2 -AŞ. ŞEHİR KADINLAR GÜNÜ
3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

SAHA-DER Sağlık bakanlığına çağrıda bulundu..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SAHA-DER Sağlık bakanlığına çağrıda bulundu..
Sağlık çalışanları seslerini duyurmak için topyekün mücadele etmeye devam ediyor. Bu konuda henüz daha yeni kurulmasına rağmen çalışanlarının hakkını korumak için yetkililere seslenen Sağlık çalışanları Hak ve mücadele derneği (SAHA-DER) yazılı sınavı kazananların sözlü sınava tabi tutulmalarına tepki gösterdi.

Bu konuda bir açıklama yapan SAHA-DER Yönetim kurulu üyesi ve Ordu il temsilcisi Arzu Yıldırım'ın yaptığı açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan sağlık çalışanları için "Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği" yazılı sınavları tamamlanmıştır. Sözlü sınav ısrarından vazgeçmeyen Sağlık Bakanlığı, Görevde Yükselme Sözlü Sınavının 15.03.2021–09.04.2021 tarihleri arasında Ankara'da yapılacağı, Ünvan Değişikliği Sözlü Sınav tarih ve saatinin ise daha sonra ilan edileceği duyurusunu yapmıştır.

SAHA-DER Yönetim kurulu başkanı Mehmet Emin Çelik imzası ile Sağlık bakanlığına bir yazı gönderilerek sözlü sınavın iptal edilmesi istendi.

Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı'na giren tüm sağlık çalışanları adına çağrımızdır:”

"2021 Sağlık Çalışanları Yılı"nda sözlü sınav olmasın veya sınavlara giren tüm adaylara 100 tam puan verilerek liyakat sağlansın.

Milli Eğitim Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü gibi devlet kurumları sınav ve mülakat stresinden çalışanlarını korumak için sınavsız unvan değişikliği sağladı.

Bazı üniversiteler, görevde yükselme sınavı için tüm adaylara sözlü sınavda 100 tam puan vererek çalışanlarını korudu ve hakkaniyeti sağladı.

Pandemi sürecinde en ön safta görev alan ve yoğun mesai yapan sağlık çalışanlarının çoğu pozitif veya temaslı iken ve de aşı kampanyasında kesintisiz görev alırken 8000 sağlık çalışanını Ankara'da toplamak haksızlıktır.

Bu süreçte sağlık çalışanlarının yazılı sınavı kazanması yeterli sayılmalı, yoğun torpil iddialarının olduğu sözlü sınav iptal edilmeli veya alın teri ile barajı geçen tüm sağlıkçılara mülakat puanı olarak 100 tam puan verilerek tercihler alınmalı ve atamalar objektif yapılmalıdır.


 • 0
  SEVDİM
 • 5
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BÜYÜKŞEHİR’DEN OXFORD İNGİLİZCE KURSU..Önceki Haber

BÜYÜKŞEHİR’DEN OXFORD İNGİLİZCE KURSU..

Altınordu, Ordu'nun İl oluşunun 100. yılına hazırlanıyor..Sonraki Haber

Altınordu, Ordu'nun İl oluşunun 100. yıl...

Facebook Yorum

Yorum Yazın