AŞKIN KANDİL - evde kal

Perşembe’ye Cami istemeyeler Meyhane de açmasın”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Perşembe’ye Cami istemeyeler Meyhane de açmasın”
Perşembe İlçesinde yeni bir Cami yapımına tek bir destek i eski AK Parti Perşembe İlçe başkanı Ülkü Kumral’dan geldi.. Gazetemizde “Cami değil, halk hastane istiyor” diye yaptığımız haberimize istinaden gazetemizi telefonla arayan Ülkü Kumral halkın Cami tepkisine ters oranda bir tepki göstererek, “Cami CHP’lilere göre gereksiz.. Dolmuyor diye Cami yapılmayacak mı, O zaman meyhane de açmayın, stadyum da açmayın” diyerek Camii yapımına kendisinin de büyük destek verdiğini ifade etti..Kumral, “Bana dinimi öğretmeyin. Hastane işi de hayal işidir” dedi..

Perşembe Sağlık Ocağının hemen yanına Cami inşaatının  başlatılmasına bazı kesimlerin tepki göstermesi üzerine AK Parti Perşembe İlçe başkanlığından 18 Ocak 2019 tarihinde“Laik düşünce artıklarından birini aday olarak görmek istemiyorum” diyerek yerel seçim öncesi istifa eden Ülkü Kumral ilk kez sessizliğini ilçeye yeni yapılacak Cami konusunda bozdu ve ilginç açıklamalarda bulundu.

Eski başkan Ülkü Kumral gazetemize yaptığı ilginç düşünce, ayrımcılık ve tek taraflı bir bakışı ile yaptığı konuşmasında Perşembe’ye hizmet ettiği sırada, Sağlık ocağına bir uzman doktor dahi getiremediğini ve 2,5 yıl siyaset yaptığı dönemde bir diyaliz makinesi dahi getiremediğini sert bir dille eleştirerek, “Ne Hastanesi, Perşembe Ordu’ya yakın bir yer diyerek size şehir Hastanesi yapıyoruz diyecekler. Dolmuyor diye Camii yapılmayacak mı,O zaman kocaman stadyumlar boş duruyor,  haftada bir gün doluyor,Cami de Cuma ve bayram günleri dolar, bunlar sebep değildir.Cami için yer müsait olmadığını sarhoşlar söylüyor.. 500 metre ileride  Cami var, o mıntıkada yok..Biz aptalmıyız orası Cami için en müsait yer. Parasını siz mi veriyorsunuz. Ben de katkıda bulunuyorum. Devlet bu Cami için bir kuruş ödemiyor, bu Cami için bende katkıda bulunuyorum” dedi..

Konuşmalarında oldukça sinirli, tahrik edici ve  açık yürekli bir şekilde devam eden Kumral, siyasetle ticareti, özel hayatla dini yaşamı ve ticaretle de dini birbirine katarak,“Perşembe 9500 nüfuslu bir yer, saydım 23 tane içki satan yer var. 9500 nüfusu olan bir ilçeye 10 tane içki satan yer yeter, kimse 10 tane meyhane yeter demiyor. Tepki gösteriliyormuş, kim tepki gösteriyor yaaa.. Tabiki; CHP’lilere göre gereksiz 80 senedir .. Bende diyorum ki, yer müsait, orada Cami yok, ihtiyaç var. Orada açıklama yapan İyi partili millete, halka oynuyor. Karşı çıkanlardan Allahın indinde hepsine karşıyım.  Cevabınızla bana dinimi öğretmeyin.. Boşu boşuna hayal etmeyin. Hastane işi hayal işidir. Azıcık akıllı olun.  Herkes Perşembe’de akıllı oldu, biz aptal olduk öyle mi? diyerek tepkilerini dile getirdi.

ÜLKÜ KUMRAL’A ŞU CEVABI VERDİK :

Kendi konuşmalarından sonra kendisine verdiğimiz cevapta ise, Dini, sporla, ticaretle karıştırdığını ifade ederek,“Ne kadar uzak yere Camiye gidersen o kadar daha çok sevap alırsın. Cami yapmak önemli değil, içini cemaatle doldurmak önemlidir. Bunu siyasete ve siyasilere alet edemezsin. Camiyi siz yaptırıyorsun ama, imamın maaşını da verecekmisiniz. İçki satanlar devlete vergi ödüyor. Yarın bu Cami yapıldığında içinde cemaat olmazsa o zaman nasıl savunacaksın. Sağlık açısından Perşembe’nin Ordu’ya yakın olduğunu söylüyorsun. Perşembe sadece merkezi ile değil, 36 Mahallesini ve uzak bölgelerini de düşüneceksin. Sağlık olmadan, sağlıklı yaşamadan da ibadet  yapamayacağınızı bilmeniz gerekir.” diye cevap verdikten sonra telefon görüşmesi sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Belediye personelleri dilekçe yazmasını öğreniyor..Önceki Haber

Belediye personelleri dilekçe yazmasını...

BAŞKAN AŞKIN TÖREN, 9,5 AYIN HESABINI VERDİ..Sonraki Haber

BAŞKAN AŞKIN TÖREN, 9,5 AYIN HESABINI V...

Haber Yorumları

 • Yücel şahin22-01-2020 11:08

  Yanıtınızı sevdim,bu şahıs hakkında söyleyebilşnecek tek kelime,Cumhuriyet düşmanı perşembeye provakatör atanmış seçilmiş bir kişi olarak,VONA'MIZ HAKKINDA SÖZ SAHİBİ OLAMAYACAĞI GİBİ,YATIRIMLARINI KUMRUYA YAPSIN..!Vona din ticareti yapılabilecek yer değil,Turizm cennetidir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın