4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

PERŞEMBE’Lİ İŞ ADAMI DOKTOR, MİLLETVEKİLİ VE SAVCILARI ELEŞTİRDİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PERŞEMBE’Lİ İŞ ADAMI DOKTOR, MİLLETVEKİLİ VE SAVCILARI ELEŞTİRDİ..
İstanbul’da yaşayan Perşembe’li iş adamı ve siyasetçi Muhittin Sert ablasının ölümünde ihmal olduğu gerekçesiyle Fatsa Devlet hastanesini, sağlık müdürlüğünü, Ordu Milletvekillerini ve C. Savcılarını eleştirerek, “Yeter artık, sağlık için bu Ordu’ya ne yaptınız” dedi. Sert, ablasının milletvekillerini de sorumlu tuttu..

Ablası Nurhayat Menteşe’nin 14 Eylül 2021 tarihinde  Fatsa Devlet hastanesinde  bile bile ölüme terk edildiği gerekçesiyle Sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle Muhittin Sert, daha da sert konuşarak, beni hangi savcıya şikayet edeceksiniz? diye o savcılara da gönderme yaptı.

İŞ ADAMI MUHİTTİN SERT SOSYAL MEDYA SAYFASINDA YAPTIĞI AÇIKLAMAYI AŞAĞIDA AYNEN YAYINLIYIRUZ;

Sevgili hemşehrilerimiz bir kaç gün önce açıklama yapacağım demiştim işte yaşananlar

Ablam sabah evinde rahatsızlanıyor 112 aranıyor ambulans 150/ 200 yıllık Perşembe’nin Çandır mahallesini  bulamıyor, Kumrulu Korganlı Ulubeyli kardeşlerimizi burada ambulans şöförü yaparsanız tabiki mahalleyi bulamaz tıpkı Perşembe’li kardeşimizi o bölgelerde şöför yaparsanız onlarda orayı bulamaz.

Ablam sabah saatlerinde Fatsa devlet hastanesine ambulans gelemediği için özel bir araçla götürülüyor, acilde bir süre tahliller için uğraşılıyor, ardından tomografi çekiliyor ve böbreğin arka kısmında kanama tespit ediliyor hastaya ağrı kesici iğne yapılıyor serum takılıp servise yatırılıyor.

Hastadan idrar tahlili isteniyor, saatlerce veremiyor, çünkü böbrek damarları patlamış hemşire hanım kan almaya çalışıyor damarlarda kan kalmamış, çünki iç kanama devam ediyor ve o anda hastayı kaybediyoruz diye sesleniyorve müdahale edilip yoğun bakıma alınıyor sabahın 9/10 civarı gelen hastaya hiç bir müdahale yapılmıyor, ne ameliyat nede sevk akşam saatleri kendi çabamız ile Ordu devlet hastanesinde yoğun bakımda yer bulduk. Hastayı entübe ederek sevk ettiler biz erken saatte sevk edelim dediğimizde hastayı oynatamayız denildi akşam saatlerinde entübe edilerek Orduya yollandı ve yolda yine kalp duruyor müdahale ediliyor, Orduya geldiğinde ex olmuş müdahale ile geri geliyor ve hasta ameliyata alınıyor, tüm  organları zarar görmüş kan olmadığı ve hasta geç getirildiği için müdahale yapılamadığı için kaybettik ve bize hocanın söylediği çok geç kalınmış zamanında müdahale edilseydi kurtulurdu.!!!!

Şimdi size soruyorum kendi yakınınıza olsa ne yaparsınız?

Fatsa’daki hastanede yeterli cihaz varmıdır, yeterli hekim varmıdır?

Hiç bir hekim sağlık çalışanı hastasını kaybetmek için uğraşmaz ama ihmal var!..

Bir seçmen olarak da hekim olan sözde bizleri temsil eden vekillere de sormak hakkım.

Sağlık alanında neler yaptılar?

Bir tanesi sağlık komisyon başkanlığı yaptı Orduya sağlık alnında ne hizmeti oldu?

Diğeri sırtında bir tişört yakasında fındık fiyatının yükselmesini istedi yada ormanlarımızda altın aranıyor diye şov peşinde!..

Neden o tişörtünde yoğun bakım ünitemiz eksik ek ünite istiyoruz diye yada cihaz veya hekim istiyorum diye tişörtle gezmedi bir hekim olarak?

Tabiki fındık bizim geçim kaynağımız onun çalışmasını diğer vekillerimiz yapsın en iyi yapanda Sn. Cemal Enginyurt ve diğer vekilerimiz Sn. Seyit Torun Sn.Metin Gündoğdu Sn. Ergün Taşçı vekillerimiz yapasın.

Siz sağlıkçısınız sağlık alanında Orduya ne getirdiniz bunu benim sormam en doğal hakkım, çıksınlar halka hesap versinler, benim vatandaşım hekim eksikliğinden cihaz eksikliğinden ve de yoğun bakım yetersizliğinden ölmesin. Ordu halkı bunu hak etmiyor.

Ordu’ya 3. ligde oynayan bir kulüp için Ordu’nun merkezinde bir stad varken ikinci bir stad yapıldı neden hastane yapılamadı. Sağlık için o masraf yapılmadı, bu kadar mı değersiz bizim Ordu’lu insanlarımız?

Ve iddia ediyorum ORDU sağlık alanında en geri kalmış illerin başında geliyor.

Bir yıl önce annemi kaybediyordum Ordu’daki yanlış teşhisten dolayı ALLAH razı olsun milletvekilimiz Sn. Ergün Taşçı yardımcı olmasa bugün annemi de kardeşlerim gibi ellerimle mezara koymuş olacaktım.

Hadi vekilimiz bana yardımcı oldu diğer vatandaşlarımız vekilimize ulaşamıyorsa ölüme mi mahkum olacak, bu kadarmı ORDU’luların değeri?

Burada suçlu varsa oda sağlık sistemi.

Birkaç gün sonra haberim oldu başhekim kuzenimin eşiymiş, haberim bile yok olsa sabah ona ulaşırdım onu da yada diğer hekimleri personeli suçlamıyorum, ama İHMAL var onu da kabul edin lütfen..

Başhekim hekim talep etmiştir, cihaz talep etmiştir, neden karşılanmadı burada sağlık müdürü de suçlu Dr. vekillerde suçlu.

Fatsa havzası Ünye havzası Ordu merkezinden daha büyük arkasındaki tüm ilçeler oraya gidiyor Perşembe’nin bir çok mahallesi Fatsa’ya daha yakın ama,  Fatsa’da yeterli hekim yok yada yeterli cihaz. Ünye’de aynı Ordu’da aynı diğer ilçelerimizde aynı durumda.

Bunları yazdığım için dile getirdiğim için hakkımda suç duyurusunda bulunulacakmış. Buyursunlar; BENİ OTOPARKTA ARACI İLE ÇIKIŞ YOLUNU KAPATIP ÇIKIŞI ENGELLEYEN SAVCININ ARACINA UYARI YAZISI YAZAN VE O SAVCI TARAFINDAN TUTUKLATTIRILAN VATANDAŞ DA DEĞİLİM.  O SAVCIYAMI ŞİKAYET EDECEKSİNİZ, BUYRUN EDİN..

Ne yazık ki benim ülkemde ADALET eski teyzelerimizin adı olarak kaldı. Z kuşağına Adalet ismi koyanda yok, en azından adaleti hitap ederek hatırlıyorduk.

Kimse çıkıp da takdiri ilahi demesin yada vadesi o kadarmış demesin. Siz Ordu’dan İstanbul’a giderken aracımızın patlamış frenini Bolu’da yaptırırım diyebilirmisiniz. Tabiki diyemezsiniz önceden tebbirinizi alırsınız tedbirini al takdiri ALLAH’a bırak. İHMAL EDİLEN BİR HASTAYIDA ÖLDÜRÜSÜNÜZ her ihmal edilen hasta BİR CİNAYETE KURBAN EDİLMİŞTİR.

Şimdi vebalini kim öderse ödesin çünkü hasta ve yakınları bu bedeli canlarıyla ödediler.

KATİLİN KİM OLDUĞUNUN DA KARARINI SİZLER VERİN.

Sağlık çalışanlarımı veya onların eksikliklerini gidermeyen makam mevki sahibi yöneticiler mi?

Bilinmelidir ki, yöneticiler bu asil MİLLETİN HİZMETÇİSİDİR.

Benim serzenişte bulunmamda en doğal hakkımdır. Çünkü; hem abimi hemde ablamı 21 yüz yılda ihmalden kaybettim.

Bu arada o iki Dr. Olan sözde vekil tekrar aday olamasın. Hangi partiden olursa olsun oyda vermeyin. Çünkü onlarda tüm Orduda ihmalden ölenlerden sorumlu.

Şimdi o kibir abidesi savcılar yada hakimler soruşturma açsınlar sorumlular, yada benim hakımda..

Çünkü, içi ciğeri yanan ben ablamı toprağa verdiğim ELLERİM ile yemek yiyemiyorum.

Daha çok söylenecek sözüm var ama buralara sığm


 • 0
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GİRİŞİMCİ KADINLAR SEZONA MERHABA PARTİSİ DÜZENLEDİ..Önceki Haber

GİRİŞİMCİ KADINLAR SEZONA MERHABA PARTİS...

BÜLENT ŞİŞMAN YENİ GÖREVİNE BAŞLADI..Sonraki Haber

BÜLENT ŞİŞMAN YENİ GÖREVİNE BAŞLADI..

Facebook Yorum

Yorum Yazın