Sanat yazarı Ufuk Ersoy İzmir sahnelerinde oynatıyor..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Sanat yazarı Ufuk Ersoy İzmir sahnelerinde oynatıyor..
Bakıyoruz da Ordu’lu bir kardeşimiz gitmiş Kültür sanat konusunda İzmir’de harikalar yaratıyor.. Bizim yetkili sorumlular da aval aval bakıyor, bakmalarının nedeni ise bir Ordu’lunun kendi memleketinde başarılı olmasını istemeyen dışarıdan gelen ve kendilerini, bir şey sanan birileri Sinop Kestanesini kebap yapmaya devam ediyor.

Ordu’da sanat konusunda film çevirmeye gerek yok 63 yaşındaki 25’den fazla kitap yazan, halen bir çok gazetelerde köşe yazarlığı yapan, sanal ortamda TV.’lerde canlı yayın programları sunan, Ordulu tiyatro oyuncusu OBBKT eski genel sanat yönetmeni ve oyun yazarı Ufuk Ersoy tarafından kaleme alınan, daha önce de OBBKT oyuncuları tarafından sahnelenen Önce Kalite (Kalite Kulübü)” müzikli çocuk oyunu İzmir’de  sahnelenmeye devam ediyor.  

“ÖNCE KALİTE” DEYİNCE SOLUĞU İZMİR’DE ALDI..

Usta sanatkar ve yazar oyuncu Ufuk Ersoy’a neden Ordu değil de İzmir’e giderek  sanatınızı buralarda yapıyorsunuz diye sormadan duramadık. Ersoy kardeşimiz bu konuda oldukça dertli. Ordu’da bu konularla ilgili resmi ve yetkili dairelere başvurduğunu kendisine ise uzun zamandır bir cevap verilmediğinden dert yanarak, Sinop’un dikenli Kestane kebabı yerine İzmir köftesini tercih ettiğini imalı olarak izah etti,.

Gerçekten de sormak ve düşünmek gerekiyor. Ordu ilimizi bir sanat ve turizm kenti olarak tanıtmaya çalışılmasına rağmen acaba ilimizin bu konuda başarılı olmasına balta vurarak önünü kesmeye kalkanların amaçları nedir? Bu kişilerin hazmedemediği bir şey varsa ve görevini tam olarak yapmasına şayet siyasi bir gözle bakılıyorsa, kimse kusura bakmasın kültür ve sanatta siyaset gözetilmez. Bunu yaparsanız bir gün ağzınıza burnunuza bulaştırırsınız.

İzmir’de Karşıyaka Belediye Tiyatrosu tarafından birçok meslek gönüllüleri tarafından sosyal sorumluluk projesi olarak sahneye koyulan “Önce Kalite (Kalite Kulübü)” müzikli çocuk oyunu, bundan sonra her pazar günü Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde sahnelenmeye devam edeceği belirtildi.

İKİ KEZ DE ÖDÜL ALDI..

Gerçekten bu söz konusu oyun  öyle sıradan basit bir oyun olmadığı da ortada. Oyunun yazarı Ufuk Ersoy ise, “Oyunumuz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2 kez tüketici ödülüne ve Direklerarası Seyirci Ödülü olmak üzere 3 kez ödüle kayık görüldü. Bu oyunumuz gülerken öğretiyor, öğretirken eğlendiriyor. Ordu’dan sonra şimdi de. İzmir’de öğrencilerimizi bilinçli ve kaliteli tüketime teşvik etmek benim için çok önemli. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

3 ARALIKTA ÖZEL OLARAK SAH NELERDE..

İşin diğer garip bir tarafı ise Ordu’lu sorumluların ve yetkililerin  sahip çıkmadığı ve ilgilenmediği bir kültüre bir firma sponsor olarak sahip çıktı. Bu uygulama karşısında acaba biz Ordu’lu olarak utanmamız gerekmiyor mu?

3 Aralık 2023 tarihinden itibaren söz konusu oyun Atatürk Kültür merkezinde ücretsiz olarak  üstelik çocuklara da hediyeler verilerek oynatılacak. Yani Ordulu’ların ilgilenmediği ve sahip çıkmadığı bir kültüre İzmir’den sonra bir firma sahiplenerek değer verme kararı aldı.

Utanacakmıyız? Hayır.

Mahçup olacakmıyız ? Hayır..

Övünmeye devam edecekmiyiz? Evet!..


Okulların tatil arası çocuklara yaradı..Önceki Haber

Okulların tatil arası çocuklara yaradı..

Perşembe’de Doğalgaz petekleri ısıtmaya başladı..Sonraki Haber

Perşembe’de Doğalgaz petekleri ısıtmaya...