2 - SİTE EN ÜSTÜ - 19 EYLÜL
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Perşembe Belediyesinde başkana değil, Durmuş’a gideceksin..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Perşembe Belediyesinde başkana değil, Durmuş’a gideceksin..
Perşembe Belediyesinden hizmet bekleyen Perşembe halkı iki arada bir derede kalıyor. Mahallelerine hizmet bekleyen ve bu konuda Belediyeye giderek yetkililerden hizmet talep eden vatandaşlar ilçede fotoğrafçılık yapan ve halk tarafından çok sevilerek kendilerini seçimlerde başkan Tandoğan’ı destekleyen esnaflardan olan Durmuş Güler’e yönlendiriliyor. Talep edilen hizmetin yapılması için de Durmuş Güler başkanın kulağına ne derse öyle oluyor. DURMUŞ DURMAZ, UMUTLAR BİTMEZ.. Fakat ne yaparsan yap Durmuş Güler, soy adın benzese de bir Hilmi Güler olamazsın.

HABER : OSMAN ŞAHİN

Haberin yukarıdaki fotoğrafı bir toplantıda çekildi. Perşembe Belediye başkanı M. Sayım Tandoğan toplantıda oturuyordu. Durmuş Güler yanına gelerek kulağına bir şeyler fısıldadı, başkanın da olumlu bir yanıt vermesi sonucu Güler buradan ayrılarak o işi de halletmiş oldu. Fakat Durmuş bey herkese EVET demiyor, dese de her dediğini yerine getiremiyor. Biz de bu nedenle DURMUŞ DURMAZ, UMUTLAR BİTMEZ..” diyoruz. Vatandaşlar da sanki iki arada bir derede kalarak kimden hizmet alacağını şaşırarak Belediyedeki tüm umutlarını kesiyor.

VATANDAŞLARDAN SÜREKLİ ŞİKAYET GELİYOR..

Perşembe Belediyesinde yetkisi olmadığı halde adeta büyük söz sahibi olan Durmuş Güler, yaptığı işlerle ve verdiği sözlerle adeta şaşırtıyor. Bu konuda vatandaşlar da “Bu adamın Belediyede yetkili bir söz sahibi olmadığı halde niçin bu kadar kurum içersinde söz sahibi oluyor, başkan bu size zarar verir” diye başkan  Tandoğan’a şikayet edince, Tandoğan’ın da “Durmuş bana destek vermeseydi ben Belediye başkanı olamazdım”  cevabını verdiği  iddiaları gündeme geldi.

Akıllara  şöyle bir soru da geliyor. Acaba Durmuş seçim döneminde önceden verdiklerini başka bir yönde tahsil etmek için Belediyede perde arkasında gizli işler mi çeviriyor?

Bu şikayetler aynı zamanda gazetemize kadar ulaşınca bir gün Durmuş Güler ile karşılaştığımızda “Menfaat gözetmeden, vatandaşa hizmet etmek çok iyi bir iştir, hayır, dua alıyorsunuz”demiştik ama, aradan zaman geçtikçe bu konudaki şikayetler gittikçe artmaya devan etti ve Durmuş Güler verdiği sözleri yerine getirmeyince vatandaşlar da mağduriyet yaşamaya başladılar. Biz de gündeme getirmek zorunda kaldık.

BELEDİYEYİ FOTOĞRAFÇI YÖNETİYOR?

Ancak, bu konuda Perşembe halkı ve Belediyesi çok şanslı.  Hiçbir yönetici, başkan yardımcısı  ve memur maaşı almadan Belediyeyi dışarıdan bir kişinin yönetmesi ne kadar doğru, ne gibi bir çıkar ve menfaati olup olmadığı ise tartışma konusu olabilir.

Bu konu bundan bir süre önce Perşembe siyasetinin de karıştırarak güdeme gelmişti. Perşembe Belediyesinde bazı Meclis üyeleri görevlerinden istifa etmişler ve hatta bir basın açıklaması yayınlayarak BELEDİYEYİ FOTOĞRAFÇI YÖNETİYOR? “demişlerdi ama  yaptıkları açıklamada DURMUŞadını yayınlamaktan da korkarak imtina etmişlerdi. Durmuş Güler dediğimiz bu kişiyi de belki tanımayanlar ve bilmeyenler olabilir, işiniz düşebilir hemen Belediye hizmet binasının karşısında  fotoğrafçı dükkanı var. Allah şükür, nikahtan çıkanlar hemen oraya girerek fotoğraf çektiriyor, güzel de düğün işleri alıyor. Bal tutan elbetteki, parmağını yalaması gerekir..

DURMUŞ ŞİMDİ AKP DELEGESİ..

Bütün bu mücadelelerin karşısında Perşembe’de Belediyecilikte ve siyasette bir hayli iddialı olan ve adete yırtıcı bir mücadele veren Durmuş Güler, 2017’de Ülkü Kumral başkanlığı döneminde yapılan Perşembe AKP ilçe kongresinde kavga ederek, kürsüden indirilmiş ve kendi gurubuna ait ilçe başkanlığı listesi kabul edilmemişti.

Durmuş Güler, son olarak geçtiğimiz ay yapılan Perşembe AKP ilçe kongresinde hem yönetime girmesini ve hem de il delegesi olmasını başardı. Gürültü ile kavgayla, dövüşle, ikilik ve ayırımcılık yaparak istediği kişiyi başkan yaparak emeline kavuşan Durmuş Güler hiçbir yetkisi olmadığı halde Perşembe Belediyesini ve AK Parti teşkilatı içinde istediği gibi yönlendirerek işlerini yürütebiliyor.

Bravo sana Durmuş Güler.. Bu memleketteDURMUŞ’LAR DURMAZ, UMUTLAR BİTMEZ.. Fakat, Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı M. Hilmi Güler ile soy isim benzerliğin olsa da onun gibi olamazsın, geleceğinde siyaset düşünüyorsan, şimdiden gittiğin yanlış yol ve usulü düzeltmen gerek. İnandırıcı olman ve güven sağlaman gerek..

Yola devam diyoruz ama, Perşembe halkını da Allah kayırsın diyoruz..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 2
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KENTSEL DÖNÜŞÜM NEDEN SANAYİDEN BAŞLIYOR?Önceki Haber

KENTSEL DÖNÜŞÜM NEDEN SANAYİDEN BAŞLIYOR...

Mesudiye’de çıkan Orman yangını kontrol altına alındı..Sonraki Haber

Mesudiye’de çıkan Orman yangını kontrol...

Haber Yorumları

 • elbet bu rANTÇınında defteri dürülür gün gelirde .ç keser döner sap döner gün gelşr hesap döner

 • NUMAN ÇELEBİ17-10-2020 18:23

  BU ADAMI HABER YAPMAK BİLE PERŞEMBE HALKINA HAKARETTİR. DURMUŞ GÜLER DEDİĞİN ADAM KİM SENİN.

 • vonalı güven17-10-2020 18:17

  durmuş güler kimdir? tandogan ile aralarında kirli ilişkileri olan dolandırmadık insan bırakmayan ağzı iyi laf yapan milletin de kendisini adam sandığı ama iyi bir at hırsızından başka bir şey olamayan ve olmayacak sinema artistinden başka bir şey değildir! ayrıca hilmi güler ile sadece soyadı benzerliği var yoksa hilmi gülerin artığı bile olamaz!

Facebook Yorum

Yorum Yazın