4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Osman Tomakin’e gönderilen Kalaşinkoftan bende istiyorum..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Osman Tomakin’e gönderilen Kalaşinkoftan bende istiyorum..
Sedat Peker’in iddiaları Ordu’lu Osman Tomakin’i hedef aldı.. Mafya lideri Sedat Peker, siyasilerle ilgili çeşitli, iddialarını sosyal medyada paylaşım yapmaya devam ediyor. Peker, geçtiğimiz günlerde öyle bir Twitter paylaştı ki; Ordu’lu hemşerimiz ve aynı zamanda adaşım Osman Tomakin’i hedef aldı. Osman Tomakin’i tanımıyorum ama, Ordu’lu Tomakin ailelerinin sülalesinden ve onlarla akrabalığı olduğunu öğrendim.

Halen İstanbul AK Parti il gençlik kolları başkanı olan hemşerimiz ve adaşım olan  Osman Tomakin genç yaşta başladığı siyaset hayatında gayet de başarılı olduğunu görülüyor. Ancak, Sedat Peker’in yaptığı bu paylaşım doğru ise, benim de kendisinden bir ricam ve isteğim olacak.

Sedat Peker, iddialarında şöyle diyor : “2016 yılı 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutulan bir aylık demokrasi nöbeti sırasında Esenyurt’dan bir araçla gönderilen Kalaşinkoflar o dönemde AK Parti İstanbul il gençlik kolları başkan yardımcısı olan Osman Tomakin’e teslim edildi. Osman Tomakin de şu anda AK Parti İstanbul gençlik kolları başkanlığını yapıyor.” diye aşağıdaki paylaşımı yaptı. Ama, silahların nerelere ve kimlere verildiği hakkında bir açıklama yapılmamış.

   OSMAN TOMAKİN’DEN BİR RİCAM VAR..

Sevgili hemşerim ve adaşım.. Sedat Peker’in yaptığı bu paylaşımlar  acaba doğu mu? Sizin  Ordu’lu ve Tomakin ailesinden olduğunuzu öğrendim. Tomakin sülalesi Ordu’da has insanlar olarak tanınır ve sevilir.. Bir çoğu ticaret, siyaset ve sanat dünyası ile uğraşır. Hatta emek verdiğin, gönül bağı ile çalıştığın partine ve Cumhurbaşkanı liderimize kadar zarar veriyor. Sen bu akraba ve sülalelerine  leke düşürmemek için gerekli açıklamayı  ve belgelemeyi ciddi olarak yapmalısın. Doğru mu, yalan mı?. Ben de  Ordu’da yaşayan ve gazetecilik yapan bir hemşerin ve adaşın Osman  olarak senden bir talebim var. Sana gönderilen o Keleşler gerçekten doğru ise bir tane de ben istiyorum. Neden derseniz. Bakın önce şu aşağıdaki  linki tıklayarak bu videoyu dinleyin.

https://www.yongazetesi.com/video/gurgentepe-belediye-baskani-yasar-sahinin-gazeteciye-ettigi-kufurler-ve-hakaretler-124

CAN GÜVENLİĞİM YOK..

Sevgili Osman Tomakin, işte dinlediğiniz bu küfür, hakaret ve tehditlerden dolayı Ordu valiliğinden ve Emniyet müdürlüğünden koruma talep ettim. Tabii ki; bu mümkün olmadı ve bana acil telefon numaraları verdiler. İşte o videoda dinlediğiniz Belediye başkanı Yaşar Şahin’in silahı var. O nedenle kendisinden çok korkuyorum. Bu konuda mahkeme cezasını verdi ama, idari yönden Bakanlık veya yetkililer hiçbir idari işlem yapmadı. Hala da görevinin başında bulunuyor. Ben bu konuda her zaman korku, tedirgin ve tereddüt içinde yaşıyorum. Benim ses getiren, kurşun atan, adam öldüren silahım yok. Benim silahım sadece kalemimdir. Bu nedenle o Keleşlerden bir tane senden rica ediyorum. Hemşerine, adaşına bir kıyak yaparsan memnun olurum. İnşallah olumlu kararını bekliyorum ve siyasi hayatında başarılar diliyorum.

SUÇ DUYURUSU YAPTILAR..

Sedat Peker’in bu paylaşımlarından sonra Halkın Kurtuluş Partisi (HKP)  heyeti dün İstanbul Adalet sarayına giderek, aralarında hemşerimiz Osman Tomakin’in de bulunduğu bir şikayet dilekçesini İstanbul C. Savcılığına vererek suç duyurusunda bulundular ve gereken yasal işlemin yapılmasını istediler.

Aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak, AKP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin, İslam İşbirliği Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan, AKP Esenyurt Eski Gençlik Kolu Başkanı Abdülsebur Soğanlı, İçişleri Bakanlığı Personeli Ahmet Onay hakkında suç duyurusunda bulundu.

HKP avukatları dilekçelerinde  kişilerin, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Zimmet”, “Silahlı Örgüt”, “Silah Sağlama” ve “Suç İçin Anlaşma” suçlarını işlediklerini belirterek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

HEMŞERİMİZ OSMAN TOMAKİN’İ TANIYALIM..

1992 yılında İstanbul Kadıköy’de doğdu, aslen Orduludur. Asfa Ahmet Mithat Anadolu Lisesi’nde ve Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gördü. Siyasete 2012 senesinde AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Halkla İlişkiler biriminde başladı. Halkla İlişkiler biriminde bölge başkan yardımcılığı ve STK ekibi başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2014 yılında İl Gençlik Kolları Seçim İşleri birimine geçti, 2014 yerel seçimlerinde ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde bölge başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2015 yılında yapılan İl Gençlik Kolları Olağan Kongresinde İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2015 yılında yapılan 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimlerinde Seçim İşleri 1. Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2016 senesinde Sekretarya birim başkanlığından sorumlu İl Başkan yardımcılığı görevine getirildi. 2018 senesinde Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler birim başkanlığından sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 29 Nisan 2018 tarihinde yapılan Olağan İl Gençlik Kolları Kongresi'nde İl Gençlik Kolları Başkanı olarak seçildi. Birçok gençlik STK’sinde kurucu ve yönetici olarak görev almıştır. Aile şirketlerinde yöneticilik yapmakta olan Tomakin, orta düzeyde İngilizce bilmektedir ve evlidir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a her şeyi anlatmış..Önceki Haber

Başkan Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a he...

YAZ ETKİNLİKLERİNE ORDUSPOR HEYECANI KARIŞTI..Sonraki Haber

YAZ ETKİNLİKLERİNE ORDUSPOR HEYECANI KAR...

Facebook Yorum

Yorum Yazın