3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Perşembe ilçesine Sağlık Meslek okuluna onay verildi..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Perşembe ilçesine Sağlık Meslek okuluna onay verildi..
Ordu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan verdiği sözünü yerine getirdi.. Perşembe Meslek Yüksek okulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Kurulmasına YÖK’ten Onay verildi.. Perşembe ilçemizin gözü aydın, hayırlı olsun diyoruz.

Ordu Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı yıllık planında yer alan Perşembe Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulmasına ilişkin teklifi Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylandı.

Yükseköğretim Kurulunun 9 ve 11 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen genel kurul toplantılarında Ordu Üniversitesine bağlı  Perşembe Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulmasına ilişkin teklifi, 2547 sayılı Kanun’un 2880 Kanun’la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Üniversitemizin sağlık, teknik, fen ve sosyal bilimler alanlarında bir adım daha öne çıkması adına önemli çalışmalar yürütmekteyiz. Ülkemizin nitelikli insan gücü ihtiyacı düşünüldüğünde, mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine yönelik oluşturulacak stratejiler ve politikalar önem arz etmektedir. Bizler de Ordu Üniversitesi olarak bu farkındalıkla hareket edip şehrimizin ve ülkemizin kalkınması noktasında ihtiyaç duyulan nitelikli ara eleman ihtiyacının giderilmesi için faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Bu faaliyetlerimiz neticesinde de2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı planlamamızda yer alan Perşembe Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulmasına yönelik teklifimiz Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiştir. Perşembe ilçesinde açılacak Perşembe Meslek Yüksek okulu’nun ve Cumhuriyet Yerleşkesi’nde yer alacak Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu’nun ilçemize, Üniversitemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.


19 Mayıs Gençlik haftası kutlamaları başladı..Önceki Haber

19 Mayıs Gençlik haftası kutlamaları baş...

Naci Şanlıtürk Reisin Ceketi ile değil, aklı ile kazandı..Sonraki Haber

Naci Şanlıtürk Reisin Ceketi ile değil,...