4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Savcı Zekeriya ÖZ İsa Demirci’nin aracı ile mi kaçırıldı?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Savcı Zekeriya ÖZ İsa Demirci’nin aracı ile mi kaçırıldı?
Yerel seçimler yaklaştıkça aday adayları hakkında çok ciddi iddialar ve suçlamalar yapılmaya devam ediliyor. İşte bunlardan birisi de Akkuş Belediye başkanı İsa Demirci hakkında.. Kimse biz uzaklarda dağ başında kaldık, yaptıklarımız duyulmaz, rezilliklerimiz genel merkeze ulaşmaz diye düşünmesin. Akkuş mevcut Belediye başkanı ve aynı zamanda 31 Mart seçimleri için tekrar başkan adayı olan İsa Demirci, hakkında Belediye makamına yakışmayacak, kumar, hırsızlık ve yolsuzluk iddiaları ile bunlara göz yumulduğu ihbarları gelmeye ve aynı zamanda bu iddialar sosyal medyada paylaşılarak servis ediliyor. En önemli iddialardan birisi de Savcı Zekeriya ÖZ İsa Demirci’nin makam aracı ile kaçırıldığı iddiaları!..

GAZETEMİZE  YAPILAN İHBARLARIN EN ÖNEMLİSİ SAVCI ZEKERİYA ÖZ’ÜN İSA DEMİRCİ’NİN MAKAM ARABASIYLA KAÇIRILDIĞI..

 

BAŞKAN DEMİRCİ, KIZILELMA BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE PTT’NİN PARASINI ZİMMETİNE GEÇİRDİĞİ İDDİALARI İLE AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE YARGILANMASI, O ZAMAN AVUKATLIĞINI DA ÜNYE BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANI AHMET ÇAMYAR’IN OLMASI,

 

YİNE BAŞKAN DEMİRCİ’NİN İLÇEDE BAZI ÇALIŞANLARI TARAFINDAN MAHALLELERDE TEİAŞ’A AİT ESKİ ELEKTRİK DİREKLERİNİN KESİLEREK HURDAYA SATILMASI OLAYI,

 

SPOR MÜSABAKALARINA HİLE KARIŞTIRIP BELEDİYENİN ARAÇLARINI KEYFİ KULLANILMASI GİBİ BİR ÇOK ÇİRKİN İDDİALARIN MEYDANA GELDİĞİ AKKUŞ BELEDİYESİNDE VATANDAŞLAR İSA DEMİRCİ’Yİ YENİDEN BAŞKAN OLARAK GÖRMEK İSTEMEDİKLERİNİN TEPKİLERİNİ GÜNDEME GETİRİYORLAR.

 

Akkuş halkının bu zamana kadar bilip de söyleyemediği, söylediği ve yaptığı şikayetler sonucunda kimseden olumlu yanıt alamadığı otaya çıktı. Akkuş halkı veya seçmeni artık İlçede 31 Mart seçimlerinden sonra İsa Demirci’yi Belediye başkanı olarak görmek istemediklerini ifade ediyorlar. Şayet Demirci tekrar aday gösterilirse tepkilerini ona oy vermeyerek gösterecekleri söyleniyor.

 

 

 

-Akkuş Belediye başkanı İsa Demirci, Kızılelma belediye başkanlığı döneminde PTT’nin parasını kullanarak, Kızılelma da bulunan memur ve müdürü işinden etmiştir. Ve yine Kızılelma da İmarsız çalışmalar yaparak kesinleşmiş İmar suçu olup mahkeme kararı ile kesinleşmiştir.

 

O davanın avukatlığını da Ünye Belediye başkanı Ahmet Çamyar yapmıştı..

 

 

 

ZEKERİYA ÖZ ENVER YILMAZ’IN TALİMATI İLE BAŞKANIN

MAKAM ARACI İLE KAÇIRILDIĞI İDDİALARI VAR..

 

-İlçe Belediyesine Başkan olduğunda Feto olayları çıkmış ve Başkan bey Belediye içerisinde Feto ile bağlantılı olan Cemal Kalender, Yasin gümüş, Yaşar Çamoğlu ve Akif Güngör den yazılı yalan beyan alarak irtibatımız yok dedirttirmiştir. İlçenin en büyük esnaflarından Atilla Gül, Gül Market sahibi Feto olaylarında göz altına alınmış, Kardeşi Şeref GÜL Belediye meclis üyesi olması  ve Belediye başkanı ile aralarında ekonomik ilişkiler olması nedeniyle her türlü mücadeleyi vererek  Fetonun  Akkuş sorumlusu olarak bilinmesine rağmen irtibatı yoktur deyip aracılık yaparak serbest bırakılmasını sağlamıştır. Yine Feto ele başlarından Zekeriya Öz’ün Orduda saklandıktan sonra Büyükşehir Belediye başkanı Enver Yılmaz’ ın talimatları doğrultusunda  Akkuş Belediyesi makam aracı ile Ordu’dan yurt dışına çıkartılmıştır diye kamuoyunda büyük yankı oluştu.Bunlar gerçekten doğru mu? Şayet asılsız iddialar ise bunlara açıklama bekliyoruz.

 

SPORA DA HİLE KARIŞMIŞ..

 

-Akkuş Belediyesine ait taş kırma ve eleme tesisi olmasına rağmen Akp İlçe Başkanının tesisinden mıcır alıp, Bakanlığın Afet için göndermiş olduğu 1 tirilyondan fazla parayı  usulsüzce erittiler. Alınması gereken mıcır çok eksik olup, Akkuş Belediyesinin tesisinden tamamlanarak açık kapatılmaya çalışılmıştır.

 

-Belediye voleybol takımı kurup dar gelirli ve esnafa çok borçlu olmasına rağmen hatta çalışan personelin alacaklarını bile ödeyemediği halde her şeyi göz ardı edip kendi rantı için kulüp çalıştırmakta. Vatandaşın yaptığı kaçak yapılara göz yumarak Spor müdürü Soner Efil’e uyduruk ve Belediye Muhasebesine kaydı olmayan bir makbuz ile zoraki bağış alarak elektrik abone yazısı veriyor. Planlı ve porojeli inşaat yapanların günahı nedir.

 

 

 

 

AKRABALARA VE İLÇE BAŞKANINA PEŞKEŞ..

 

-Belediyenin makam araçlarını özel şirketi gibi kullanıp öz yeğeni olan Murat Demirci’ nin araç kullanma yetkisi olmamasına rağmen çocuklarını Ünye de sünnet ettirmeye gönderip, dönüşte kaza yaparak aracı pert etmiştir. Hiçbir resmi işleme tabii tutulmadan ört bas edilmiştir.

 

-AKP ilçe başkanına kaçak ve ruhsatsız Beton tesisini kurdurup, hiçbir tahlil ve analiz yaptırmadan, taş kırma ve eleme tesisinden yollara serilen yol malzemesinden beton yaparak vatandaşlara satmıştır ve birçok binaların karot değerleri düşük olup mahkemelik olmuşlardır. Örneğin (Karaçal Mahalle muhtarının inşaatı. Nedim Otçu) Bu betonlardan devlet yatırımları olan Aile sağlığı merkezi, Hastane, Cezaevi, Öğrenci yurdu, Su depoları, Lise okulu vb. Hala kaçak ve ruhsatsız olarak santral faaliyet göstermektedir.

 

-Başkanın yıllardır ticaret ortağı olan Ali Altun ve öz yeğeni ve makam şoförü Burhan Demirci ye uygunsuz belge aldırıp lise mezunu olmalarına rağmen devlet işçisi kadrosuna atamıştır.  Daha önce bu işleme kanun ve yasalara uygun olmadığı için yapmayan 25 yıllık Personel Müdürünü görevden alıp yeni getirdiği acemi ve kanun bilmeyen Müdür vekili ile. 49. Madde Norm kadro ve personel istihdamı hiçe saymışlardır. Kızılelma belde başkanı iken de aynı kişilere kadro vermiş ancak mahkeme kararı ile atılmışlardı.

 

-Bacanağı Kemal Efiloğlu, öz yeğeni ve makam şoförü Burhan Demirci ye ayrı ayrı iki adet kumarhane açtırıp paralı kumar oynatılmasına göz yummaktadır. Başkan bağlantılı olduğu için Emniyet hiçbir denetim yapamamaktadır. Geç saatlerde de mekanda alkol de alınmaktadır. Yine diğer bacanağı olan Hasan Dalgıç, Astsubaylıktan istifa ettirip Akkuş Belediyesine Zabıta Müdürü olarak almıştır. Zabıtalıkla hiçbir bilgi ve becerisi olmamasına rağmen.

 

MAKAM ARAÇLARI KEYFİ KULLANILIYOR..

 

-Belediyenin 5 adet pikap ve 1 adet makam aracı olması Başkan beyin eşi, çocukları, çaycısı, özel kalem müdürü, fotoğrafçısı vs. gibi kişiler akşam sabah işe gelgit  ve hafta sonları bile evlerinin önlerinde bu araçları özel mülkü gibi kullanıyorlar.

-Ordu Büyük Şehir Belediyesinin  yaptığı bazı beton yolları Akkuş Belediyesi yapmış gibi fatura ettirerek kendine hiç korkmadan usulsüzce rant sağlamıştır.

 

-İŞKURUNverdiği işçilerin yarısı Voleybol sporcusu, Yarısı daire arkadaşlarının hanımları, bir tanesi Kadir Kuru, Ünye Niksar Minibüs hattı sahibi ve minibüsçülük yapmaktadır. Bunların Akkuş Belediyesi ile hiçbir bağlantısı yoktur. Birkaç tanesi ise ancak çalışmaktadır. Toplum yararına mı yoksa başkan yararına çalışma programı anlayamadık.

 

 

DEMİR DİREK ÇALARKEN KAFASI KESİLDİ..

 

-Belediyenin,  bu döneminden önce yıllardır biriktirdiği  hurdaların el altından Başkanın yakın adamı ve iş ortağı usulsüz kadro ile işçi vasfında çalışan Ali Altun ve Ramazan Akpınar ekip kurarak, ayrıca (Türkiye Elektrik Üretim AŞ.’ye ait TEİAŞ’ın demir direklerini sattığı ve iki ay önce yine nerede boş demir direk var ise kesip çalıp kaçakçılık yaptığı ve bu esnada çalışan şahıslardan İdris Tokmak’ın kafa tasının kırılıp   10 gün Ordu Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yattığı bilinmektedir. Şu an raporlu ve sağlığı iyi değildir. Kişiyi, Ekip başı Ali Altun tehdit edip kendim düştüm dedirttirmiştir. Bu olaylar Başkan beyin bilgisi olduğu halde hiçbir adli soruşturma başlatılmamıştır.

 

-Akkuş Belediyesinin yapmış olduğu festivalde 20 tane güreş ağası yarışması olup, kayıtlardan da bellidir. Bu yarışmadan toplanan 300 milyarın üzerinde paralarının Belediye hesabına hiç girmediği Başkanın dairede ki yakın memurların  başkana yine rant olarak toplamışlardır. ( Ali Altun, Fatih Sevindik, Soner Efil vs)

 

-Akkuş Belediyesinin taptığı kamyon ihalesini Başkan yardımcısı Ercan Çayıroğlu’ na vermeyen 20 yıllık Fen İşleri müdürünü görevden aldırtıp yerine akrabası ve arkadaşı olan adını bile bilgisayara yazamayan Zabıta memuru Halil Maden’i getirmiştir.

-Küçük Kertil piknik ve mesire yeri olan tesiste hiçbir resmi çalışan olmayıp tüm çalışanların başkanın kendi çevresinden cahillerin çalıştırdığı hiçbir fatura, fiş ve belge olmadan satış yaptıkları Belediye hesabına hiçbir para yatırmadıkları bilinmektedir. Kazanç nereye gidiyor.

-Kilit noktadaki Müdürleri görevden alıp ( Mali İşler, Yazı ve Personel İşleri, Fen İşleri, Emlak İstimlak, Kültür ve Sosyal işler ve Zabıta) Müdürlerini görevden alıp işi bilmeyen her dediğini yaptırdığı kişileri görevlendirmiştir.

 

 

 

AKKUŞTA KUMAR, ANKARA’DA PAVYON..

 

-Başkan beyin kendisinin ve tüm ailesinin Ankara da gazino ve pavyon işletmeciliği halen yapmaları Başkanın beyin personel ile konuşma ve davranış tarzları ayrımcılık daire çalışanları da birbirinden kopmuştur. Sokakta halk ile diyaloğu hiç iyi değildir.  Aileden başkanın kardeşlerinin biri cezaevinde tutuklu, biride kaçaktır.

 

-Bütün bu yapılanların yanı sıra Belediye başkanı İsa Demirci belediyede mal alım yöntemi ile alınan malzemelerin faturalanması esnasında mal alınan şirketlere ödemeler esnasında fazla ödeme yaparak kendine yakın gördüğü personelleri göndererek fazla ödemeleri nakit olarak alıp geri getirtmiştir. Bunu özellikle beton parke ve büz alımlarında yapmıştır. Bununla ilgili yapılanlar Erbaa’ dan alınan kilitli parkede ve Terme’den alınan büzlerde yapıldığı halk arasında konuşulmaktadır. 

 

İşte bu nedenle Akkuş halkı .  AKKUŞ'LU OLARAK BİZLER BÖYLE BAŞKAN İSTEMİYORUZ. “ diyorlar..

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şeker Piliç'in sahipleri gözaltına alındı..Önceki Haber

Şeker Piliç'in sahipleri gözaltına alınd...

Ekonomik kriz ve çözüm kurultayı düzenlenecek..Sonraki Haber

Ekonomik kriz ve çözüm kurultayı düzenl...

Facebook Yorum

Yorum Yazın