2 - TEKNOFEST
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Sanatçı(!) Sedat Duran hakkında hakaret suçundan dava açıldı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sanatçı(!) Sedat Duran hakkında hakaret suçundan dava açıldı..
Anamıza-avradımıza küfür eden Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’i destekleyerek bize hakaret eden ve sanatçıyım diyen ve aslen Gölköy’lü olan Sedat Duran sosyal medyada yaptığı canlı yayında ve paylaşımlarda müzik çalarak keyifli bir şekilde gazetemiz sahibi Osman Şahin’e söylediği çirkin sözlerle hakaret ederek, o dönemler keyifli bir dönem yaşamıştı.

Yapılan bütün söylemleri ve paylaşımları kayıt altına alan ve bir CD’ye yükleyen  Osman Şahin, o tarihte Ordu C. Savcılığına suç duyurusu yaparak şikayetçi olmuştu. Yaklaşık bir yıldan bu yana adres tespiti ve araştırmalardan sonra İstanbul’da ifadesi alınan Sedat Duran ile yapılan uzlaşma teklifini de kabul etmeyerek  Ordu 5. Asliye mahkemesinde hakaret suçundan dava açıldı.

Sedat Duran, gazeteci Osman Şahin’e  “İki ayaklı virüs, vatan haini, Belediye başkanımızı senin gibi hainlere yedirmeyiz. Akıllı ol Osman efendi. Adam ol Ordu’ya gelirsem o aklını alırım. Seni pis, pislik Lanet, insan, terbiyesiz insan, Çakal, şerefsiz,belgelerini atarım ortaya akıllı ol. Perşembe’li akıllı ol……vs.” gibi ağır hakaretlerde bulunmuştu.

Söylediği bu ağır hakaret dolu sözlerden dolayı, C. Savcısı iddianamesinde Sedat Duran hakkında daha önce 2 kez mahkumiyet kararı olması nedeniyle  TCK’nın 58/6 maddesi gereğince 2. Kez özgü infaz yapılması talebiyle mahkemeye sevk etti.

Buna göre, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 58/6. maddesinde, tekerrür hâlinde hükmolunan cezanın, mükerrirlere özgü infaz rejimine göre çektirileceği ve mükerrir hakkında cezanın infazından sonra denetimli serbestlik tedbirinin uygulanacağı belirtilmiş, 5275 sayılı Kanunun 108. maddesinin (4), (5) ve (6). fıkralarında yer alan maddeler uygulanacak.

Ordu 5. Asliye ceza mahkemesinde açılan dava basit usulde duruşma yapılmadan dosya üzerinden hakim tarafından karar verileceği için taraflara tebliği tarihinden itibaren 15 gün içinde savunmalarını yazılı olarak yaparak  göndermeleri istendi.

SEDAT DURAN’IN SÖYLEDİĞİ HAKARET DOLU SÖZLERİN TAMAMI C. SAVCILIĞININ İDDİANAMESİNDE AŞAĞIDA TAM OLARAK YAZILMIŞTIR.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Heyalan bölgesinde önlemler alındı..Önceki Haber

Heyalan bölgesinde önlemler alındı..

Başkan Tören’den Emniyet Müdürüne ziyaret ve kutlama..Sonraki Haber

Başkan Tören’den Emniyet Müdürüne ziyare...

Facebook Yorum

Yorum Yazın