4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

SENDİKA BAŞKANLARININ GÖZÜ ÜYELERİN CEBİNDE..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SENDİKA BAŞKANLARININ GÖZÜ ÜYELERİN CEBİNDE..
Memur ve Memur emeklileri maaşlarına yapılan zamları protesto ederek tepkilerini göstermeye devam ediyorlar. Her ay sendikaya üye memurlardan 130 ile 300 Tl. arası maaşlarından aidat olarak para kesildiği halde memura istediği ve hak ettiği zammı alamayan memurlar genel başkan ve il başkanının aldığı maaşlarını görünce “SENDİKA BAŞKANLARININ GÖZÜ ÜYELERİN CEBİNDE..” diyerek tepkilerini dile getirerek, “Yiyin yiyin, bu dünyada işiniz iş..” diyenlere Ali Yalçın cevap verdi.

“Memur Sen Kendine Gel” etiketiyle tepkilerini dile getiren yurttaşlardan bazıları Memur-Sen maaşlarının yöneticilerinin yer aldığı bir tablo paylaştı. Tabloda Memur-Sen Genel Başkan maaşı 32.115,80 lira,Genel Başkan Yardımcısı maaşı 20.815,10 lira,Sendika İl Başkanı maaşı 17.137,03 lira olarak yer aldı. Memur-Sen’e tepki gösterenlerin paylaştığı söz konusu tablonun doğruluğunu ve yönetici maaşlarını Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a soruldu.

Jurnal haber sitesinde Onur Dalar’ın haberine göre, Söz konusu tablodaki maaşların doğru olup olmadığını sorduğumuz Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın şunları söyledi:

“Tabloda kimi kastettikleri yazılmamış ve genel bir itham oluşturulmaya çalışılmış. Sendikaların, çalışanların ücretlerinin yetersizliğini ve zam/iyileştirme taleplerini konuşmayı engellemek için yapılmış bilinçli bir şey gibi sanki. Hangi sendikayı kastettiğini tabloya yazıp imzasını atsa bunu düzenleyen kişi/kurum/kuruluş çok ahlaki bir iş yapmış olurdu. Memur-Sen’i ifade eden bir ibare olsaydı bunu yargıya taşır ve ithamda bulunup, kurumu yıpratmaya çalışanla mahkemede görüşürdük. Fakat imzasız, genellemeli bir şey yaparak, zor durumda kalırsam size demedim diyecek şekilde davranılmış. Bizim muhatap almamızı gerektirecek bir şey değildir.”

Memur Sen Ordu şube başkanı İsmail Çelenk her platformda basın açıklamaları düzenler, tepkilerini dile getirmek için yürüyüş yaparken, memurunun aldığı zama oranınına gelince sessiz kalması da niyetleri açıkça ortaya koyuyor. Nasıl olsa memurun maaşından yapılan aidat kesinitileri ile kendisi 17.137.03. TL maaş alıyor.  Ayrıca genel başkanlık da aynen olmak kaydıyla bunun üzerine yaklaşık 10 TL. civarında huzur hakkının olması ve yemek içme, gezme faturalara göre, araba, benzin bedava.. Ohhh... gerçekten yiyin beyler yiyin,, Nasıl vicdanınız rahat mı?

“MEMUR-SEN’de ücretleri delege belirler”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a ayrıca son dönemlerde sendika yöneticilerinin ücretlerinin çokça gündeme geldiğini, kendilerinin yönetici maaşlarını açıklayıp açıklayamayacaklarını da sorduk. Yalçın bu soruya Memur-Sen’de yönetici maaşlarını delegeler belirler’ diyerek cevap verdi.

“Memur-Sen bağlı sendikalarında ücretleri sendika yönetimi belirlemez/belirleyemez. Genel kurulda delege belirler. Harici bir kuruş bile alamaz yönetici olan… Standart maaşının haricinde her hangi bir ad altında ödenti de yapılamaz yönetime getirilene. Muhatap almayacağımız bir tabloyu muhatap alın demiyorsunuz sanırım.” diyerek maaş konusunda kaçamak cevap verdiği görülüyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AKP İL BAŞKANI HALİT TOMAKİN TEŞKİLATI KAPATTI MI?Önceki Haber

AKP İL BAŞKANI HALİT TOMAKİN TEŞKİLATI K...

ENGELLİ AİLE YİNE ENGELLSİZ TAKSİ’Yİ TERCİH ETTİ..Sonraki Haber

ENGELLİ AİLE YİNE ENGELLSİZ TAKSİ’Yİ TE...

Facebook Yorum

Yorum Yazın