2 - TEKNOFEST
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

“Şeker ve kalp hastasıyım, ne dediğimi hatırlamıyorum”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Şeker ve kalp hastasıyım, ne dediğimi hatırlamıyorum”
Yayınladığımız bir haberden dolayı Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in gazetemiz sahibi Osman Şahin’e telefon açarak anasına avratına küfür etmiş, tehdit ve hakaretlerde bulunmuştu. Gazeteci Şahin de başkan Yaşar Şahin hakkında Ordu. C. Savcılığına, İçişleri bakanlığına, Ordu valiliğine ve AKP genel başkanlığına şikayet ederek silahına el konularak, Belediye başkanlığından alınmasını istemişti. YÖN gazetesi Başkan Şahin’in ifadesine ulaşarak, “Ben Şeker ve kalp hastasıyım, ne dediğimi hatırlamıyorum” diye hastaneden rapor aldığı görüldü.. Bu konuda İç İşleri bakanımız sayın Süleyman Soylu’ya sesleniyoruz.. Başkan Yaşar Şahin’i hala neden görevde tutuyorsunuz?

Hakkında yayınladığımız bir Haber yayınından sonra gazeteci Osman Şahin’e telefon açarak küfür ve hakaret ettikten sonra başkan Yaşar Şahin, bizden şikayetçi olmuştu. Gürgentepe C. Savcılığına suç duyurusunda bulunmuş ve  yaptığı şikayete karşılık C. Savcılığı takipsizlik kararı vererek, “KOVUŞTURMAYA YER YOKTUR” diye karar vermişti.

Gazeteci Osman Şahin de başkan Yaşar Şahin’in kendisine ana-avrat küfür ederek, ölüm tehdidinde bulunarak valilikten can güvenliği talebinde bulunarak bu konuda yasal işlemler yapılmıştı.. Başkan Yaşar Şahin’in ettiği küfür ve tehditleri, hakaretleri dinlemek için (bu linki tıklayınız. https://www.yongazetesi.com/video/gurgentepe-belediye-baskani-yasar-sahinin-gazeteciye-ettigi-kufurler-ve-hakaretler-124  

ŞEKER VE KALP HASTASIYIM DİYE RAPOR ALMIŞ..

Başkan Yaşar Şahin ise şikayetimizden sonra kendisini suçsuz ve mağdur göstermek için Gürgentepe  Devlet Hastanesinden rapor aldığını öğrendik. Bu konuda savcılıkta verdiği ifadesinde ise, “Kendisine yalan bir haberi niçin yaptığını sordum. Söz konusu şahıs alaycı bir tutumla beni tahrik etmeye çalıştı. Ben ek olarak sunduğum raporda da belirttiğim üzere şeker ve kalp hastasıyım, ne dediğimi bilmiyorum. Ayni zamanda sakinleştirici ilaç kullanıyorum. O anki sinirimle şahsa ne dediğimi hatırlamıyorum” diyerek kendisini aklamaya çalıştığı görülüyor.

BAŞKANLIK VE İMAM SIFATI..

Başkan Yaşar Şahin, küfür ettiği sırada, kendisinin 35 yıllık imam olduğunu söylemesine rağmen, hem Belediye başkanlığı gibi halkı temsil etme yetki ve sıfatı bulunurken, hem de bir imamlık görevini yürüttüğü halde kendisini mağdur göstermek için rapor alarak hastayım demesi, mesleki kariyeri ve dini bilgileri ile nasıl bağdaştığının sorgulanması gerekir.

RAPORU KÜFÜR ETTİKTEN SONRA ALMIŞ..

Ayrıca Yaşar Şahin’in küfür olayı haberi yayınladıktan 18 Mart 2020 tarihinde meydana geldi. Başkan Şahin ise raporu 04 Nisan 2020 tarihinde Gürgentepe Devlet Hastanesinden aldığı görülüyor. Buradan da anlaşılıyor ki, kendisini mağdur gösterip, hukuki nedenler arayarak ceza almamak için çeşitli yollar denediği de anlaşılıyor. Başkanlık ve imamlık mesleğine burada leke düşürdüğü de bir kez daha kanıtlanmış olmuyor mu?

İÇ İŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’YA SESLENİYORUZ :

Bu konuda İç işleri bakanlığına 13 Mayıs 2020 tarihinde ve ayrıca Ordu valiliğine başkan Şahin’in küfür ettiği CD ve bir dilekçe ile şikayetçi olarak başkan Yaşar Şahin’in Belediye başkanlığı görevinden alınmasını, silahına el koyulmasını ve cezalandırılmasını istemiştik.

Ancak, o tarihten bu yana hala ne İç İşleri bakanlığından, ne de Ordu valiliğinden herhangi bir cevap gelmedi, bir işlem de yapılmadı. Sadece C. Savcılığındaki soruşturmalar devam etmektedir.

İç İşleri bakanımız sayın Süleyman Soylu’ya sesleniyoruz:

Anamıza-Avratımıza küfür eden başkan ve ben ŞEKER ve KALP HASTASIYIM”diye hastaneden rapor alarak hukuku yanıltmaya ve kendisini avutmaya çalışan başkan Yaşar Şahin’i hala neden görevde tutuyorsunuz?

Hastalığını bahane ederek, rapor alarak ne dediğini hatırlamayan bir kişinin Belediye başkanlığı koltuğunda oturması ne kadar doğru olabilir. Bu kişi makamında görevi başında  hasta olursa acaba vatandaşa nasıl davranabilir, aynı şekilde küfür ve hakaret ederse sonuç ne olabilir?

İktidarınız ve Partiniz adına sizlere sesleniyoruz!. Bu gibi şahısların Belediye başkanlığı görevinde tutulması sizlerin geleceğine büyük zarar verdiğini, tutum ve davranışlarının millet adına utanç verici olduğunu hatırlatmak istiyor ve gereğini yapacağınıza inanıyoruz..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Otobüs durakları hükümlüler tarafından yapılıyor..Önceki Haber

Otobüs durakları hükümlüler tarafından y...

150 kadın ve genç meslek sahibi olacak..Sonraki Haber

150 kadın ve genç meslek sahibi olacak..

Facebook Yorum

Yorum Yazın