3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Sakin Şehirde dere ve bahçelerde BORU, OSKİ’ye bir SORU?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sakin Şehirde dere ve bahçelerde BORU, OSKİ’ye bir SORU?
Sakin Şehir Perşembe’nin OSKİ hakkındaki şikayetleri hiçbir zaman bitmek bilmiyor. İlçenin Hamidiye Mahallesi Fevzi Çakmak caddesi Hamidiye deresi (Molla Deresi) kanalizasyon sorunu yılan hikayesine dönünce mahalle sakinlerinin sabır taşları çatladı. Mahalle sakini Şefik Güven’in bu konuda başvurmadığı resmi makam kalmadı ama, yine de soruna bir çözüm bulamadı. En sonunda OSKİ yetkililerine sesini yerel basın aracılığı ile duyurma kararı aldı.. Yaptığı çağrısında “Bizi derenin BOK’undan kurtarın, BOK akıyor, OSKİ bakıyor” diye feryatlarını gündeme getirdiler.

Perşembe Hamidiye  Mahalle sakinlerinden Şefik Güven(65) yıllardır sürdürdüğü mücadeleden sonuç alamayınca  son çare olarak Hamidiye mahalle yolu olan ayni zamanda da  Uzun düz mevki Bolatlı  Mahallesi grup yolunu trafiğe kapacaklarını açıklayarak yetkililere seslendi.

SAĞLIK OCAĞI İLE KARŞI KARŞIYA..

Mahalleden akan pis atık sularına çare bulmayan Mahalle halkı OSKİ’ye yaptıkları müracaatlarına bir türlü cevap alamadıklarını ve bütün talepleri bu zamana kadar bir netice getirmediğini ifade ederek, ayrıca bu akan lağım sularının Perşembe sağlık ocağının hemen karşısında olmasının da ayrı bir sorun olduğu belirtilerek “Burası yakın bir zamanda Devlet hastanesi olacak. Sağlık açısından da oldukça tehlikeli ve çirkindir. Çünkü yazın sıcağında çevreye pis kokular yayılacak. Sağlımız da böylece daha çok tehlikeye girecek” diyerek bu soruna acile çözüm bulunmasını istiyorlar.

MAHALLE SAKİNİ ŞEFİK GÜVEN SORUNLARI  ŞÖYLE DİLE GETİRDİ :

Oradaki kanalizasyon sıkıntısı yaklaşık olarak yedi senedir devam ediyor,  ancak üç buçuk seneden beri de daha kötü bir hal aldı  bütün lağım  boruları ağızları açık olarak  evimin önünden  arada bir yol var dereye akıyor, yazları evimizin önünde oturup bir bardak çay içemez hale geldik bütün mahalle rahatsız  kokudan  duyamıyoruz  Kacalı mahallesindeki birkaç evin kanalına boru döşediler aşağıya büyük ana  boruya bağlanacaktı  yıllardan beri uçları boş pislik derede ortalığa akıyor Mahalleli olarak çalmadığımız kapı dilekçe vermediğimiz makam mevki  kalmadı, Oski Genel Müdürlüğüne gittim, Savcılığa şikayet ettim  OSKİ Perşembe şefliği Savcılığa verdiği cevapta biz yaptık dedi. Savcılıkta takipsizlik kararı verdi, halbuki yapılan işin sonucunda sıkıntı giderilmesi . Kaymakamlığa iki defa dilekçe verdim çevre sağlığa ulaştırılmak üzere, Ordu Büyükşehir Belediye başkanlığına iki kez dilekçe yazdım, Cumhur Başkanlığına Cimere yazdım,Sağlık Bakanlığına yazdım hiçbirinden bir cevap gelmedi ve halen o pislik copur  copur dereye akmaya devam ediyor, Kaymakam beye gittim ancak yerinde bulamadım. İlçe Emniyet  Müdürüne gittim  pankart asıp yolu  trafiğe kapatacağız haberiniz olsun dediğimde bana  sakın öyle bir şey yapma,  sana kelepçe takıp oradan alırız dediğinde bende ona kelepçeye gerek yok ben kendim gelirim dedim. . Şimdi tekrar beni kaymakamlıktan aradılar makama davet ettiler , Kaymakamlığa   gittiğimde Kaymakam beye ,bizim  kanalizasyon sorunumuz halen çözülmedi biz mahalle sakinleri olarak sesimizi duyurmak için  bu yolu trafiğe kapatacağız başka çaremiz yok dediğimde sakın öyle bir şey yapmayın suç işlemiş olursunuz, haklı iken haksız duruma düşersiniz,  bana konuyla bizzat  ilgileneceğini söyledi ,ne gariptir ki   kaymakamlığın İlçe Sağlık Müdürlüğüne yazmış olduğu yazının cevabı halen gelmemiş.

Bir başka gariplik ise zamanın  Oski Genel Müdürünü aradığımda bana bırakın bok dereye aksın denize aksa daha mı iyi demesi  tam bir temel fıkrası gibi ,kardeşim bizim derelerin hepsi denize akmıyor mu ? Ben bokun içinde yaşıyorum onun bana verdiği cevaba bakar mısınız, bunun adı vatandaşı başından sağmaktır. Bütün bu yaşadıklarımı bu derenin temizlenmesi için  verdiğim bu mücadeleyi kaymakam beye anlattım.  Bunun üzerine kaymakamlık yazı işleri tüm müracaatlarımın olduğu dosyanın fotokopilerini çıkarıp işleme koymak için  dosyayı benden aldılar bunun üzerine ben mahalle sakinlerimizden elli kişiden fazla imza topladım. Şimdi imzalı dileklerimizle mahallemizin  Molla deresinin   yeni Hastane tarafına dökülen kanalizasyon sorunu ile ilgili  şikayetimizi tekrar bildirdim. Şimdi buradan Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ  Genel Müdürlüğüne,  OSKİ Daire Başkanlığına ve  OSKİ Perşembe İşletme şefliğine sesleniyorum; Allah aşkına artık sesimizi duyun  sağlığımız bozuldu, bizi bu kardan kıştan sonra bu bir türlü onarılamayan kanalizasyon borularından ve Hamidiye Deresinin bokundan kurtarın yol güzergahında bulunan evleri kurtarın  ne olur feryadımızı duyun aksi takdirde gidişat hiç iyi görünmüyor dedi.

BU KONUDA OSKİ ŞU CEVABI VERDİ..:

Konuyu kısaca OSKİ yetkililerine yazılı olarak bildirdiğimizde ise şu cevabı verdiler : “Bahse konu bölgedeki sorunlara kalıcı çözüm için Genel Müdürümüzün talimatı üzerine teknik ekiplerimiz çalışıyorlar.Her şikayette onarımı yaptı ekiplerimiz,  fakat bir süre sonra aynı manzara ile karşı karşıya kaldık. Sorunun köklü çözümü için lokal değil kapsamlı proje hazırlanıyor”  diye cevap verdiler.

İnşallah OSKİ’nin bu çağrımıza kulak vererek sorunu en kısa zamanda çözeceğine inanıyoruz.


 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Dünya kadınlar günü bir sevginin sembolüdür..Önceki Haber

Dünya kadınlar günü bir sevginin sembolü...

ÇİKOLATAPARK’A SICAK CAM ATÖLYESİ KURULUYOR..Sonraki Haber

ÇİKOLATAPARK’A SICAK CAM ATÖLYESİ KURULU...

Facebook Yorum

Yorum Yazın