AŞKIN KANDİL - evde kal

Perşembe Cami değil, Hastane istiyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Perşembe Cami değil, Hastane istiyor..
Merkezinde beş Camisi olan ancak, Hastanesi olmayan Perşembe ilçesinin merkezine yeni bir Cami inşaatı başlatılması ilçede tartışmaları beraberinde getirdi. İlçe merkezinde hemen adliye binasının arkasında bulunan Sağlık Ocağı bitişiğindeki alana Cami inşaatının başlatılması bazı kişiler tarafından tepki ile karşılanıyor.

Cami yerinin müsait olmadığını ve halen Perşembe ilçesinde mevcut Camilerin namaz saatlerinde yeteri kadar dolmadığı belirtilerek, Camiye gerek olmadığı ve yapılacak olan yeni bir Caminin gereksiz olduğu söyleniyor.

“CAMİ DEĞİL, HASTANE İSTİYORUZ..”

İlçenin Sağlık Ocağı bitişiğindeki bu alanı da, ilçenin  ihtiyacı olan küçük bir hastaneye dönüştürme ya da bakıma muhtaç yaşlılar, veya sağlık alanında hizmet verecek bir kurum için yapıya dönüştürülmesi istenirken, ayrıca Cami inşaatının  başlatıldığı alanın yürürlükteki imar planında Sağlık tesisi alanı iken, planlama ilkelerine aykırı olarak ibadet alanına çevrildiği ve Büyük Şehir yasasına göre Sağlık, Eğitim, eğlence ve ibadet alanlarının ayrı olduğu ve her yere, her bölgeye istenilen kurumların yapılamayacağı da yasal mevzuatlarda belirtilmiştir.

Bu nedenle Perşembe’nin büyük bir halk kitlesi buna tepki göstererek  Hastaneleri olmadığı için, “CAMİ DEĞİL, HASTANE İSTİYORUZ..” diye tepkilerini dile getiriyorlar.

İLK TEPKİ İYİ PARTİDEN GELDİ..

İlçede bir çok tartışmalara neden olan Camiye değil,  yerinin yanlış olduğunu sosyal medyada paylaşan İyi Parti Perşembe İlçe başkanı Şenol Anşin de görüşlerini dile getirerek Cami yerinin yanlış olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Şenol Anşin yaptığı paylaşımında, sizlere, ilçemizin son günlerdeki gündemi olan, Sağlık Ocağı bitişiğine yapılmak istenen cami inşaatı ile ilgili bir önerim olacak diyerek, Malum ilçe merkezindeki camilerimiz yeterli olmasına rağmen, Kacalı mahallemizde camimiz yoktur. Ancak, Kacalı mahallesinin sahil kesiminin ihtiyacını karşılayan Dereiçi Camii vardır. Bu durumda, Kacalı mahallesinin iç kısmında yaşayan insanlarımız için cami ihtiyacı vardır diyebiliriz. Hal böyleyken, bu yapılan cami için, Kacalı mahallesinin biraz daha iç kısmında, Fatih Caddesi üzerinde bir yer araştıralım. Gerekirse aramızda para toplayıp satın alalım. Gelin bir ve beraber olalım, yetkili kurumlarla görüşelim. Gerekirse imza kampanyası başlatalım” dedi..

Bu konuda bir siyasi partinin ilçe başkanı olarak söz veriyorum diyen başkan Anşin, “Elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Ama değerli hemşerilerimin ve diğer siyasi partilerin de desteğine ihtiyacımız var. Ne olur, telafisi çok zor olan bu karardan dönülmesi için, bir ve beraber olalım. Bu konuyu siyaset üstü tutalım” diyerek serzenişte bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altınodu’da kavşaklara yeni düzenleme..Önceki Haber

Altınodu’da kavşaklara yeni düzenleme..

Çambaşına gitmek için yol tedbirleri alındı..Sonraki Haber

Çambaşına gitmek için yol tedbirleri alı...

Facebook Yorum

Yorum Yazın