4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

ŞADIRVAN VE MESCİT YAPIYORUM DİYE, ORMANA KAÇAK 6 KATLI BİNA DİKTİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ŞADIRVAN VE MESCİT YAPIYORUM DİYE, ORMANA KAÇAK 6 KATLI BİNA DİKTİ..
Devletin Orman arazisine iki yıl içinde 6 katlı bina yapılıyor, Belediye yetkilileri işlem yapıyor ama, inşaatı durduramıyor. Öncelikle Ulubey Belediye başkanı İsa Türkcan’a soruyoruz. Belediye sınırları içinde üstelik resmen Orman tapusu kayıtları içinde bulunan bir bölgede iki yıldır devam eden ve 6 kata kadar yükselen bir binanın yapıldığını görmediğiniz veya duymadığınız gerçekten doğru ise, o zaman siz o Belediye başkanlığı görevini yeteri kadar yapamıyorsunuz demektir. Biz araştırdık, inceledik ve başkan yardımcısı ile görüşerek yeterli bilgileri aldık. Süreci bundan sonra takip edeceğimizi de belirtmek istiyoruz.

Haber-Araştırma- İnceleme : İstihbarat servisi

Gazetemize gelen bir ihbara göre yaptığımız istihbaratlar sonucu, bir vatandaş Devletin Orman arazisine öyle bir konmuş ki, Caminin tam karşısına Şadırvan ve Tuvalet  inşaatına başlayarak  hayır işi yapıyorum” diye hem Ulubey Belediyesi ve hem de Ordu  Orman işletme Müdürlüğü yetkililerini öyle bir uyutmuş ki, iki yıl içinde tam 6 katlı binayı çıkmış ve yanına da iki ayrı başka bina daha yapıldığını tespit ettik.

Konu ile ilgili yaptığımız araştırmaya göre, Ulubey ilçesi Refahiye Mahallesi Ada,101, Parsel -1’de kayıtlı ve tamamen Orman arazisi olan bölgeye H. Yılmaz adli bir vatandaş tarafından Otel olarak kullanılacağı söylenen tam 6 katlı bir bina yapıldığını tespit ettik. Ayrıca yanına yapılan 3 ayrı başka binaların da yine aynı kaçak olarak yapıldığı, fakat bu binaların ise kime ait olduğunu tam olarak öğrenemedik.

Söz konusu binaların yapımı sırasında bazı şikayetler olsa da sonucu pek etkilememiş. Konu hakkında binanın daha 1. Katı yapılırken 2019 yılı Ağustos ayında Jandarma tarafından işlem yapılmış ve C. Savcılığına suç duyurunda bulunulmuş, hakkında yasal işlemler yapılmış. Daha sonra bina mühürlenmiş ve tekrar mühür kırılarak inşaat devam etmiş. Hatta mahkeme sonucu istinafa kadar giderek itirazlar yapılmış gibi bir sürü prosedürler uygulanmış ve halen hukuki işlemlerin ise devam ettiği belirtiliyor.

Devletin Orman arazisine yapılan bu kaçak yapıların çevre halkı tarafından tepkiyle karşılanması sonucu gazetemiz tarafından yapılan bütün araştırma ve incelemeler tüm detayları ile  teyit edilmiş olup, Hem Ulubey Belediyesi, hem de Ordu Orman işletme müdürlüğü yetkililerinin bilgilerine başvurduk.

ULUBEY BELEDİYESİNDEN YAPILAN AÇIKLAMA :

Bu konuda Ulubey Belediye başkan yardımcısı Salih Conkara’nın yaptığı açıklamada, “Konu Fen ilerinin takibinde ve ilgi alanında. 2019 yılında bu vatandaşın orada Şadırvan ve Tuvalet yapıyorum diyerek yapılan şikayete göre, arkadaşlarımız bu konuda tutanak tutmuş ve inşaatı mühürlemişler. İnşaatı yapan vatandaş da “Ben kamuya hizmet yapıyorum, beni engellemeye çalışıyorlar” diye sağda solda bir imaj  vermeye çalıştı. Biz kanunun emrettiği şekilde bir uygulama yaptık. Konu mahkemeye intikal etti. Mahkeme bizim yaptığımız işi hatalı buldu. Olay doğrudur burası Orman arazisidir. Ayrıca karayollarının inşaatı men ettiği bir alandır. Karayollarının men ettiği alanda 2 inşaat daha başladı. Araya pandemi olayı da girdi zaman biraz uzadı.İnsanlar gayriyasal işlemle hiçbir şey sahibi olamazlar.. Burada Orman müdürlüğünün ne gibi işlem yaptığını bilmiyoruz. Bu konuda kara yolları da sorumludur. Karayoluna 25 metre yakından bina yapılmıyor. Konu hukuki açıdan takiptedir. Onun sonucunu bekliyoruz.” diye açıklama yaptı.

ORMAN ŞLETME MÜDÜRLÜĞÜNÜN HABERİ YOKMUŞ..

Konunun öyle bir tesadüf yönü varki, iki yıldan bu yana ana yol kenarında devam eden böyle bir devasa inşaatın yapıldığını hiç kimse görmemiş. Yetkililer de duymamış.. Gören belki de görmezden gelmiş, duyanlarda duymazdan gelmiş gibi görünüyor. Konuyu Ordu İl Orman işletme müdürlüğüne de sorduk.Yapılan açıklamada bilgi sahibi olmadıklarını söyleyerek “Oraya bizimkiler zabıt tutmuş olabilirler, şu anda inşaat devam ediyor mu, kat mı atılıyor, bilgi sahibi değiliz. Ormanlık alana izinsiz hiçbir şey yapılamaz. Şahıs veya  resmi kurumlar da olsa buraya her hangi bir inşaat yapılmasına izini yoksa kimse müsaade edilemez” H. Yılmaz isimli şahıs buraya Şadırvan ve mescit yapıyorum diye  söylediğimizde ise “Şadırvanla Mescidi otele mi çevirmişöyle mi” diyerek şaşkınlığını ortaya atarak gizleyemedi..

Biz bu konuda gereken incelemeyi yaparak cezai işlem uygularız. Tekrar inceleme yapmak için ekiplerimizi gönderip inceleyip bakacağız dedi. Ancak, son durum hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

PEKİ BU AÇIKLAMALAR YETERLİ Mİ?

İnşaatın yapıldığı Refahiye Mahallesi Ulubey-Gürgentepe yolu arasında kalıyor. Fotoğrafta da görüldüğü gibi inşaat hemen yolun kenarında bulunuyor. Şayet hiçbir yetkili benim haberim yok  diyerek mahkeme sürecini bahane etmesinler.

Başta Ulubey Belediye başkanı  İsa Türkcan ve Ordu orman işletme müdürlüğü yetkilileri unutmayın bu işin tek sorumlusu sizlersiniz. Öyle haberimiz yok, Belediye sorumlu,  Orman sorumlu, iş mahkemeye itikal etti vs. bahanelerinin altına sığınmakla sorumluluktan kurtulamazsınız. Görmezden geldiğinizi, duruma birilerinin müdahale ettiklerini de açıklarsanız kamu oyu aydınlanmış olur.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kilim dokumak isteyen kadınlara iş ve gelir imkanı..Önceki Haber

Kilim dokumak isteyen kadınlara iş ve ge...

Belediyelerden Karantinaya alınan Mahallelere yardım yarışı..Sonraki Haber

Belediyelerden Karantinaya alınan Mahall...

Facebook Yorum

Yorum Yazın