AŞKIN KANDİL - evde kal

OSKİ’deki Diploma sahtekarlık iddiası doğrulandı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OSKİ’deki Diploma sahtekarlık iddiası doğrulandı..
Ordu Büyük Şehir Belediyesinin şirketi olan ve su paralarını ödediğimiz OSKİ’de meydana gelen sahte diploma olayını 3 Ekim 2019 tarihinde haber yaparak kamu oyu ile paylaşmıştık. OSKİ Müşteri hizmetleri kurumsal iletişim daire başkanı Salih Beşli ile Fatsa şubesinde memur olarak çalışan Selim Yılmaztürk hakkında OBB Başkanı Hilmi Güler tarafından diplomalarının sahte olduğu iddiası ile C. Savcılığına suç duyurusu yapıldığı konusunu gündeme getirmiştik. Haberde adı geçen Selim Yılmaztürk avukatı aracılığı ile gazetemiz hakkında Ordu C. Savcılığına suç duyurusunda bulunarak şikayetçi olmuştu.

“SAHTE DİPLOMACILAR” “KOVULDULAR”  başlığı altında yayınladığımız haberde daire başkanı Salih Beşli’den hiçbir ses çıkmazken, memur olarak çalışan Selim Yılmaztürk avukatı aracılığı ile C. Savcılığına suç duyurusu yaparak gazetemiz sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü Osman Şahin hakkında şikayetçi olarak, “Müvekkilimin kişilik haklarına  doğrudan saldırı yapılarak, isminin manşetlerde açıkça belirtilerek, şeref ve haysiyetinin zedelendiğini, fotoğraflarının da yayınlandığını ve bu nedenle alenen iftira atılarak haysiyeti ve gururuyla oynadığını gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Ancak, C. Savcısı  alınan ifadelerden ve yapılan incelemelerden sonra OSKİ genel müdürlüğü tarafından tahkikat başlatıldığını C. Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğu ve adı geçen konu ile ilgili Ordu C. Savcılığında 2019/9636 nolu soruşturma dosyasıile soruşturma işlemlerinin yürütüldüğü ve yayınladığımız haberin de gazetecilik mesleğinin icra edilmiş olduğu gerekçesiyle “KOVUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIĞINA”dair karar verilerek Yılmaztürk’ün şikayeti ret edilmiş oldu. Bu karardan sonra da gazetemizde yayınladığımız haberin doğru olduğu ve OSKİ’de sahte diploma olayının da gerçek olduğu ortaya çıkmış oldu. Bütün gerçekler C. savcılığının ve adaletin vereceği karardan sonra ortaya çıkacaktır.

O TARİHTE YAYINLADIĞIMIZ HABERİMİZİ HATIRLAMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ.

https://www.yongazetesi.com/haber/iki-sahte-diplomacilar-oskiden-kovuldular-9653


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Evden uzaklaştırma kararı verilen bir Babanın feryadı..Önceki Haber

Evden uzaklaştırma kararı verilen bir Ba...

Büyükşehirin sporcuları Ordu’nun gururu oldular.Sonraki Haber

Büyükşehirin sporcuları Ordu’nun gururu...

Facebook Yorum

Yorum Yazın