4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Perşembe’de ırmak kenarında çöp ve moloz rezaleti!..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Perşembe’de ırmak kenarında çöp ve moloz rezaleti!..
Ordu Büyük Şehir Belediyesi çöpten elektrik üretirken, Perşembe’de birileri çöpleri ırmak kenarına dökerek, hem yasalara aykırı iş yapıyor, hem de çevre kirliliğine destek vererek, halkın tepkisini alıyor. Burada çevre Mahalle muhtarlarını da göreve çağırıyoruz.

Fotoğrafta görülen bu çöplük, Perşembe Kacalı ırmağının Saray Mahallesi yolu üzerinde eski Çay fabrikasının bulunduğu ırmak sahası. Bir tarafında Polatlı ve bir tarafında da Saray Mahallesini ikiye ayıran Porsuk deresi civarı.

İşte burada bulunan dere yatağına çöp dökülmesi bu yol güzergahından geçen Saray, Şenyurt, Anaç ve hatta Ortatepe Mahalle halkı rahatsızlıklarını dile getirerek, “Bu manzarayı görmek istemiyoruz” diyerek tepkilerini dile getiriyorlar. Hatta karşı mahallelerden evinizin balkonundan baktığınızda gözlerinizin önüne çirkin bir manzara geliyor. Bu da sakin şehir Perşembe’ye hiç yakışmıyor.

BAŞKAN TANDOĞAN “ÇÖP DEĞİL” DEDİ..

Bu konuda halktan gelen tepki ve şikayet üzerine konuyu Perşembe Belediye başkanı M. Sayım Tandoğan’a sorduk. Başkan Tandoğan, “Oraya çöp değil, Jandarmanın inşaatından çıkan hafriyat dökülüyor”cevabını verdi. Bizde bu fotoğrafları başkan Tandoğan’a gönderdik ve kendisinden açıklama istedik,  fakat aradan 15 gün geçmesine rağmen bu zamana kadar hiçbir cevap alamadık.

Ancak,  çöp olmasa da Jandarma veya bir başka kurumun buraya hafriyat dökme yetkisinin olup olmadığının da sorgulanması gerekir.

MAHALLE MUHTARLARI DA SORUMLUDUR..

Görünen bu rezalet manzara karşısında çevre Mahalle muhtarlarına da bu konuda  büyük görev düşmektedir. Çevrenin temizliğinden ve asayişinden ve hatta vatandaşın şikayetinden sorumlu olan Mahalle muhtarları da bu konuda harekete geçerek resmi makamlara müracaat ederek buraya çöp dökenler hakkında yasal yollardan gereğinin yapılmasını istemelidirler.

BAŞKA KONUDA DEĞERLENDİRİLEBİLİR..

Görüldüğü gibi ırmak kenarında bulunan bu araziye çöp ve moloz dökülmesi biraz daha fazla yağmur yağmış olsa görünen bu bütün pislik ve çöp molazları  denize sürüklenebilir ve büyük tehlikeler doğurabilir.

Şayet, burada büyük ve geniş bir arazi mevcut. Sel sularına karşı iyi bir tedbir alınması halinde Perşembe için ticari bir merkez alanı olarak değerlendirilerek, ilçe halkının menfaatine kullanılabilir.

Soruyoruz, buraya çöpü kim döküyor? Perşembe halkı bu ve çevre mahalle sakinleri buraya çöp dökülmesini ve bu rezaleti görmek istemiyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Zaferi Milli Mahallesinin sokaklarına süslü taşlar döşeniyor..Önceki Haber

Zaferi Milli Mahallesinin sokaklarına sü...

Altınordu Belediyesi Elmalarınızı Bahçeden satın alıyor..Sonraki Haber

Altınordu Belediyesi Elmalarınızı Bahçed...

Facebook Yorum

Yorum Yazın