4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Sağlık çalışanı Hemşireye şok Mahkeme kararı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlık çalışanı Hemşireye şok Mahkeme kararı..
Sağlık çalışanı hemşireyi mahkeme çocuğundan ayırdı. Önce mahkeme kararına önemle dikkat edin. Duruşma hakimi, “Cumhurbaşkanının açıklama yapmasına rağmen pandemi sürecinde okul faaliyetlerine devam ettiği, sınıfın küçük olduğu, okulun kaçak çalışmasına rağmen, annenin bu duruma göz yumduğu”nu mahkeme kararı ile resmen açıklanmış bulunuyor.

Öncelikle yetkilileri uyarıyoruz. Ordu’da kaçak çalışan okul hangisidir, derhal gereğinin yapılmasını ihbar ediyoruz.  Sağlık çalışanlarına şok bir karar da mahkemeden geldi. Eşine boşanma davası açan bir hemşire mahkemenin kararı ile şok oldu.  Mahkeme hakimi hemşirenin virüsle mücadele ettiği gerekçesiyle  çocuğun sağlığının korunması için velayetini babaya verdi.  Anne hemşire açısından bu şok eden karar Ordu 2. aile mahkemesinden verildi.

Ordu Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri biriminde görev yapan Cemile Deniz, 7 yıllık evli olduğu Mehmet Atakan Deniz’e boşanma davası açtı. Mahkeme, çiftin 5.5 yaşındaki çocukları Kuzey’in velayetini de geçici olarak anne Cemile Deniz’e verdi. Ancak baba Mehmet Atakan Deniz avukatı aracılığıyla Ordu 2. Aile Mahkemesi’ne dilekçe vererek, çocuğunun ana sınıfına gitmesi gerekirken ana okuluna gönderildiğini, sağlık problemi olduğunu belirterek, “Çocuğun annesinin ambulans hemşiresi olup sürekli evlere girip çıktığını, çocuğun corona dolayısı ile ağır risk altında bulunduğu” ileri sürerek oğlunun velayetini istedi.

Ordu 2. Aile mahkemesinde açılan boşanma davasında mahkeme dikkat çeken bir karar aldı. Corona virüsü hastalığının yüksek bulaşıcılığı olduğunu göz önüne alan mahkeme, hemşire Cemile Deniz'den çocuğunun velayetini alarak, babaya verdi.

MAHKEME HEMŞİRELİĞİ RİSKLİ SAYDI..

Verilen dilekçe doğrultusunda mahkeme tarafından verilen kararda, “Corona virüs hastalığının yüksek bulaşıcılığı göz önünde bulundurularak bu aşamada çocuğun geçici velayetinin babaya verilmesinin çocuğun yüksek yararına olacağı kanaatiyle, çocuğun geçici velayetinin tedbiren ve takdiren anneden alınarak baba üzerine bırakılmasına” karar verildi..

Ayrıca annenin çocuğunu, dini bayramlarda 1 gün olmak üzere 15 günde bir hafta sonları görmesine izin verildi.

SAĞLIKÇILAR AÇISINDAN EMSAL TEŞKİL EDECEK..

Cemile Deniz’in avukatı İrfan Demir, müvekkilinin sağlık çalışanı olduğunu ancak söylendiği kadar riskli bir iş yapmadığını dile getirerek, böyle bir kararın diğer sağlık çalışanları açısından da emsal teşkil edeceğini belirterek  şunları söyledi :

“Cemile hanım, kronik başka hastalıkları olan ve hastaneye gidemeyen vatandaşların sağlık durumlarını, ilaçlarını veya iğnelerini kontrol eden bir hemşire. Ama burada önemli olan mahkemenin verdiği kararın içeriği. Bu karar emsal teşkil etmesi halinde sağlıkçı annelerin çocukları ellerinden alınabilecek. Sağlıkçılar meslekleri ve çocukları arasında tercih yapmak zorunda kalacaklar. Bu sıkıntılı bir durum. Müvekkilim sendikası aracılığıyla durumunu Sağlık Bakanlığı’na bildirmiş. Cemile hanım, anneye ihtiyaç duyan çocuğunun geri verilmesini istiyor ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan da yardım bekliyor” açıklamasında bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Covid 19 hastaları önce bu numaraları arayacak..Önceki Haber

Covid 19 hastaları önce bu numaraları ar...

VİRÜSLÜ OLANLAR DOLMUŞA BİNEMEYECEK..Sonraki Haber

VİRÜSLÜ OLANLAR DOLMUŞA BİNEMEYECEK..

Facebook Yorum

Yorum Yazın