SANDIK GÖREVLİLERİNDEN GAZETECİYE SALDIRI..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
SANDIK GÖREVLİLERİNDEN GAZETECİYE SALDIRI..
Sandık başına giderek oyunu kullanan ve zarfı sandığa atarken fotoğraf çektirmek isteyen gazeteci Osman Şahin’e sandık görevlileri müdahale ederek fotoğraf çektirmedi.

Perşembe Saray Mahallesi Hacihasanlı mevkii Cami lokal bölümünde kurulan  1089 Nolu sandıkta oy kullanan gazeteci Osman Şahin oy zarfını sandığa atarken fotoğraf çektirmek istemesine  orada bulunan görevliler ve A.G. Odabaşı adlı kişi tarafından müdahale  ederek gazeteci Şahin’e saldırdılar ve fotoğraf çekmesine izin vermediler.

Ayrıca ben gazeteciyim, kartımla işlem yaptınız, müdahale edemezsiniz oy kullandım kendi resmimi çekeceğim demesine rağmen görevliler “Ne olursan ol  resim çekmek yasak” diyerek Şahin’in üzerine yürüyerek saldırıya geçtiler.

Daha sonra çıkan tartışma üzerine durumu orada görevli Uzman Çavuşa bildiren Şahin, görevlilere yasak olmadığını ve haksız olduklarını söylemesi üzerine bütün sandık görevlileri, kendilerini haklı çıkarmak için “burayı terk et, hakkında tutanak tutarız” diye tehditlerde bulunarak kendilerini haklı çıkarmaya çalıştılar.

Daha sonra seçim mahallinden ayrılan gazeteci Şahin, durumu Perşembe kaymakamı ve Ordu vali yardımcısı Levent Yetgin’e telefonla bildirerek, gereğinin yapılmasını ve şikayetçi olduğunu bildirdi. Kaymakam Yetgin ise görevlilerle görüşeceğini ve gereğinin yapılacağını ifade etti.

Sandık başlarına böyle eğitimsiz ve bilgisiz kişilerin görevlendirilmesi gereksiz tartışmalara neden olabiliyor. Şahin, konu hakkında yasal olarak hakkını arayacağını ifade etti.


154 Yıl hapis cezası istenen Hazinedar tahliye oldu..Önceki Haber

154 Yıl hapis cezası istenen Hazinedar...

Vali Sonel, oy kullanırken fotoğraf çektirdi..Sonraki Haber

Vali Sonel, oy kullanırken fotoğraf çekt...