4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

SAYIN VALİ; ORDEF’İ BU İŞİN İÇİNE SOKMAYIN..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SAYIN VALİ; ORDEF’İ BU İŞİN İÇİNE SOKMAYIN..
İstanbul’da düzenlenecek olan Ordu günlerinin düzenlenmesi için kokuyu alan ORDEF yöneticileri soluğu Ordu valisi Tuncay Sonel’in makamında aldılar. Sayın valimiz Tuncay Sonel beye sesleniyoruz. Bu işin içine lütfen ODEF’i sokmayın, Belediyeler, valilik ve Kaymakamlıklar ilgilensin. Çünkü, ORDEF yöneticileri burada kendi halkını tanıtırken, kar amaçlı kazıklama yöntemi uyguluyor.

Merkezi İstanbul’da bulunan Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) Başkanı Sabri Çelebi ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Vali Tuncay Sonel’i ziyaret etti.

İstanbul'da, 4-7 Kasım 2021 tarihleri arasında bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek “Ordu Günleri” etkinliği hakkında Vali Tuncay Sonel’i bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak ve davette bulunmak üzere ziyaret gerçekleştirdiler.

Ancak, bu zamana kadar düzenlenen Ordu tanıtım günlerinden hep şikayet geldi. Çünkü, stant kiraları çok pahallı. Yerli malların fiyatları oldukça çok pahallı ve Ordu ile ilgisi  olmayan ürünler satılıyor.  ORDEF olarak birileri kar amacı güderek menfaat temin ederek, kar elde ediliyor. Buna valilik olarak el atıp denetlemek gerekiyor.

KOKUYU ALDILAR GELDİLER..

Ordu günleri olmayınca, Ordu’ya gelmeyen ve uğramayan, Ordu günlerinden başka Ordu iline  hiçbir katkıları olmayan ORDEF yönetimi Ordu günlerinin kokusunu alınca hemen soluğu Ordu valilik makamında aldılar.

ORDEF Başkanı Sabri Çelebi, “Covid-19 Pandemisi dolayısıyla ülke genelinde tüm sivil toplum kuruluşlarının faaliyetleri ve etkinlikleri kısıtlanmıştı. Biz de her yıl geleneksel hale getirdiğimiz ‘Ordu Günleri’ etkinliğimizi geçen yıl bu sebepten dolayı yapamamıştık. Ancak, İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizin de yoğun talebiyle geleneksel hale getirdiğimiz ‘Ordu Günleri’nin 10’uncusunu bu yıl gerçekleştireceğiz. ‘Ordu Günleri’ etkinliğimizi düzenlememizin üç ana teması var. Bunlardan birincisi, İstanbul’da yaşayan 650 bin civarındaki Ordulu hemşerilerimizin, İstanbul gibi dünya metropolü bir şehir de ‘Biz de varız. Bu şehirde biz de yaşıyoruz’ hissiyatını oluşturmaktır. İkincisi, hemşehrilerimizin birbirileri ile buluşmasını, kucaklaşmasını sağlamaktır. Üçüncüsü ise, sıla ile gurbetteki hemşerilerimizi buluşturmak, böylece ilimizle olan bağımızı güçlendirmektir. Düzenlemiş olduğumuz ‘Ordu Günleri’ etkinliği ile Ordu’muzun 19 ilçesini bir araya getirip, kaynaşmayı sağlıyoruz. Ordu ili için önemli olan bu etkinliğimize, Ordu şehrimizin yöneticilerinden destek ve katkı bekliyoruz. İnanıyoruz ki, sizlerin desteği ile bu yılki etkinliğimiz çok daha canlı ve verimli olacaktır” diye konuştu.

“ORDU’NUN YARARINA OLACAK HER ŞEYDE VARIZ”

4-7 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek “10. Ordu Günleri” etkinliğinin hayırlı olması dileğinde bulunan Vali Tuncay Sonel, “Biz, tüm imkânlarımızla yanınızdayız. Her türlü katkıyı veririz. Yeter ki, Ordu’nun birlik ve beraberliğini yansıtan güzel bir etkinlik olsun. Ordu’nun, siyaset, bürokrasi, iş dünyası, kültür, sanat ve akademik alanda yetiştirdiği çok değerleri var. Bu değerlerimizi kanalize edebildiğimizde, büyük işler başarırız. Ordu’da yapılamayacak, başarılamayacak iş yoktur.  Ordu’nun güçlü bir yapısı var. Birlik ve beraberlikten güç doğar. Geleneksel hale gelen ve bu yıl 10’uncusu yapılacak ‘Ordu Günleri’nin amacına ulaşması için ne gerekiyorsa yapacağız. Kapımız, gönlümüz her daim sizlere açık. Ordu’nun yararına yapılacak her işte varız, yanınızdayız” dedi.

Vali Tuncay Sonel, heyette yer alan ORDEF yöneticileriyle tek tek tanışarak, “Sizler, Ordu’muzun İstanbul’daki temsilcilerisiniz. Sizleri önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Heyette bulunan ORDEF yöneticileri de, Vali Tuncay Sonel’in Ordu’da yaptığı çalışmaları, hizmetleri ve faaliyetleri yakında takip ettiklerini ifade ederek, teşekkür ettiler.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
43 Tenisçi kıyasıya mücadele ettiler..Önceki Haber

43 Tenisçi kıyasıya mücadele ettiler..

CHP’nin KÜFÜRCÜ BAŞKANI DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ .Sonraki Haber

CHP’nin KÜFÜRCÜ BAŞKANI DİSİPLİN KURULUN...

Facebook Yorum

Yorum Yazın