3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Perşembeliler’in İstanbul’daki gurup sayfası neden kapatılıyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Perşembeliler’in İstanbul’daki gurup sayfası neden kapatılıyor?
İnsan olan, azıcık vicdani duygusu olanın bu yazıyı okurken, vicdanları sızlar, duygusal anlar yaşar ve utanır, mahcup olur.. Bu yaşananlar her insanın başına gelebilir. Herkes her an, her yerde hemşerisini bulamaz, bulsa da her hemşeri herkese destek vererek yardımcı olmaz. İstanbul’da yaşayan Perşembe’liler birlik ve dayanışmayı sağlayamadığı için sosyal medya gurubunu kapatma kararı aldı.

İşte sizlere bir Perşembe’li olarak, İstanbul’a yaşayan bir hemşerimiz olan Muhittin Sert’in duygularını ve yaptığı vefakarlığın karşılığı olarak adeta vefasızlık görerek destek yaptğı hizmetlerin karşılığını bulamadığını ve bu nedenle sosyal medya sayfasını kapatmak zorunda olduğunu paylaşım yaparak duyurdu..

İstanbul’da yaşayan bir hemşerimiz, bir iş adamı olan Muhittin Sert, birlik ve beraber olmak, hizmet etmek için sosyal meyada “İSTANBUL’daki PERŞEMBE’liler #VONA” gurup sayfasını açarak, çalışmalarını ve faaliyetlerini buradan  duyurarak birlikteliğini perçinlemek istemişti. Ama, Muhittin Sert, bu sayfada bir açıklama yaparak, her şeyin gerçek olmasına rağmen bir hayal olarak geride kaldığını bu siteyi neden kapattığını açıkladı. Okuyun, iyi anlayın, öğrenin, bilin ve ders alarak,  kararınızı siz verin.

Sert, yazısının girişinden şöyle diyor : “İstanbul’daki Perşembeliler İstanbulda tek olan sayfalarında buluşmuyorsa bu sayfanın bir anlamı ve önemi de kalmamıştır”diyerek başlıyor.
“Biz İstanbul’da elimizden geleni yaptık toplanmak ve toparlanmak adına ama görüyorum ki hiç bir Perşembeli birlik adına bir yerde buluşamıyor buda bizlerin birlik olamadığımızı gösteriyor.
Ben şahsen elimden geleni yaptım iş anlamında kamu kurum ve kuruluşları anlamında yardım anlamında bir çok kişiye sahip çıktık ama bir birimize sahip çıkamadık.
Dolayısı ile bir anlamı da kalmamıştır, en azından sosyal medya kirliliği açısından bizler hiç bir zaman birlikte olamayız İSTANBUL’daki PERŞEMBE’liler #VONAsayfası olarak bir anlam ifade etmediğimiz kanaatindeyim bir kaç güne KAPANIYORUZ diyerek üzüntülerini gündeme getirdi.

Not :
İstanbul’aki Bayrampaşalı’lar Ordu’lular derneği Bşk. Yardımcısı olan Muhittin Sert bir not yazarak, kapanma sebebimiz üye sayısı azlığı ve olduğumuz yerde kalmamız dileyen arkadaşımız farklı bir sayfa üzerinden toparlanabilir diyerek bu sayfayı kurma amacını da şöyle açıkladı.

Bir tarihte İstanbul Cerrahpaşa hastanesi bahçesinde otururken gözüm karşı bankta birine takıldı sanıyorum ilk bahar ayları ve geceleri hafiften çiseli olan günlerdi.
Bankta battaniye ve yastıkla yatan kişiye ilişti gözüm sima olarak yabancı gelmeyen bir abimiz yaklaştım ve konuşmaya çalıştım nereli olduğunu sorduğumda Ordu Perşembe’li olduğunu ve hastanede eşinin yattığını kendisinin de bankta sabahladığını söyledi. Bir yakınının olup olmadığını sorduğumda, olduğunu ve yakınlarının rahatsızlık hissettiğini ve de bankta kaldığını otelde kalacak imkanı olmadığını söylediğinde bir Perşembe’li olarak utanç duydum. Çünkü, Perşembe’de esnaflık yapmış hemşerilerine vefa borcu olan biri olarak inananın, inanmayanın, alkol alanın almayanın, sağcısının, solcusunun, her kesimin ekmeğini yemiş biri olarak bana çok dokundu. Cerrahpaşa hastanesinde bir dünya Perşembe’li olmasına rağmen kimseyi tanımıyordu. Çevresi de yoktu haliyle perişan bir vaziyette hastasını bekliyordu.
Gittim sur içindeki bir otelle anlaştım 20 günlük konaklama ve yeme içme ihtiyacını karşıladım geri dönüp abimizi otele yerleştirdim ve hastası çıkana kadar her anlamda takipçisi oldum.
Haliyle bu durum beni vicdani olarak etkileyip “İSTANBUL’daki PERŞEMBE’liler #VONAsayfasını gurbette birlik olalım diye kurmaya mecbur etti.

İşte gurbette bir araya gelemeyen ve destek bulamayan Perşembe halkı yıllardır olduğu gibi yine birbirinden koptular, kopmaya ve sahipsiz olmaya da devam edecekler gibi gözüküyorlar.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TÜRGEV, 25 öğrenci yurdunu kapatma kararı aldı.Önceki Haber

TÜRGEV, 25 öğrenci yurdunu kapatma karar...

Bana bir şey olmaz demeyin. 27 yaşında Corona’dan öldü..Sonraki Haber

Bana bir şey olmaz demeyin. 27 yaşında C...

Facebook Yorum

Yorum Yazın