3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

OSKİ’de damat, kayınbirader, ve genel sekreter sefası..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OSKİ’de damat, kayınbirader, ve genel sekreter sefası..
Ordu Büyük Şehir Belediyesine ait adı Ordu Su Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) genel müdürlüğü, daha iyi anlamanız için evinizde, musluklarınızda kullandığınız ve su parasını ödediğiniz kurumun adı.. OSKİ.. Artık bu kurum çok önemli isimler tarafından yönetildiği gibi, damatlar, kayınbiraderler ve genel sekreterler ile yardımcıları tarafından kuşatılmış durumda. Ancak ne varki, aynı kurumda bir görev yapan kişiler, ikinci bir görev alamayacakları yasalarla belirtildiği için aldıkları kararlar ve attıkları imzalar da hukuki açıdan geçersiz sayılıyor.

Gazetemiz tarafından yaptığımız inceleme ve araştırmalar sonucu, OSKİ’nin künye bölümünde dikkatimizi çeken bir hususu tespit ettik. Ordu Büyük Şehir Belediyesi genel sekreteri Coşkun Alp ile genel sekreter yardımcısı Bülent Şişman OSKİ yönetim kurulu üyeliklerine getirildikleri görülüyor. Bir kurumda yasal olmadığı halde  iki görev birden alıyorlar..

Ancak, aşağıda yönetmelikte belirtildiği gibi bir kurumda görevli bir kişi aynı kurumda iki görev birden alamazlar. Aldıkları kararlar ile attıkları imzalar da yasal olarak geçerli değildir. Görev almaları için asıl görevlerinden de maaşsız olarak  izinli sayılmaları gerekiyor. Şayet izinli sayılmadıkları halde her iki görevi bir arada yürüttükleri taktirde aldıkları bütün kararlar ve imzalar da yasal olarak geçerli değildir.

BİZ ÜCRET ALMIYORUZ”

Bu konuyu OSKİ genel müdürü Murat Us’u telefonla arayarak sorduğumuzda “Her iki isim de yönetim kurulunda görev aldılar ama maaş almıyorlar. Maaş almadıkları için bir sorun yok” cevabını verdi. Maaş almasalar dahi asli görevlerinden izinli sayılmadıkları için aldıkları kararın da geçersiz olduğunu kendilerine hatırlatmak istiyoruz.

DAMAT VE KAYINBİRADERLER DE İŞ BAŞINDA..

OSKİ genel müdürlüğünde dikkatimizi çeken ve tespit ettiğimiz diğer bir husus ise, bazı kıyak görevlerin başında damat ve kayınbiraderlerin olması.. Mustafa Güvenç, Büyük Şehir genel sekreter yardımcısı Suat Olgun’un damadı..OSKİ arıtma tesisleri şube müdürlüğünde görevli..

Nurettin Karagöz, Eski OSKİ müdürü Fatih Yürük’ün kayınbiraderi. OSKİ Elektrik Malzeme ikmal dairesi  başkanlığında görevli.. Ancak bu isimlerin ne zaman atandıkları konusunda kesin bir bilgi sahibi değiliz.

ENVER YILMAZ’IN SÖZÜ HALA GEÇERLİ Mİ?

Ancak, eski başkan Enver Yılmaz döneminde OSKİ eski genel müdürü olan Fatih Yürük’ün Hilmi Güler tarafından  görevden alınmasından sonra Diyarbakır Büyük Şehir Belediyesine ait suyla ilgili bir şirkette görev aldığı halde, kayınbiraderinin hala OSKİ gibi bir firmada daire başkanlığı görevini yürütmesi demek, bu kurumda Enver Yılmaz’ın sözünün hala geçerli olduğu anlamına geliyor demektir. Soruyoruz ve merak ediyoruz. Ordu Büyük Şehir Belediyesi ve buna bağlı şirketlerde eski başkan Enver Yılmaz’ın sözü hala geçerli mi?

Bu milletin ödediği vergileri ve su paralarını  damat ve kayınbiraderlere  haksız yere ödüyorsanız, bunun vebalini ödemekle yükümlü olduğunuzu hatırlatmak istiyoruz.

SKANDAL HABER GELİYOR…

NOT: OSKİ Genel müdürlüğü Fatsa’ya niçin taşınıyor. Perde arkasında kimler ve neler var. Bütün gerçekleri detayları ile birlilikte yakında açıklıyoruz. Bizi takip etmeye devam ediniz.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Perşembe’nin Balıkçı kadınları meydan okuyor..Önceki Haber

Perşembe’nin Balıkçı kadınları meydan ok...

Vona Park projesi tamamlanarak hizmete girdi..Sonraki Haber

Vona Park projesi tamamlanarak hizmete g...

Facebook Yorum

Yorum Yazın