EN ÜST EVDE KAL
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Sayın Vali, Seddar Yavuz bu görüntülere ne diyeceksiniz?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sayın Vali, Seddar Yavuz bu görüntülere ne diyeceksiniz?
Yasak her yerde yasak değil midir? Ordu’nun her yerinde uygulanan ve uyulan yasak kararlarına Korgan ilçesinde neden uyulmadı, uymayan ve sosyal mesafeye uymayan fotoğrafta görünen kişilere para cezası kesilecek mi? Bilindiği gibi Koronavirüs salgını nedeniyle uyulması gereken yasalara uymayanlar hakkında yasal işlemler yapılıyor. Ancak bu yasalar Korgan ilçesinde geçerli değimlidir? Sayın Ordu Valisi, Seddar Yavuz bey bu görüntülere ne diyeceksiniz?

Korgan Belediye başkanı Tuncay Kiraz’ın kıymetli ve değerli annesi Fatma Kiraz, hanım efendi vefat ederek, cenazesi İstanbul’dan Korgan ilçesine getirildi ve önceki gün yoğun bir kalabalığın katılımı ile toprağa verildi. Önce merhumeye Allahtan rahmet diliyor, mekanı cennet olsun diyor ve başta Tuncay başkan olmak üzere bütün ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Fazla uzatmaya ve yazmaya gerek duymuyoruz. Ordu’da vatandaşlar her gün sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Polis-Bekçi ile tartışıyor. Haklarında yasal işlemler yapılıyor. Hatta valilik kendisi açıklama yaptı. Bu zamana kadar yasalara uymayanlara 300 bin liranın üzerinde para cezaları kesildiğini açıkladı.

Valilikçe yayınlanan tek bir basın açıklamasında Sosyal mesafe kuralına uymayan 9 şahsa, sokağa çıkma yasağına uymayan yirmi yaş altı 19 şahsa, sokağa çıkma yasağına uymayan altmış beş yaş üstü 2 şahıs olmak üzere toplam 30 şahsa idari işlem yapılmıştır.”Açıklaması resmi kayıtlara geçmiştir.

Merhumun cenaze törenindeki fotoğraflar ortada, görüldüğü gibi sosyal mesafe kuralı ile 65 yaş üstü kuralları ihlal edilmiştir. Türkiye’nin her yerinde Ordu’nun her bölgesinde titizlikle uygulanan kurallara uymayanlara yasal işlem yapılıyorsa, buradaki rezalete de aynı muamele uygulanması gerekmez mi?

Kendi yakınlarının, hatta ailesinin cenazesine katılamayan insanların kurallara ve yasalara riayet ederken, Korgan Belediye başkanı Tuncay Kiraz’ın özelliği Belediye başkanı olması  veya AK Partili olmasından mı kaynaklanıyor?

Türkiye kan ağlıyor, Dünya kan ağlıyor, bir çok insanlarımızı Koronavirüs salgını nedeniyle kaybediyoruz. Cenaze törenine katılamıyoruz. Normal hastalıklardan hayatını kaybeden insanlarımızın cenaze törenine dahi katılamıyor, helallik alamıyor ve cenaze namazını dahi kılamıyoruz. Hani kalabalık cenaze törenlerine izin verilmiyordu. Ama Korgan’da farklı bir yöneteme göz yumuluyor. Burada virüs salgını artarsa bunun hesabını kim verecek?

Sayın Ordu valisi bu konuda yapacak açıklama ve vereceğiniz kararın sonucunu bekliyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tabancam dolu mermi, bu iş böyle gider mi?Önceki Haber

Tabancam dolu mermi, bu iş böyle gider m...

Telefon olayına 19 Eylül Gazeteciler derneği bildiri yayınladı..Sonraki Haber

Telefon olayına 19 Eylül Gazeteciler der...

Facebook Yorum

Yorum Yazın