ORKENT, YALAN HABERE AÇIKLAMA YAPTI..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
ORKENT, YALAN HABERE AÇIKLAMA YAPTI..
Ordu Büyük Şehir Belediyesi şirketi olan ORKENT A.Ş. hakkında yerel basın siteleri ve sosyal medya sayfalarında balon şişirerek patlatma haberler yayınları devam ediyor. ORKENT yönetiminden yapılan bir açıklamada ise bu yalan ve asılsız haberleri yapanlar hakkında suç duyurusu yapılacağı belirtildi.

Daha önce de bir çok gazete sayfalarında “Ordu Nihatla Şenlenecek” diyerek sataşmalarda  bulunulmuş ve bu konuda basın arasında reklam ayırımcılığı yapıldığı konularını gündeme getirmiştik.

ORKENT Yönetim kurulu başkanı Nihat Şen’e bir kez daha sesleniyoruz, Kemik at susarlar, pardon, reklam verirsen kimse seini çıkarmaz. Yalan, iftira ve kaçak da olsa  görmezden ve duymazdan gelirler. Bizden uyarması..

Bu konuda asılsız haberleri yapanlar hakkında yasal haklarını kullanacaklarını ifade eden ORKENT yönetimi aşağıdaki açıklamayı yaptı..

KAMUOYU DUYURUSU..
Bazı haber siteleri ve sosyal medya platformlarında, Şirketimize ait olan ve inşası devam eden Park Melet, Civil Vadi Yaşam ve Ünye Bedesten projelerinin kaçak, ruhsatsız ve imara aykırı olduğu iddia edilerek kamuoyunu yanıltıcı şekilde haberler paylaşılmıştır.
Orkent A.Ş. tarafından yapılan Civil Vadi Yaşam, Park Melet, Yeni Mahal, Yeni Çarşı Ticaret Merkezi, Ünye Bedesten projeleri başta olmak üzere tüm inşaat projeleri yasalara uygun şekilde yürütülmekte olup, aksine iddialar Şirketimizin ticari itibarını zedelemeye ve Şirketimizi kamuoyu önünde küçük düşürmeye yöneliktir. Yapılan haberler 5187 Sayılı Basın Kanunu ile basın meslek ve ilkelerine açıkça aykırıdır. Özellikle belirli basın yayın organlarınca kasıtlı olarak kamuoyunu manipüle edecek şekilde dezenformasyon amaçlı haberler yapılarak Şirketimizin ticari itibarı zedelenmeye çalışılmaktadır. Bahsi geçen haberler içerisinde yöneltilen iddialar kesinlikle doğru değildir. Projelerimizin tamamı kanuni usul ve yöntemlere uygun yürütülmektedir. Provokasyon maksatlı olan yanıltıcı ve yalan iddialar içeren bu haberlere itibar edilmemesini, söz konusu haber/haberleri yapan sorumlular hakkında suç duyurusu dahil olmak üzere gerekli yasal yollara başvurulduğunu kamuoyuna saygı ile bildiririz.


Kılcal damar görüntüsü lazerle gideriliyorÖnceki Haber

Kılcal damar görüntüsü lazerle gideriliy...

Sahildeki bataklık yaşam alanına döndü..Sonraki Haber

Sahildeki bataklık yaşam alanına döndü..