4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

REKTÖR İLE BAŞKAN DA GAZETECİLER GÜNÜNÜ UNUTMADI..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
REKTÖR İLE BAŞKAN DA GAZETECİLER GÜNÜNÜ UNUTMADI..
10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ile Ordu Ticaret odası (OTSO) başkanı Servet Şahin de birer kutlama mesajları yayınladılar.

 “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan şu mesajı yayınladı:

Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın, halkınhaber alma hürriyetinin sağlanmasında, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde bilgilendirilmesinde, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde,özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir.

Zaman mefhumu gözetmeksizin zor şartlar altındakamuoyunu doğru ve objektif haberlerle bilgilendiren basın mensuplarımız, toplumsal farkındalığın oluşturulması noktasında da önemli bir görevi ifa etmektedir.Basın kuruluşlarımızın ve gazetecilerimizin başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. Bu anlayış ile gazetecilerimiz ilimizin ve ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için olumlu rol üstlenmeye devam edecektir.

Bu düşüncelerle kalemini haktan ve toplumun menfaatinden yana kullanarak basın meslek etiği ilkelerinden ödün vermedençalışan basın emekçilerinin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

OTSO BAŞKANI SERVET  ŞAHİN’İN MESAJI DA ŞU ŞEKİLDE :

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler” günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Demokrasinin temel taşlarından olan basının, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olduğunu aktaran Şahin mesajında; “Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlar, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım" ifadelerine yer verdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
10 Ocak idareciler ve gazeteciler gününü kutladı..Önceki Haber

10 Ocak idareciler ve gazeteciler günün...

AKP İl başkanı bizi hem engelliyor, hem de günümüzü kutluyor..Sonraki Haber

AKP İl başkanı bizi hem engelliyor, hem...

Facebook Yorum

Yorum Yazın