2 - SİTE EN ÜSTÜ - ORDU KÜLTÜR OCAK AYI
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Savcının aracının camına not yazdı göz altına alındı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Savcının aracının camına not yazdı göz altına alındı..
Bir vatandaşın aracın camına NOT bırakması göz altına alınarak soruşturma yapılmasına sebep oldu. Araç sahibi savcı olunca Savcının aracına not bırakmaktan değil, mala zarar vermekten göz altına alındığı açıklandı. Ünye’de bir yargı mensubunun otoparkta yanlış park ettiği için aracın camına not yazan bir vatandaş göz altına alınarak hakkında soruşturma açıldı.. Ancak, başsavcılıktan yapılan açıklamada, vatandaşın NOT bırakmaktan değil, araca zarar vermekten hakkında işlem yapıldığı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre Ünye Taşkent Sitesinde oturan Süleyman Uysal’ın hayatı bir anda değişti. Ünye A52TV’nin haberine göre, Süleyman Uysal oturduğu sitenin park alanına otomobilini park eden arabanın kullanıcısına “ARABAYI BIRAKTIĞINIZ ALAN YOL GİRİŞİDİR BİLGİLERİNİZE” notunu bıraktıktan sonra başına geleceklerden habersiz bir şekilde evine gitti.

46 yaşındaki Uysal, bu notu bıraktıktan sonra evine gitti. Ancak bir süre sonra Uysal'ı kapısını polisler çaldı. Uysal, ifadesi alınmak üzere Emniyet'e götürüldü. Emniyete götürülme sebebinin o not olduğu ve Uysal'a buna ilişkin sorular sorulduğu öğrenildi.

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan bugün yapılan açıklamada kişinin araca not bıraktığı için değil, “SİLECEKLERE ZARAR VERDİĞİ” iddiasıyla gözaltına alındığı ifade edildi.

Savcılıktan yapılan bu konudaki açıklama şöyle:

Bazı sosyal medya hesaplarında ve medya organlarında ''ARABAYA UYARI NOTU YAZAN KİŞİ ŞU AN CEZAEVİNDE. NİYE NOT YAZILAN ARAÇ YÜKSEK MEVKİ OLUNCA'', şeklinde paylaşım ve haberlerin yapıldığı görülmekle olaya ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla bu basın açıklamasının yapılması uygun görülmüştür.

30/01/2021 günü Ünye Adliyesinde görev yapan bir Cumhuriyet Savcısının ikamet ettiği sitenin kapalı otoparkında bulunan aracın cam sileceklerine zarar verildiği ve ayrıca bir not bırakıldığı yönündeki şikayeti üzerine günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından olayın araştırılması ve şüphelinin tespitine yönelik kolluğa talimat verildiği, yapılan araştırmada şüpheli Süleyman Uysal’ın tespit edilmesi üzerine gerekli tahkikat işlemlerinin yapılabilmesi, ifadesinin alınması için emniyete götürüldüğü, ifade ve tahkikat işlemlerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi CUMHURİYET SAVCISININ TALİMATI İLE SERBEST BIRAKILDIĞI, şahsın sadece not kağıdı yazdığından bahisle tutuklanmasının veya cezaevine gönderilmesinin söz konusu olmadığı, mala zarar verme suçuna yönelik soruşturma dosyasının bu şekilde derdest olduğu ve soruşturma işlemlerinin usul ve yasa kuralları çerçevesinde hassasiyetle yürütüleceği hususu, Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali ile Başkan arasındaki davada tartışma yaşandı..Önceki Haber

Vali ile Başkan arasındaki davada tartış...

Şans oyunlarında yaşanan şaibeleri gündeme getirdi..Sonraki Haber

Şans oyunlarında yaşanan şaibeleri günde...

Facebook Yorum

Yorum Yazın