3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Silahlarınızı ayarlayın diyen imam açığa alındı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Silahlarınızı ayarlayın diyen imam açığa alındı..
Sultangazi’deki bir camide yaptığı konuşmada, "28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu” diyen imam açığa alındı. İmam Gündoğdu hutbede, “28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu. Hodri meydan” demişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı, İstanbul'un Sultangazi ilçesindeki camide 28 Mayıs seçimlerine  ilişkin tehditkâr sözleriyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında cami imamını  bu akşam saatlerinde açığa aldı.

GAZİ BABA OĞUL TEPKİ GÖSTERMİŞTİ..

Geçen  hafta cuma namazında  yaşanan üzücü olay  İstanbul Sultangazi Cebeci Camiinde  meydana gelmişti. Camide imam olarak görev yapan Murat Gündoğdu (44) hutbe sırasındaki sözlerine Gazi olduğunu iddia eden Halit Demir (53) ve oğlu Ebubekir Demir (28) tepki göstermişlerdi.

Hutbe sırasında çıkan tartışmada Gündoğdu'nun "Gaziysen gaziliğini bileceksin, haddini bileceksin. Biz sana saygıda kusur etmedik, yanına kadar geldik. Kucakladım seni, gazimizdir dedim. Kardeşim, silahlarınızı hazırlayın. 28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu. Hodri meydan. Nedir bu sizden çektiğimiz? 80 yıldır bu ülke sizden ne çekiyor, Ermeni döllerinden ne çekiyor. Bu kadar şehitlerimiz var" diyerek Camide adeta kabadayılık yapmıştı..

Bu sözler üzerine tartışma büyüyünce imama tepki gösteren baba oğlu dışarı çıkarıldı. Camiden çıkarılan baba ile oğlu olay yerine polis çağırdı. Polis iki tarafı polis merkezine götürdü. Ancak taraflar, Sultangazi Polis Merkezi'nde şikayetlerinden vazgeçtiler.

Sosyal medyada büyük tepki çeken olay hakkında Diyanet soruşturma başlatarak imam Murat Gündoğdu’nun  görevden el çektirilerek açığa alınması kararlaştırıldı.

 


Taraftarlar, 52 Orduspor Play-Off Çeyrek Final maçına bekleniyorÖnceki Haber

Taraftarlar, 52 Orduspor Play-Off Çeyrek...

Çambaşı yolunun neden bitmediği gerçekleri ortaya çıktı..Sonraki Haber

Çambaşı yolunun neden bitmediği gerçekle...