4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Pandemiden en çok kadın girişimciler etkilendi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pandemiden en çok kadın girişimciler etkilendi..
Bir yılı aşkın süredir mücadele edilen Covid-19 pandemi süreci, iş dünyasında derin yaralar açtı. Süreç, bu güne kadar uygulanan yöntemlerin ve yapılan tespitlerin yeterli olmadığını gösterdi. Kadın girişimciler ise salgından en olumsuz etkilenen kesimlerden biri oldu.

Ülkemizde kadın girişimcileri korumak ve desteklemek amacıyla faaliyet gösteren ANGİKAD Girişimci İş Kadınları Derneği, pandeminin getirdiği değişimi ve dönüşümü yakından takip etti. ANGİKAD Başkanı Hande Öztürk, kadın girişimcilerin durumu ve yapılması gerekenlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kadınların gerek girişimci gerek çalışan olarak iş dünyasında büyük bir aktör olduğunu vurgulayan Öztürk, kadın girişimcilerin finansmana ve desteğe ulaşımının kolaylaştırılmasının önemine değindi.

‘’Pandemi bize toplum sağlığının ve kırılgan grupların desteklenmesi gerektiğini öğretti.’’ diyen Öztürk, kadın girişimciler için daha somut adımlar atılmalı vurgusu yaptı.

Ayrıca çevresel, sosyal ve sürdürülebilirlik stratejilerinin doğru kurgulanması gerektiğinin altını çizen ANGİKAD Başkanı, şöyle devam etti:

‘’2050 yılı için karbon nötr hayatın ve dijitalleşmenin planlamaları yapılırken, iklimsel ve enerji dönüşümünü üretimin temeline oturtmak gerekmekte. Bu anlamda bizde kadın girişimcilerin geleneksel iş yapma modellerini uluslararası dönüşüme uygun hale getirmeleri için ön ayak oluyoruz. Çevreye, teknolojiye, finansmana duyarlı ve gündemi okuyabilen girişimcileri var etmeye çalışıyoruz.’’

Süreci kamu ve özel sektörün el birliği ile atlatabileceğine değinen Öztürk, ‘’Odalar, meslek kuruluşları, STK’lar değişim için hazırlıklarını tamamlamalı. Kadın girişimcilerin belli bir finansman kotaları var ama bu kota muhakkak arttırılmalı. Ve kadınlarımıza bu imkanlar hususunda gerekli bilgilendirme yaygın olarak yapılmalı. ’’dedi.

Öte yandan kadın girişimcilere de görevler düştüğünü belirten Öztürk, kadınların iş yaşamında daha cesur ve araştırmacı olmaları gerektiğini ifade ederek sözlerini noktaladı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hastalara ve refakatçilerine ücretsiz ulaşım desteği..Önceki Haber

Hastalara ve refakatçilerine ücretsiz ul...

Ünye Belediyesine vatandaş isyanı devam ediyor.Sonraki Haber

Ünye Belediyesine vatandaş isyanı devam...

Facebook Yorum

Yorum Yazın