3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

OSKİ Kuraklığa karşı sondaj çalışmalarına başladı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OSKİ Kuraklığa karşı sondaj çalışmalarına başladı..
Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürlüğü, olası kuraklık tehlikesine karşın 19 ilçede başlattığı sondaj kuyusu çalışmalarına devam ediyor. Ordu Büyük Şehir Belediyesi genel sekreter Coşkun Alp “4 ay içinde 40 adet sondaj su kuyusu açılmış olacak” Oski genel müdürü Murat Us ise, 19 İlçede kaynak suları değerlendirilerek, nerde kaynak suyu varsa OSKİ orada olacak” dedi..

Tüm dünyada etkili olan kuraklık tehlikesine karşın 19 ilçede 40 adet su kuyusu çalışması başlatan OSKİ Genel Müdürlüğü, 4 ay içeresinde bu su kuyularının hizmete alınmasını hedefleniyor.

“BAŞKAN GÜLER’İN TALİMATI İLE ÇALIŞMALARA 1 YIL ÖNCE BAŞLADIK”

OSKİ Genel Müdürlüğü tarafından ilçelerde yürütülen sondaj kuyusu çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “19 ilçede 40 adet sondaj kuyusu çalışmasını 4 ay içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini” söyledi.

Genel Sekreter Alp, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 40 adet su kuyusu çalışmalarına 1 yıl önce başlamıştık. Şuana kadar 7 adet sondaj su kuyusu tamamlanarak kullanıma hazır hale getirildi. Bu çalışmalarımız ile olası kuraklığı daha az hissetmeyi hedefliyoruz. Su kuyusu çalışmalarımız haricinde ilçelerimizde gölet çalışmalarımızda tüm hızıyla devam ediyor. OSKİ Genel Müdürlüğümüz nerede bir su varsa onu en iyi şekilde değerlendiriyor ve kullanıma sunmak için çalışma yürütüyor. Ayrıca vatandaşlarımızın da su kullanımı konusunda daha hassas olmalarını rica ediyorum” dedi.

“NEREDE SU VARSA OSKİ ORADA OLACAK”

Alternatif su arayışlarına her alanda devam ettiklerini belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları ile 19 ilçemizde su konusunda yoğun çalışma içerisindeyiz. OSKİ olarak nerede bir su varsa bizler orada olacağız. Tüm dünyada etkili olan kuraklık tehlikesini vatandaşlarımızın en az hissetmeleri için tedbirlerimizi önceden almaya devam ediyoruz. Daha önce başladığımız sondaj kuyu çalışmalarının 7’incisini tamamladık. Geriye kalanları da 4 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak hizmete almak istiyoruz. Bu sayede hem içme suyu kaynaklarımızı güçlendirmiş olacağız hem de alternatif su kaynaklarına sahip olmuş olacağız” diye konuştu.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sağlık çalışanlarının ek ödemeleri ne zaman yapılacak?Önceki Haber

Sağlık çalışanlarının ek ödemeleri ne za...

Tartışma kanlı bitti. Eşi ile birlikte öldürüldü..Sonraki Haber

Tartışma kanlı bitti. Eşi ile birlikte ö...

Facebook Yorum

Yorum Yazın