AŞKIN KANDİL - evde kal

Şehir Hastanesi için sağ gösterip sol vurmayın..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şehir Hastanesi için sağ gösterip sol vurmayın..
Ülkem Partisi Ordu İl başkanı Yener Turan, yerel gazetecilerle birlikte Botanik Park arazisini gezdi ve Ordu halkını her konuda uyanık olmaya davet ederek, “Bu tarihi yer, ortasından dere geçen ve bataklık bir alana Hastane yapılmaz ve yaptırmayacağız. Yanlış alınan her kararın bedelini Ordu halkı ödüyor. Hastane inşaatına başlanırsa, bunun dönüşü olmaz, başlamadan önce tepkimizi koyalım” dedi.. Turan, son anda atılan imza karşılığında adres verilmemesi sağ gösterip, sol vurulmaya çalışıldığını açıkladı..

Ordu’ya yapılacak Şehir Hastanesi için yer belirleyip adres gösterenler arasında rant ve çıkar amacı olanlar adeta bir arsa kapmaca oyunu oynayarak, çevrede bulunan bazı evleri ve arsaları 3 yıl önceden satın aldılar.

Şehir Hastanesini Botanik parkın olduğu alana yapılmasını isteyenler, rant ve çıkar bekleyen bir guruptur.

Ordu Üniversitesinin arazisi içersine yapılmasını arzu edenler de Ordu’ya gerçek hizmet yapılmasını isteyen guruplar.

Bu konuda Ülkem Partisi Ordu İl başkanlığına yeni atanan Yener Turan, göreve gelir gelmez, siyasete hızlı başlayarak,  Şehir Hastanesi konusunda Botanik Parkın arazisini gezerek bir açıklama yaptı.”Her şeyi biliyoruz, farkındayız, Şehir Hastanesini kimseye ekmek pastanesi yaptırmayacağız” dedi..Ve Ordu’nun rant ve çıkar  beklemeyen siyasi yöneticilerini, Sivil Toplum kuruluşları ile Ordu halkını son pişmanlık fayda etmez diyerek tepki göstermelerini ve  duyarlı olmaya çağırdı..

 

 

İHALE VAR ADRES YOK..

 

Bazı yetkililer açıklama yaptılar. İhale yapıldı dediler. Ancak, Hastanenin nereye yapılacağı konusunda resmi bir açıklama yapmadılar..AK Parti İl Başkanları toplantısına geçtiğimiz günlerde Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüştü. Büyük Şehir Belediye Başkanı Güler, görüşmelerden sonra yaptığı açıklamada “Başta Sayın Cumhurbaşkanımızla ve Sağlık Bakanımızla proje ihalesine çıkılan Şehir Hastanemizi görüştük. Sayın Cumhurbaşkanımız proje ile çok yakından ilgileniyor. İlimizin çok büyük ihtiyacını kökten çözmek için Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sayın Sağlık Bakanımıza gösterdikleri candan destekleri ve gönül dolusu yardımları için Ordu halkı adına çok teşekkür ediyorum. Proje ihalesine çıkılan Ordu Şehir Hastanemiz Ordu’muza, Bölgemize ve Ülkemize hayırlı olsun” diye açıklama yaptı. Ancak, bu açıklamada Hastanenin ihalesi yapıldığı halde kesin adres belirtilmemesi bütün şüpheleri üzerine çekiyor.   

 

ÇEVREDEKİ ARSA VE BİNALARI SATIN ALDILAR..

RANT VE MENFAATÇİ GURUPLAR  BOTANİK PARKIN YERİNİ İŞARET EDİYOR..

 

Ordu Büyük Şehir Belediyesi eski başkanı Enver Yılmaz döneminde Şehir Hastanesi yapılacak diye 2016 yılında 15 milyon lira masraf edilerek yapılan ve daha sonra yıkılan Botanik parkın çevresindeki arsa ve evler satın alınarak gizlice kapışıldı.

O dönemde Ordu’nun menfaat ve çıkarcı gurubu, iş adamları, yatırımcılar ve eczacılar tarafından Hastaneye yakın olacak diye çevresinde bulunan arsaları, iş yerlerini ve hatta evleri çok ucuz fiyatla kapış kapış satın aldılar. O nedenle bu guruplar Şehir Hastanesinin buraya yapılmasını istiyorlar.

Ülkem Partisi Ordu İl başkanı Yener Turan bu olayın yakından takipçisi olacaklarını belirterek, “Şehir Hastanesi için en uygun yerin Üniversite rektörü Prof Dr. Ali Akdoğan’ın da destekleyerek kampus içersinde bulunan araziyi bağışladığı ve en uygun yer olduğu  halde  halen Botanik parkın yerini işaret edenlere karşı mücadele başlatacağız. Artık bundan böyle Ordu’da bir ÜLKEM partisi var. Bu ilin sorunlarını gündeme getirmek bizim de asli bir görevimizdir. Biz muhalif bir siyaset değil, gerçek bir hizmet yapan, her şeyin yerinde ve doğru  olması için çalışan  ve hizmet eden bir siyasi parti olarak Ordu’da bu görevi üstlenmiş bulunuyoruz. ÜLKEM Partisi Ülkemiz için, İl teşkilatı da Ordu’muz için hizmet edecektir. İyiye güzele EVET, yanlışa, çıkara ve menfaatçilere HAYIR demek için görev almış bulunuyoruz” dedi..

 

 

“BÜTÜN STK’LAR BİRLİK OLMALI”

BELDE EVLER DURUMUNA DÜŞÜLMESİN..

Ordu’nun geleceğine zarar veren kim olursa olsun asla müsaade edilmeyeceğini ve her yanlışa Ordu halkı ile birlikte göğüs gereceklerini ifade eden Ülkem Partisi Ordu il başkanı Yener Turan, “Herkes biliyor ki; Ordu’da bir BELDE EVLER ile Durugöl projesi olayı yaşandı. Durugöl kurtuldu sayılır, ya BELDE EVLER hikayesi nasıl olacak? Burada katlar yükselmiş. Şimdi yıkım kararı verildi. Bu filmin  sonucunu hep birlikte bekliyoruz. Bunun bedelinin nasıl ödeneceğini göreceğiz. Yıkacakmısınız, yıkılacak mısınız?  Bu projeye EVET diyenler bunun bedelini Ordu halkına ödetmeye hiçbir hakkı yoktur, her şeye rağmen inşaatta çalışmalar yeniden başlamış bulunuyor. Bunun da takipçisi olacağız”dedi..

Bir çok kurum kuruluş ve STK’ların Şehir Hastanesinin Botanik Parkın olduğu alana yapılması konusunda Ordu Çevre Derneği (ORÇEV)in de  tepki gösterdiklerini belirten başkan Turan, ORÇEV Başkanı Gül Ersan’ın daha önce bu konuda yaptığı açıklamalarını da desteklediklerini ifade etti.

 

ALAN BATAKLIK VE TARİHİ BÖLGE..

Eskipazar mevkiindeki Botanik Parkın olduğu alanı yerinde inceleyen Ülkem Partisi Ordu il başkanı Yener Turan, “Bilindiği gibi Altınordu Eskipazar denen  mevkii, tarihi ve şehitlik bir mevkiidir. Ayrıca burası dere yatağıve halen dere akmaktadır.  Her tarafı  bataklık bir bölgedir. Buraya Hastane temeli atılması durumunda altında su çıkacağı bir gerçektir. Geleceği de srl açısından tehlikelidir. Gelecekte  yaşanan sel felaketlerinden zarar görme ihtimali büyüktür.. Çok büyük bir masraf isteyecektir. Ulaşım bakımından Ordu halkı için zor olacaktır. Şayet Üniversite kampusu içersine yapılırsa Giresun halkı da istifade edecek ve her yönden ulaşım kolaylığı sağlanacak, ayrıca hazır, bedava arsa olmakla birlikte daha az bir masrafa maliyet olacaktır” dedi..

Başkan Yener Turan, bu sürecin iyi takip edilerek, ne olursa olsun Şehir Hastanesinin yapımındaki yer seçimi için önce Ordu halkı adına, sonra da Partimiz adına Üniversite kampusu içersine yapılması için bütün gayreti ve çabalarını ortaya koyacaklarını belirterek, “Uyan ORDU…Uyan!.. ŞEHİR HASTANESİ, bazılarının çıkarı ve menfaatleri uğruna  EKMEK PASTANESİ!..olmayacak” dedi..

 

Numan Kurtulmuş bile imalı konuştu..

“KARARI VERİLMİŞ, YERİ BELLİ OLAN PROJE..”

 

Yıllardır Ordu Milletvekilliği ve  bakanlık yapan Ordu’lu diye bildiğimiz şu anda AKP genel başkan yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu için verdiği sözleri bu zamana kadar  hiç birini yerine getirememiş  olmasının ezikliğini yaşamış olması gerekirken, Şehir Hastanesi konusunda da imalı konuşarak , “Kararı verilmiş, yeri belli olan proje..” diyerek Hastane yerinin adresini veremeden gizledi.

 

NEDEN GİZLEDİ SORMAK İSTİYORUZ..

 

Her Ordu’ya gelişi bir olay olan Kurtulmuş yine skandallara imza atarak Ankara’ya dönmeden önce bir açıklama yapan AK Parti genel başkan vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, son günlerde şehir hastanesinde yaşanılan yer tartışmalarına değindi. Şehir hastanesinin Ordu Üniversitesi içerisine yapılması yönünde görüş bildiren sivil toplum kuruluşlarına, hastane yerinin belli olduğu yönünde cevap veren Kurtulmuş, “Ordu Şehir Hastanesi ile ilgili proje bizzat Cumhurbaşkanımızın ilgilendiği, yeri belli olan bir projedir. 2019-2020 yılının bütçe kaynakları dolayısıyla bu konu şu anda temeli atılarak başlanılamamış bir projedir. Kararı verilmiş bir proje var ve bununla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı son çalışmalarını yaparak işe bir yerden başlayacaktır” dedi.

 

Ülkem Partisi Ordu il başkanı Yener Turan, Hastane konusunda yapılan çalışmalar hakkında Numan beyin dahi net konuşamamasını eleştirerek, Bunları bir kenara yazarak not ettik. Ordu’ya yine birileri oyun oynamaya çalışıyor.   Takiplerimiz tüm Ordu halkı adına devam edecektir” dedi..


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SAHTE ENGELLİ RAPORU NASIL VERİLİR?Önceki Haber

SAHTE ENGELLİ RAPORU NASIL VERİLİR?

Ordu’da Nöbetçi Eczaneleri gazetemizden takip edin..Sonraki Haber

Ordu’da Nöbetçi Eczaneleri gazetemizden...

Facebook Yorum

Yorum Yazın