2 - TEKNOFEST
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Otopark ücretlerini alamayınca caddeler ücretsiz olacak..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Otopark ücretlerini alamayınca caddeler ücretsiz olacak..
Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. cadde üzerinde bulunan otoparkların ücretsiz kullanımı ile ilgili olarak çalışma başlattı. Araç sahiplerinden otopark ücretini ödemekte zorlanıp ücret ödemeyince Büyük Şehir alacaklarını icra yolu ile tahsil edecek ve otopark ücretini zor tahsil eden ORBEL’in pes ettiği anlaşılıyor.

Her ne kadar caddeler ücretli otopark olarak kullanılıyorsa da park şeklinde görevli bulunduğu için bir disiplin, nizam ve kurallara uygun olması park sıkıntısını gideriyordu. Şayet caddeler ücretsiz olursa, gelişi güzel park etmeler, esnafların iş yeri önlerini gereksiz kapatmaları, yollara masa sandalye koymaları araç sahipleri ile esnaf arasında kavga ve gürültülerin başlaması demektir. Çünkü vatandaşa  toplu otopark yapmayan Büyük Şehir otoparkı ücretsiz yapmadan bunun hesaplarını çok iyi yapması gerekiyor.

Temmuz ayında yapılacak Ordu Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında alınacak karar ile cadde otoparklarının ücretsiz olacağını belirten ORBEL A.Ş. konu ile ilgili şu açıklamaya yer verdi:

“Cadde otoparkları alınacak meclis kararı ile ücretsiz olarak halkın kullanımına açıyoruz. Düzenleyeceğimiz bir çalışma ile 31.12.2021 tarihine kadar tahsilat yöntemine gideceğiz. İcra konusu olmuş alacaklar için bu zamana kadar olan geçmiş borçlar, nakit ödemelerde ve kredi kartına tek çekim ödemelerinde yüzde 50 indirim sağlanacak. İcralık alacaklarda ise ana paraya yüzde 50 indirim uygulanmasına, yasal faizin alınmamasına, icra işlemlerinden doğan bedellerin alınmasına karar verildi. Ödeme yapmak isteyen araç sahipleri, icra konusu olmamış alacaklar için kapalı otoparklar ve merkez ofise ödeme yapılabilecektir. Bunun haricinde icra konusu alacaklar için ilgili avukatlık ofisi ile görüşme sağlanabilecek” denildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından açıklanan bu karar hem esnaflar hem de araç sahipleri tarafından büyük takdir ile karşılandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Coldwell Banker Vadi Ofisi gayrimenkulden farklı açılış..Önceki Haber

Coldwell Banker Vadi Ofisi gayrimenkulde...

BAŞKANLAR ORDU İÇİN BİR ARAYA GELDİ..Sonraki Haber

BAŞKANLAR ORDU İÇİN BİR ARAYA GELDİ..

Facebook Yorum

Yorum Yazın