AŞKIN KANDİL - evde kal

Şehitlerimize ilk tepki başkan Tomakin’den geldi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şehitlerimize ilk tepki başkan Tomakin’den geldi..
Dün gece askerlerimize yönelik meydana gelen menfur saldırıyı Ordu’da il kınayan AK Parti Ordu İl başkanı Halit Tomakin oldu. Başkan Tomakin yayınladığı bir BAŞ SAĞLIĞI mesajında şehit Mehmetçiklerimize Allahtan rahmet dilerken, ailelerine ve ülkemize de BAŞIMIZ SAĞ OLSUN dedi. Taşkan Tomakin ; , “Şehit tahtından rabbe gülümseyerek şahadete yürüyen Mehmetçiğimize allah cc.’dan rahmet diliyorum. . Mehmedim sen Peygamber ordusunun bir neferisin, sen bu milletin kalbinin derinliklerinden açığa çıkan bir ışık, bir umutsun. Acılarımız boğazımıza düğümlendi” diyerek, mesajını Mehmet Akif Ersoy’un bir şiiri ile bitirdi...

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin , Ülkemizi derinden üzen 33 Askerimizin şehit olması dolayısıyla yayımladığı mesajında, dün akşam zalim Esed güçleri tarafından yüreğimizi burkan, acıların boğazımıza düğümlendiği , göz yaşlarımızı içimize akıttığımız , bir gonca gül gibi Peygamber Efendimizin avuçlarına tevdi ettiğimiz, şehit tahtından Rabbe gülümseyerek şehadete yürüyen 33 Arslanlarımıza ALLAH cc.’dan Rahmet diliyor, ailelerine, yakınlarına milletimize sabırlar diliyorum, Gazilerimize acil şifalar diliyorum dedi.

Mehmedim Sen Peygamber Ordusunun bir neferisin, sen bu milletin kalbinin derinliklerinden açığa çıkan bir ışık, bir umutsun..

Başkan Tomakin, sözün bittiği yerdeyiz, Devletimizin ve Dünya Liderimiz, Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı ve dik duruşu sayesinde, hiç şüphe edilmesin ki, bu alçakça saldırıyı ister zalim Esed yapmış olsun, isterse  hangi güç yapmış olursa olsun mutlaka cevabını verecek güçte ve kudrettedir. Mehmedim, senin adına milletimiz Peygamber Efendimizin adı diye  Mehmetçik dedi. Sen Peygamber Ordusunun bir neferisin, sen bu milletin kalbinin derinliklerinden açığa çıkan bir ışık ,bir umutsun, sen mazlumun umudu, zalimin korkulu rüyasısın , senin davan ve gayen bedir Aslanları  gibi Ülken , milletin, dini Mübin İlay-i Kelimetullah ‘tır.

Ey Şehit oğlu şehit senin hatırana söyleyecek söz, yazacak yazı bulamıyorum ama Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Destanında   seni tarif eden şu güzel dizelerle anmak istiyorum ;

 

 “Bu, taşındır” diyerek Kâ’be’yi diksem başına;
Ruhumun vahyini duysam da geçirsem taşına;

Sonra gök kubbeyi alsam da ridâ namıyle,
Kanayan lâhdine çeksem bütün ecrâmıyle;
Mor bulutlarla açık türbene çatsam da tavan,
Yedi kandilli Süreyyâ’yı uzatsam oradan;

Sen bu âvizenin altında, bürünmüş kanına;
Uzanırken, gece mehtâbı getirsem yanına,
Türbedârın gibi tâ fecre kadar bekletsem;
Gündüzün fecr ile âvizeni lebriz etsem;

Tüllenen mağribi, akşamları sarsam yarana…
Yine bir şey yapabildim diyemem hatırana.

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,

Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN TÖREN: “AŞKINAN ÇALIŞAN YORULMAZ”Önceki Haber

BAŞKAN TÖREN: “AŞKINAN ÇALIŞAN YORULMAZ”

İdlib Şehitleri için Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi..Sonraki Haber

İdlib Şehitleri için Kur’an-ı Kerim tila...

Facebook Yorum

Yorum Yazın