4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Sağlık çalışanları için Sendika başkanları birbirlerine düştüler..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlık çalışanları için Sendika başkanları birbirlerine düştüler..
Ordu Devlet hastanesinde Çalışan bir personelin bir gün rapor aldığı gerekçesiyle bağlı HAKEM HASTANEYE gönderilince bağlı olduğu sendikası buna sahip çıkarak yaptığı savunma sonucu esas gerçekler ortaya çıktı. Durum kendi aleyhlerinde olduğu için bütün gerçekleri inceleyen Sağlık Sen Ordu şube başkanı Ahmet Yılmaz, “Buyurun, Hodri meydan” diyerek olayları detayları ile gündeme getirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sağlık Sen Ordu şube başkanı Ahmet Yılmaz yaptığı basın açıklamasında aşağıdaki açıklamayı yaptı :

“Buyrunnn. Ordu Devlet Hastanesi acil serviste görev yapan hekim arkadaş, geçtiğimiz gün 1 günlük rapor alıp, aldığı raporda hakem hastaneye gönderilince Malum-Sen'ciler sözde mobbing yapılıyor diye yaygarayı basmışlar.

Birde işin içine "1,5 AY RAPOR ALAN MALUM SEN ÜYESİNİDE GÖNDERDİN DEĞİLMİ HAKEM HEYETİNE" diyerek konuyu sendikal boyuta taşımışlar. Tabi olayı gerçeklerinden uzak, kendi ağzınızdan  dinlersek sonuna kadar haklısınız.

Ancak olayı birde gerçekleriyle anlatın bakalım kim haklı, kim haksız, kim hukuksuz iş yapıyor, kim kimin alın terini cebine indiriyor  görelim?

Saygıdeğer Ordu halkı,

Bir hastanede görev yapan  Uzman hekim yine kendisi gibi aynı hastanede Uzman Doktor olarak görev yapan ve  Türk Sağlık-Sen işyeri temsilcisi olan eşinden bir günlük rapor alırsa.

Acil serviste görev yapan doktor, sadece bir kez değil de,  daha önce de yine birkaç defa nöbetçi olduğu gün rapor alma yoluna giderse... Acil serviste nöbet usulü ile çalışan ve 3-4 günde bir nöbete gelen bir hekim, her ne hikmetse o raporları hep nöbetinin olduğu güne denk gelir ve yine her ne hikmetse 1 günlük olursa...

Hal böyle iken acil serviste görev yapan diğer hekimlerin nöbet sistemi karışmış, diğer hekim arkadaşlarda rapor alan hekim arkadaşa en azından raporunun denk geldiği o 1 günlük nöbetini ertesi gün tutmasını istemişler ancak olumsuz yanıt almışlardır. 

Nöbetinin olduğu günlerde 1 günlük hastalığa yakalanan bu hekimimiz, raporunu bir günden fazla alırsa ek ödemesinden kesilecek. Hadi bir günlük hastalığa yakalandı diyelim, peki tutmadığın ve arkadaşlarına yüklediğin nöbetini neden ertesi günlerde telafi etmiyorsun.

Sendika temsilcisi olan eşinden ve/veya başka bir hekimden rapor alıp, işini arkadaşlarının sırtına attığın ve onların üzerinden para aldığın yetmiyormuş gibi, birkaç defa yaptığın  bu işi, hastane idaresi   fenne ve usülüne uygun mudur diye hakem hastaneye gönderince hak ve hukuk aklına gelecek bir de mobbing var diye yaygarayı basacaksın. ve işi sendikal boyuta taşıyacaksın.

 Eyyy sözde sendikacılar, hak hukuk arayanlar.

Bu işte hak hukuk adalet nerede. Temsilcinizin eşinin sözde hakkını ararken, kendisi haksızlık yaptığı ve nöbetlerini yıktığı meslektaşlarının hakkı hiç yok mu ?

Gözünüz sadece size mensup olanları mı görüyor. O gördüğünüz de nedense bardağa kendi tarafınızdan baktığınız gibi mi oluyor.

Madem sendikacısınız, madem hak hukuk adaletten bahsediyorsunuz,

Hodri meydan;

Hadi bunları da açıklayın.

Bizim temsilcimiz nöbet günlerinde 1 günlük ( o güne özel rapor ) aldı. Sadece o gün hasta oldu. Ertesi gün iyileşti. Bunda bir anormallik yok. Bu haktır adalettir deyin.

Deyin de, Biz de malum- Sencilerin yanındayız diyelim.

Buyrun, Hodri Meydan.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Önkibar'dan Enginyurt'a sert tepki: “Bütün pisliklerini dökeceğim”Önceki Haber

Önkibar'dan Enginyurt'a sert tepki: “Büt...

ALTINORDU BELEDİYESİ TERZİ VE KANTARLARI DENETLEDİ..Sonraki Haber

ALTINORDU BELEDİYESİ TERZİ VE KANTARLARI...

Facebook Yorum

Yorum Yazın