3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Şenel Yediyıldız, grev yapan doktorları eleştirdi.

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Şenel Yediyıldız, grev yapan doktorları eleştirdi.
Ak Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, vekil olduğu günden bu yana ilk kez doğru bir beyanatta bulundu. Yediyıldız, Ordu Hekim birliği doktorlarının işi bırakarak yaptığı grevi değerlendirerek, “Doktorun işi grev yapmak değildir, ben mesleğim boyunca hiçbir hastaya yüzümü ekşitmedim” diyerek adeta kükreyerek doktorları fırçaladı. Ancak ne varki grev yapan Hekim birliği başkanı Dr. Çağlar Yıldırım'ı AKP Hükümetinin desteklediğini ve arkasında AKP'li vekillerin olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

AKP’nin Ordu Milletvekili  Dr. ŞenelYediyıldız, Ünye’de teşkilat ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde basınla soru-cevap şeklinde bir toplantı yaparak istişarelerde bulunan Yediyıldız, doktor görevleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

“Bizim İnsanımız Devlete Hizmet Etmek İstemiyor, Kim Para Verirse Ona Kaçıyor”

Yediyildiz,”Doktorların artık para ile özel hastaneleri tercih ettiğini söyleyen Şenel Yediyıldız, “Ben 36 yıl hekimlik yaptım. Ne olduysa pandemiden sonra insanlarımız değişti. Ama şu andaki tablo çok karmaşa. Bizim zihnimiz bozuldu. Ben hiçbir zaman hastaya para alamıyorum git demem. Benim işim o hastaya bakmak. Ben işimde dürüst olursam bana da herkes dürüst olur. Ben 1990 yılında İstanbul’a atandığımda kimseyi tanımıyordum. Şimdi ben grevmi yapmalıyım. Benim birinci görevim hastadır. Onun dışında devlet düşünecek ve ben kendi imkanlarımız zorlayacağım. Devlet sürekli yeniliyor. Ancak pandemiden dolayı devletten bir kaçış var. Devletten kaçışı önleyemiyoruz. Bizim insanımız devlete hizmet etmek istemiyor, kim para verirse ona kaçıyor. Biz hekim olarak hastaya bakmak zorundayız”

“DEVLETTE EN AZ İKİ YIL ÇALIŞMA ŞARTI KONULSUN”

Doktorların özel hastanelere geçişi engellemek için en az iki yıl çalışma şartı konulması gerektiğini söyleyen Yediyıldız, “Doktor atamaları resmi kuralarla oluyor. Sağlık Bakanlığı’nda bir kadro olayı var. Bakanlık boş kadroları ilan eder ve kadroya atama yapılır. Onun için biz yeni 20 bin yeni asistan kadro açtık. Ben şu anda bakanımızın yerinde olsam özele geçişe engellemeye çalışırım. Devlete geldiği zaman en az iki yıl çalışma şartı koyarım” dedi..

“DOKTORUN İŞİ GREV DEĞİLDİR”

Doktorların grev yapmasını yanlış bulduğunu söyleyen Yediyıldız “Ben sağlıkta şiddeti kabul etmiyorum. Bize kimya, matematik, fizik gibi dersler veriliyordu. Bunları okutacaklarına herkese biraz iletişim dersi  versinler. Sizde hoş geldiniz demek o sıkıntının önüne geçer. Bende çalıştım ama hiçbir hastaya yüzümü ekşitmedim. Doktorlar şimdi grev yapıyor ve grev yakışmaz. Doktorun işi grev değildir. Doktor insandır, karşısındaki muhatapta insandır” dedi

“HASTANEMİZDEKİ EKSİKLİĞİN FARKINDAYIZ”

Ünye Devlet Hastanesinde doktor eksikliğini kendilerinin de takip ettiğini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “İl sağlık müdürümüz ve başhekimimiz değişti. Bildiğiniz gibi niyetiniz ortaya konulduysa bu samimiyetle çözülmeye kadar gider. Ama hep birlikte bu eksikliğimizin farkındayız ve bizlerde takibini yapıyoruz” dedi.

Kaynak: (ÜnyeNethaber)

 


Ünye’de iki sinema filmi, bir dizi çekiliyor..Önceki Haber

Ünye’de iki sinema filmi, bir dizi çekil...

Başkan Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yolunda…Sonraki Haber

Başkan Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın y...