AŞKIN KANDİL - evde kal

Rektör Akdoğan, Yerel Basın Mensupları ile buluştu..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Rektör Akdoğan, Yerel Basın Mensupları ile buluştu..
Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda Ordu’daki yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ordu Üniversitesi İktisadi ve İdari İşletme Restoranında gerçekleştirilen programa Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan ile birlikte Rektör yardımcısı Prof. Dr. Niyazi Taşçı ve Ordu’da görev yapan basın dernek başkanları ile yerel gazeteciler katıldı. Rektör Akdoğan yaptığı konuşmasında “Tahıl pazarında yakama yapışın!..” dedi..

 “10 Ocak Çalışan Gazeteciler” günü kapsamında gerçekleştirilen kahvaltı programda konuşan Rektör Akdoğan, “Toplumların doğruları öğrenmesinde en etkili araçların başında basın gelmektedir. Basın, tarafsız, doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirerek halkın haber alma hakkını sağlamada ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir. Basın meslek etiği ilkelerinden ödün vermeden, sorumluluk duygusu içerisinde çalışan değerli basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

 

Rektör Akdoğan ayrıca Arıcılık Araştırma Enstitüsü ile gerçekleştirilecek ortak çalışmalar, Üniversitemiz Fındık Araştırma ve Uygulama Merkezinde yürütülen faaliyetler, Diş Hekimliği Fakültesinde verilen hizmetler gibi pek çok konuda basın mensuplarına bilgi verdi.

 

“TAHIL PAZARINDA YAKAMA YAPIŞIN!..”

Gazetecilere bir çok konuda açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Kurumda çalışan hiçbir personelin, özel hayatı, giyimi ve görüşleri beni ilgilendirmez. Ben kişinin yaptığı işine ve çalışmasına bakarım. Herkes görevini layıkı ile yapmalı. Bu zamana kadar hiçbir çalışan  kimsenin özlük hakları ile oynamadım. Hak ettiği branşı neyse hakkını vermişimdir. Hiçbir kişi benim özlük haklarım ile oynadın derse, ben Tahıl pazarına sık sık uğrar ve gezerim. İşte o zamanTAHIL PAZARINDA YAKAMA YAPIŞIN!..”dedi.. Ancak, haber konusunda bize başvurun, gerçekleri öğrenin, şayet yalan ve asılsız iftira atan bir haber yaparsanız, sizi mahkemeye veririm diyerek, biraz da sitemkar konuştu.

 

350 DÖNÜM ARAZİYİ HASTANE İÇİN VERMEYE HAZIRIZ..

Ordu’ya yapılacak Hastane konusunu da gündeme getiren rektör Akdoğan,

“Ordu’nun acil hastaneye ihtiyacı var. Eskipazar’da 86 dönüm, Üniversitemizin içerisinde 350 dönüm arazi var. Hangisine hastane yapılmalı? Üniversite alanındaki 350 dönüm araziyi hastane için vermeye hazırız. Bu konuda Sağlık Bakanlığına başvurduk. Bakanlıktan uzman bir ekip geldi. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki kampus alanında incelemelerde bulundu. Üniversite içerisinde 210 dönüm arazi üzerine bin 100 yataklı hastane yapılması planlandı.” dedi..


Akdoğan, “Hastane konusunda karar siyasi iarede ve şehrin ileri gelenlerindedir. Yapılsın dediklerinde hastane üniversite kampus alanında yapılacaktır. Hastane Sağlık Bakanlığıyla ortak kullanılacak. Sağlık Bakanlığının da doktoru olacak bizim de doktorumuz olacak. Söylediğim gibi kararı YÖK, Siyasi İrade ve Şehrin ileri gelenleri verecektir” dedi.

 

 

“DOKTORLAR ORDU’YU TERCİH EDECEK”


Hastane ve cihaz yetersizliğine de değinen rektör Ali Akdoğan, Ordu Eğitim Araştırma Hastanesi’nde son 2 yılda 15 doktorun gittiğini belirterek ”Hastanemizin fiziki şartları ortada. Doktorlarımız ayrılmak istiyor. Son 2 senede 15 doktor gitmiş. Şuanda 56 doktorumuz var. 16 doktor alacağız sayıyı 70’’in üzerine çıkartmak istiyoruz” şekelinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Genç Muhtarlar arasında bir sorun mu var?Önceki Haber

Genç Muhtarlar arasında bir sorun mu var...

Büyük Şehir Meclisi yeni yılın ilk toplantısını yaptı..Sonraki Haber

Büyük Şehir Meclisi yeni yılın ilk topla...

Facebook Yorum

Yorum Yazın