2 -AŞ. ŞEHİR KADINLAR GÜNÜ
3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

OSKİ ATIK SU ARITMA TESİSLERİ KURUYOR..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OSKİ ATIK SU ARITMA TESİSLERİ KURUYOR..
OSKİ genel müdürü Murat Us, soyadına yakışır, ustaca kararlar almaya başladı. Aybastı ve Korgan ilçelerinde kaynakları kirleterek önemli bir çevre sorununa sebebiyet veren atık suları için Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, atık su arıtma tesislerini kuruyor.

Aybastı’da 9 bin metreküp, Korgan’da 6 bin metreküp kapasiteyle açılacak olan tesislerle OSKİ, gelecek kuşaklara daha temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmayı amaçlıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde atık su sorunu bitirici adımlar atımaya başladı..

“DAHA YEŞİL VE TEMİZ BİR ORDU İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Ordu’da atık su sorununu tamamen bitirerek gelecek kuşaklara sorunsuz, temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak istediklerini söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Murat Us, “Aybastı ve Korgan ilçelerimizin bazı yerleşim yerlerinin atık sularının kaynaklarımızı kirletmesi üzerine iki ilçemizde de atık su arıtma tesisi hayata geçiriyoruz”dedi.

OSKİ Genel Müdürü US, şöyle konuştu:

“Bilindiği üzere atık suları çevremizi büyük oranda kirletmektedir. Bütün dünyada ve ülkemizde su kaynaklarına olan ihtiyaca paralel olarak sınırlı olan bu kaynaklar üzerindeki kirlilik giderek artmaktadır. Bizde bunların önüne geçmek amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Hedefimiz kentimizde atık su sorununu tamamen bitirip gelecek kuşaklara sorunsuz, temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak. Bu kapsamda Aybastı ve Korgan ilçelerimizin merkezi ve bazı yerleşim yerlerinin atık sularının kaynaklarımızı kirletmesi üzerine iki ilçemizde de atık su arıtma tesislerini hayata geçiriyoruz. Daha yeşil ve temiz bir Ordu için kent genelinde planlı şehirleşme yönünde önemli çalışmalar yürütüyoruz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Zabıtalar Balık tezgahlarını denetleniyor..Önceki Haber

Zabıtalar Balık tezgahlarını denetleniyo...

Gürgentepe Belediyesinin web sayfasının çalıntı olduğu ortaya çıktı..Sonraki Haber

Gürgentepe Belediyesinin web sayfasının...

Facebook Yorum

Yorum Yazın