4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Savcı Yaşar Şahin hakkındaki iddianameyi Mahkemeye sundu..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Savcı Yaşar Şahin hakkındaki iddianameyi Mahkemeye sundu..
Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in gazetemiz sahibi Osman Şahin’e telefon açarak ana-avrat küfür ve tahdit ettiği gerekçesiyle C. Savcılığına yaptığımız suç duyurusu hakkındaki bütün şikayet ve deliller değerlendirilerek nihayet dava açıldı. Başkan Yaşar Şahin şüpheli sıfatıyla Ordu 1. Asliye ceza mahkemesinde yargılanacak.

Ordu 1. Asliye ceza mahkemesine açılan ceza davasında Savcılık iddianamesinde şüpheli Yaşar Şahin’in suçu sabit görüldüğü gerekçesiyle eylemine uyan TC’nın125/2 delaletiyle 125/1 (3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası) TCK: 106/1 Tehdit (6 aydan 2 yıla kadar hapis) ve TCK: 53/1 (Kamu haklarından mahrumiyetine) TCK m.53 - (1) Kişi, kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı hapis cezasına mahkûmiyetin kanuni sonucu olarak;

 1. Sürekli, süreli veya geçici bir kamu görevinin üstlenilmesinden; bu kapsamda, Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeliğinden veya Devlet, il, belediye, köy veya bunların denetim ve gözetimi altında bulunan kurum ve kuruluşlarca verilen, atamaya veya seçime tabi bütün memuriyet ve hizmetlerde istihdam edilmekten,
 2. b) Seçme ve seçilme ehliyetinden (Anayasa Mahkemesinin iptal kararı nedeniyle uygulanmamaktadır.)
 3. c) Velayet hakkından; vesayet veya kayyımlığa ait bir hizmette bulunmaktan,
 4. d) Vakıf, dernek, sendika, şirket, kooperatif ve siyasi parti tüzel kişiliklerinin yöneticisi veya denetçisi olmaktan,
 5. e) Bir kamu kurumunun veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşunun iznine tabi bir meslek veya sanatı, kendi sorumluluğu altında serbest meslek erbabı veya tacir olarak icra etmekten, yoksun bırakılır.

AÇIK DURUŞMA YAPILMAYACAK..

Ordu1. Asliye ceza mahkemesi tarafından gönderilen ihtarnameye göre, davanın usul ve esaslarına göre açık duruşma yapılmayacak veC. Savcısının da görüşü alınmadan dosya içerindeki bilgi, delil ve belgelere göre karar verilecek. Ancak, mahkeme taraflara birer ihtarname göndererek, sanık Yaşar Şahin hakkında kovuşturmaya başlandığını ve dava ile ilgili olarak taraflara ek bilgi ve belge varsa göndermeleri için 15 günlük süre isteyen bir ihtarname tebliği etti..

2020’nin Mart ayında meydana gelen küfür ve tehdit olayı için artık yüce mahkemelerimizin karar verme zamanı gelmiştir. Adaletimize ve hakimlerimize güvenimiz sonsuzdur.

İşte dava konusu olan küfür ve tehdit sözlerini bir kez daha dinleyerek, siz okurlarımız da ona görekarar vererek yorumlarınızı bekliyoruz.

https://www.yongazetesi.com/video/gurgentepe-belediye-baskani-yasar-sahinin-gazeteciye-ettigi-kufurler-ve-hakaretler-124

SAVCILIK İDDİANAMESİ VE  MAHKEMENİN İHTARNAMESİ.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kumar oynayan 17 kişilik ekip yakalandı..Önceki Haber

Kumar oynayan 17 kişilik ekip yakalandı....

19 yıllığına sahilde kiralık park ve mesire yeri..Sonraki Haber

19 yıllığına sahilde kiralık park ve mes...

Haber Yorumları

 • Necmettin Şahin13-01-2021 18:17

  Makam ve rütbeler adaletin üstünde olamaz. Ana kutsaldır. Küfür etmek en büyük yanlıştır. Bir vatandaş olarak adaletin adaletli olmasını bekliyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın