2 - SİTE EN ÜSTÜ - ORDU KÜLTÜR OCAK AYI
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Perşembe’de çok önemli bu tesise sahip çıkılmalı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Perşembe’de çok önemli bu tesise sahip çıkılmalı..
Sakin Şehir Perşembe’de geçen yıl hizmete açılan Taflan kurutma evi S. S. Perşembe Kadın girişimi üretim ve işletme kooperatifi tarafından üretilen yerli ürünler meyvelerini vermeye başladı. Kooperatif başkan Firdevs Elif Şener Saka, pazara indi ve yöresel ürünleri Perşembe’de Pazartesi günleri kurulan halk pazarında satışa sunmaya başladı.

“YERLİ YERİNDE TAFLAN KURUTMA EVİ” adı ile açılan tesiste, Taflan dahil, Elma, Armut, Erik, Dut, Kivi ve benzeri bütün meyveler kurutularak organik olarak tüketicilere ulaştırılıyor. Bölge sorumlularının böyle bir tesise sahip çıkarak değerlendirilmeleri gerekir.

Kooperatifin kuruluşunda büyük ermeği geçen kooperatif başkanı  Firdevs Elif Şener Saka Perşembe kadın girişimi üretim ve işletme kooperatifi olarak ”Bu gün Perşembe organik pazardayız. Bizi ziyaret edip ürünlerimizi tatmanızı bekliyoruz. Özellikle de dut marmelatımızı daha dün yaptık, tazecik sofralarınızda yerini almayı bekliyor.” diyerek tüketicilerin dikkatini çekti.

İlçede geçen yıl kurulan S. S PERŞEMBE KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ olarak tesislerde Haziran =Dut ayı. Dut pekmezleri kaynasın, ama bir yandan da dutlar kurusun  Perşembemizin dutları bir taraftan pekmez olurken bir taraftan da kurutuluyor, diyen Saka, Burada amaç:  ilk dökümlerini almayıp yere geçen dutların ziyan olmaması  ya da ilk dökümleri almış fakat bir sonraki dökümleri almayan üreticilerin dutlarının ziyan olmaması için  kooperatif tarafından satın alınıyor.  Sizlerinde gönlü razı olmayanınız varsa gelelim sizinde dutlarınızı bizler çırpıp alabiliriz.  Bu sayede ihtiyaç fazlası dutlar tesisimizde değerlendirilmiş olmakla birlikte kadınlarımıza ve Kooperatifimize katkı da bulunmuş olursunuz. Bizlere bu katkılarından dolayı destek verenlere teşekkür ediyoruz, dedi.

BU TESİSE SAHİP ÇIKILMALI..

Yetkililere sesleniyoruz. Perşembe ve çevre ilçelerde olmayan bu tesise sahip çıkılmalıdır. Çünkü, üreticinin ürettiği organik ürünler değerlendirilerek tüketicilere ulaştırılıyor. Hem üretici, hem de satıcı kazanıyor, hem de meyveler değerlendiriliyor. Bu ürünlerin satışına Tarım İl ve ilçe müdürlükleri ve Belediyeler destek vererek sahip çıkmaları geekiyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Muhtarlar deneği eski başkanını yeniden seçti.Önceki Haber

Muhtarlar deneği eski başkanını yeniden...

Yeni bir baş belası “Delta varyantı” virüs tespit edildi..Sonraki Haber

Yeni bir baş belası “Delta varyantı” vir...

Facebook Yorum

Yorum Yazın