4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

SEVEMEZ KİMSE KÜRTLERİ, SENİN SEVDİĞİN KADAR..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SEVEMEZ KİMSE KÜRTLERİ, SENİN SEVDİĞİN KADAR..
MHP Lideri Saray destekçisi Devlet Bahçeli: Kürt kökenli kardeşlerimizi benim sevdiğim kadar sevemezler” diyerek basına demeç vermiş. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla İran’la yaşanan şiir gerilimine ve Karabağ'a ilişkin açıklamalarda bulundu. Hani bir şarkı var, Suat Sayın ve Aja Pekkan bu şarkıyı çok güzel söylüyor. “Sevemez kimse seni, benim sevdiğim kadar” Devlet Bahçeli’nin Kürtleri sevdiği kadar da kimse sevemez demektir.

MHP lideri Devlet Bahçeli, ABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey'e tepki gösterdi. Bahçeli, kimsenin 'Kürt kökenli vatandaşları kendisi kadar sevemeyeceğini' söyleyerek, “Ne Erbil, ne Washington, ne de Brüksel benim Kürt kökenli kardeşlerimizi sevdiğim kadar sevemez. Geçin bu zalim senaryoları, biz bize şükür yeteriz” dedi.

Bahçeli’nin açıklamaları şu şekilde: 

“Gönülleri birleşenler için mesafelerin hükmü yoktur. Ancak bir milletin farklı coğrafyaları yurt tutmuş evlatları için hasretin ağırlığı elbette çoktur. Uzağı yakın eden ülkülerdir, muhtemeli mümkün kılan irade ve inanç gücü de vicdanların şifresi çözülmüş künhünde gizlidir. Türk milleti; kaderi bir, kederi bir, kararı bir, kalbi beraber çarpan beşeri ve maşeri asaletin timsalidir. Türklüğün mukadderat gerçeğine sınırlar çizilemez, muvaffakiyet gayesine engel çıkarılamaz, mutlak varlığına kara çalınamaz. Türk beklenendir, özlenendir, övülendir.

 ‘HADİ BU ŞİİRE DE TEPKİ GÖSTERSİNLER’

Merhum şairimiz Arif Nihat Asya bakınız ne diyordu: "Ağlayın, parmakları nur, sularından kınalı kızlarım; Ağlasın Meraga göklerinden, Meraga'ya bakıp yıldızlarım, şu yakın suların, kolu neden bükülmez, Fırat niçin, Dicle niçin, Aras niçin benden doğar, bana dökülmez?" Hadi buyursunlar, bu şiire de tepki göstersinler. Meraga’nın nerede olduğunu bilenler biliyor, bilmeyenler de bu suretle inşallah öğreniyor. Türk’ün Sünni’si, Şii’si olmaz, nitekim Türk Türk’tür, başka tasvire ve tefrike sığmaz. Türklüğe baraj koyulamaz, duvar örülemez. Bilinsin ki, Ötüken’in stratejik aklı köreltilemez, kutlu hedeflerinin üzeri çizilemez. Geçmişte demiştim, yine diyorum: Yavuz ne kadar Türk ise Şah İsmail’de o kadar Türk’tür. İkisi de Türk büyük hünkârıdır. Cem de bizim semah da… Cami de bizim Cemevi de… Ankara ve Bakü neyse Horasan, Erdebil, İsfahan bizim gözümüzde odur. Türk, Türk’e hasım edilemez.

‘BİZİ KÜRT DÜŞMANI GÖSTERMEYE ÇALIŞMIŞ’

Aynı gerçekler hiç kuşkusuz Kürt kökenli kardeşlerim için de geçerlidir. ABD’nin Suriye eski Özel Temsilcisi James Jeffrey bizi Kürt düşmanı göstermeye çalışmış. Çakal fermanını Bozkurt hükmü yırtar. Ne Erbil, ne Washington, ne de Brüksel benim Kürt kökenli kardeşlerimizi sevdiğim kadar sevemez. Geçin bu zalim senaryoları, biz bize şükür yeteriz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Güler, kuraklığı 18 ay önce tespit etmiş..Önceki Haber

Başkan Güler, kuraklığı 18 ay önce tespi...

AYIN 20’SİNE KADAR UZATTILAR..Sonraki Haber

AYIN 20’SİNE KADAR UZATTILAR..

Facebook Yorum

Yorum Yazın