4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

ŞAHİN’LER FARKLI SES VERMEYE BAŞLADILAR..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ŞAHİN’LER FARKLI SES VERMEYE BAŞLADILAR..
Biri Atila Şahin, birisi de Yaşar Şahin. Av. Atila Şahin CHP. Ordu il başkanı. Yaşar Şahin’de AK Partiden Gürgentepe ilçesi Belediye başkanı. Av. Atila Şahin’in ise uzun bir zamandır, hiç sesi çıkmıyor ve muhalefet yapmıyordu. Yani kongreden bu yana gündemde yoktu. Demekki, Ordu’da gündeme gelecek siyasi bir konu yoktu. Her ne kadar gündeme getirmek dahi istemezlerse bile Atila Şahin ile Yaşar Şahin, emmi oğulları değiller, abi kardeş değiller ama soy isimleri adaşlık ölçüsünü andırıyor. Burada birde gazeteci Osman Şahin’i eklersek tam bir harika üçlü meydana geliyor. İşte o zaman Şahin’ler farklı bir ses vermeye başar.

CHP Ordu İl başkanı Av. Atila Şahin, nihayet piyasaya çıkarak siyaset yapmaya ve gündem yaratmaya başladı. Başkan Şahin, Ordu Üniversitesinde meydana gelen kadrosu olmayan hayali atamaları eleştirdi. Bir de Üniversitenin önüne giderek fotoğraf çektirdi ve açıklama yaptı. Soy adı aynı olan Yaşar Şahin’de ettiği küfürle siyasette ses veriyor.. Çünkü çok konuşuluyor.

ATİLA ŞAHİN’E HATIRLATIYORUZ?

Başkan Atila Şahin’e hatırlatıyoruz. Acaba Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in  gazetemize ettiği küfürleri de siyasi malzeme olarak kullanabilir mi? Soy isimleriniz aynı, Parti ve görüşleriniz ayrı, biriniz kadro siyaseti, biriniz de küfür siyaseti yapıyorsunuz.

CHP. İl başkanı Av. Atila Şahin’e hatırlatıyoruz ve sadece soruyoruz. Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin ile soy isimlerinizin aynı olması, siyaset farkınız olması bizi hiç ilgilendirmiyor. Şayet bizlere ana-avrat küfür eden ve tehdit  eden, CHP’li bir başkan olsaydı, acaba AKP’liler sizi ne yapardı? Ama sizler bir CHP’li olarak  bu konuyu gündeme getirmiyorsanız, sanırız aile terbiyesinden kaynaklanıyor. Burada siyasetten daha önemli olan aile terbiyesi, şeref ve namustur diyoruz ama, caba birileri için veya bir siyasi parti için bu  şeref ve namusun bu kadar önemli olmadığını görüyoruz.

BAŞKAN ŞAHİN ÜNİVERSİTE HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU..

CHP Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, Ordu Üniversitesi'nde Sayıştay raporlarının Türkiye'deki kadrolaşmanın fotoğrafı olduğuna dikkat çekerek, "Okullarda ve yurtlarda cemaat baskısına, laik milli eğitim ilkelerine aykırı yapılanmalara son verilebilmesi için eğitim kadrosunun her düzeyinde liyakat esası uygulanmalıdır" dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, binası dahi olmayan öğrencisi ve binası dahi bulunmayan Ordu Üniversitesi’ne bağlı Gölköy ve Aybastı Meslek Yüksekokulları'na 13 sekreter atandığı iddiaları ile ilgili bir açıklama yaptı.
Başkan Şahin, Sayıştay'ın TBMM'ye sunduğu rapor ile Türkiye'de kadrolaşmanın geldiği boyutun da  gözler önüne serildiğine işaret ederek, "Sayıştay, hazırladığı Ordu Üniversitesi 2019 yılı denetim raporu ile üniversitedeki kadrolaşmayı ortaya koydu. Henüz faaliyete geçmemiş, öğrencisi ve binası dahi bulunmayan üniversiteye bağlı Gölköy ve Aybastı Meslek Yüksekokulları'na 13 sekreter atandığı basında da yer aldı. Sekreter olarak atanan kişiler, sınava dahi girmeden kısa süre sonra şube müdürü yapılmış" bilgisini paylaştı.

LİYAKAT ESASI UYGULANMALIDIR
Cumhuriyet Halk Partisi'nin atamalarda liyakatı savunduğuna vurgu yapan Başkan Şahin, "Kamu kurumlarında kadrolaşmanın önüne geçmek için liyakatı savunduk. Ne yazık ki Ordu'da yaşanan bu son olay ile kadrolaşmaya karşı verdiğimiz mücadelede haklı olduğumuzu gösterdi. Okullarda ve yurtlarda cemaat baskısına, laik milli eğitim ilkelerine aykırı yapılanmalara son verilebilmesi için eğitim kadrosunun her düzeyinde liyakat esası uygulanmalıdır. Üst ve orta kademe yöneticilik görevlerine yapılacak atamalarda, liyakate dayalı nesnel ölçütler gözetilmelidir" dedi.
Türkiye'de yıllardır atama bekleyen üniversite mezunlarının olduğunu anımsatan Başkan Şahin, üniversite ile ilgili daha önce de usulsüzlüklerin gündeme geldiğini anımsatarak, "Yeni iddialarla ilgili bir soruşturma açıldı mı?" diye sordu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OTSO Başkanı Şahin, Ordu’nun sorunlarını bakana anlattı..Önceki Haber

OTSO Başkanı Şahin, Ordu’nun sorunlarını...

Sahilden Boztepe arasında sanat şövalyesi..Sonraki Haber

Sahilden Boztepe arasında sanat şövalyes...

Facebook Yorum

Yorum Yazın