı severiz ama yanlısı kim yaparsa yapsın biz yanlışın karşısındayız. Biz bu tatsız olayın ve sürecin takipçisi olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Yine de söylüyoruz, biz hiçbir kamu görevlisinin mağduriyet yaşamasını istemiyoruz ancak ortada da bir suç varsa yasalar çerçevesinde de cezası uygulanmalıdır. Biz bu olay karşısında üzüldük ama bu süreci de takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ancak, Destici burada Destiyi tamamen kırmış oldu. Çünkü, kendi partilisine yapılan haksız bir uygulamadan şikayetçi olurken kendi koruma polisleri bir gazeteciye karşı kayıt yapıyorsun diye tartaklamaya kalkıyor, elinden telefonunu alıyor, kayıtları siliyor ve olay adli mercilere intikal ediyor. Yani  bunlar Ordu’ya siyaset yapmaya değil, gazeteci tartaklamaya, kabadayılık yapmaya gelmişler.

Biz bu olayın takipçisi olacağız. Yaşananları kayıt eden gazeteciler yaşananları yayınlamaya ve yazmaya korkmaya devam ediyorlar. Arşivlerinde süs olarak saklıyorlar. Sus Ordu  basını sus, susmaya devam ederseniz  sıra sana da gelecek, işte o zaman iş işten geçmiş olacak.

Gazeteci Ahmet Çelenk yaşananları kendi sosyal medya sayfasında paylaştı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KURBANLAR VETERİNER KONTROLÜNDE KESİLECEK..Önceki Haber

KURBANLAR VETERİNER KONTROLÜNDE KESİLEC...

OSKEM Boğulma tehlikesi geçiren 35 kişiyi kurtardılar..Sonraki Haber

OSKEM Boğulma tehlikesi geçiren 35 kişiy...

Facebook Yorum

Yorum Yazın