3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Perşembe Saray ve Şenyurt Mahallesine müjde.

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Perşembe Saray ve Şenyurt Mahallesine müjde.
OSKİ Genel müdürü Murat Us, Perşembe’nin iki mahallesine müjde verdi. OSKİ genel müdürü Murat US ile Perşembe Belediye başkanı M. Sayım Tandoğan’ın gayretleriyle İlçenin Saray ve Şenyurt Mahallelerinin su sıkıntısı sona erecek.

İlçelerde yatırım seferberliğini sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ)  Genel Müdürlüğü, Perşembe ilçesi Saray ve Şenyurt mahallelerinde yıllardır devam eden içme suyu problemine neşter vurdu. Çalışmalarda yolun yarısına gelindi.

Yıllar önce Mahalle  halkının kendi parasıyla getirilen suya saat takarak para alan OSKİ’ye tepki gösteren Mahalle halkı su sorununu çözmeye çalışan OSKİ’ye en kısa zamanda tepki yerine teşekkür edecekler.

OSKİ, kırsal mahallelerin yıllardır kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözüme kavuşturuyor. Bu kapsamda yıllardır içme suyu sıkıntısı yaşayan Perşembe ilçesi Saray ve Şenyurt mahallelerinin içme suyu sorunları çözüme kavuşturmak için çalışmalara başladı.

Bu zamana kadar iki mahallede yaşanan içme suyu hattı sorunlarının lokal müdahalelerle çözüldüğünü ifade eden OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları iki mahallemizde 8.702 metre uzunluğundaki içme suyu boru hattının 4.400 metresi son teknolojiye göre yenilendi. Kalan bölümler ise kısa süre içinde tamamlanacak” dedi.

OSKİ GENEL MÜDÜRÜ MURAT US: “YILLARDIR BEKLENEN ÇALIŞMAYI KISA SÜRE İÇİNDE BİTİRECEĞİZ”

19 ilçede çalışmaların son sürat devam ettiğini belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, Perşembe ilçesinde sürdürülen çalışmaların kısa süre içinde tamamlanacağını belirtti.

Saray ve Şenyurt Mahallelerinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdür Us, şu ifadelere yer verdi:

“OSKİ Genel Müdürlüğü olarak ilçelerimizde sürdürdüğümüz yatırım çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Perşembe ilçesi Saray ve Şenyurt mahallelerinde yıllardır yaşanan içme suyu hattında önemli bir mesafeyi geride bıraktık. Toplamda 8.702 metre uzunluğundaki içme suyu boru hattının 4.400 metresi tamamlandı. Çalışmalar kapsamında iki mahallemizde 1 adet 100 m3’lük içme suyu deposunun betonarme çalışması tamamlanırken, 2 adet maslak ve 1 adet su alma yapısının çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda başladığımız bu çalışmalar sonunda iki  mahallelerimizin yıllardır özlemini çektiği temiz içme suyu problemini de ortadan kaldırmış olacağız” diye konuştu.


Başkan güven tazeledi.. Yeniden seçildi..Önceki Haber

Başkan güven tazeledi.. Yeniden seçildi....

Vali Sonel, 23 Nisan doğumlu çocuklara doğum günü sürprizi yaptı.Sonraki Haber

Vali Sonel, 23 Nisan doğumlu çocuklara d...