4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Ordu’yu Fetö’cü Memur Sen başkanları mı yönetiyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu’yu Fetö’cü Memur Sen başkanları mı yönetiyor?
Ordu valisi Tuncay Sonel’in 2 günde almış olduğu 2 ayrı karar kafaları karıştırdı. Düğün salonları sendikasının pandemi ile mücadele sürecine katkıda bulunmak amacıyla uygulamaya soktuğu ”GÜVENLİ DÜĞÜN” projesine vali önce evet sonra hayır dedi. Vali kararından neden döndü veya bu kararı kim bozdu.? Bazı Fetö’cü sendika başkan ve yöneticileri daha mı güçlü? Ordu’yu bunlar mı yönetiyor?

Pandemi ile ilgili alınan kararlar bilindiği gibi Valiler başkanlığında yapılır. Son karardan sonra Okul bahçeleri ve sokaklarda yapılan düğün bilgileri hakkında verilen kararın altında Ordu il Milli Eğitim müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu’nun mesaj atarak kararları değiştirmesi çeşitli şaibelere neden oldu. İlk karar validen çıkar, değişmesi de vali emri ile ilgili kuruma gönderilir. Tıpkı düğün salonları ile ilgili kararın değişmesi sonucu Müdürün fendi, valiyi yendi, misali oldu.

Ruhsatsız ve kontrolsüz okul ve sokaklarda yapılan düğünlerin pandemiyi olumsuz etkilediğine değinen Vali Tuncay Sonel’in her isteğini kabul eden sendika, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için okullardaki anlaşmaları üzerinden yardımcı olacakları taahhüdü vermişti.

VALİNİN KARARINI KİM BOZDU?

Ordu Valisi Tuncay Sonel 4 Haziran Cuma günü Milli Eğitim müdürlüklerine iletilmesi yönelik aldığı okul ve spor salonlarını düğün vb. organizasyonlarına kiralanmaması için aldığı kararı bir gün sonra iptal etmesi Vali nereye takıldı? Sorusunu akıllara getirdi.

ÜNYE’DE  BUNUN AÇIK ÖRNEĞİ..

Durum, Ünye, Ordu, Fatsa fark etmiyor. 19 İlçede aynı kararlar geçerli ama, Ünye ilçesinde bunun daha farklı ve açık örneği ortaya çıktı. Valilikten gelen karar, il milli eğitim müdürlüklerine iletildi daha sonra da ilçelerdeki uygulamalar Kaymakamların insiyatifine bırakıldı. Şu ana kadar Ordu merkezden herhangi bir tepki gelmedi, duymadık ama, İşte ne olduysa o karardan sonra Ünye’de farklı bir uygulamaya, farklı bir tepki gösterildi.

Ünye’de yayın yapan www.ÜnyeNethaber.com haber sitesi konuyu açıkça gündeme taşıdı ve olayın altında nelerin olduğu kimlerin eli olduğunu aşağıdaki haberinde gündeme getirdi.

KAYMAKAM İLE FETÖ’CÜ BAŞKAN GÖRÜŞMESİ..

 VARAN 1-Bu alınan çelişkili iki kararın ardından yapmış olduğumuz araştırmada Memur-Sen Ünye İlçe Başkanı aynı zamanda Adnan Menderes Ticaret Lisesi Müdürü İsa Ünel’in Kaymakam Ümit Hüseyin Güney ile görüşmesinin etkili olduğu,

VARAN 2-Fetö’den hakkında soruşturma geçiren ve  o dönemin şaibeli kişileri tarafından korunan İsa Ünel’in Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ile yaptığı toplantının ardından, kaymakamın durumu valiliğe aktardığı,

VARAN 3-Kaymakam Güney’in Valilik kararının bozulmasında etkili olduğu ve arkasında aynı mesleği (düğün salonu işletmeciliği) yapan gazeteciyle hesaplaşmak olduğu, bu nedenle diğer işletmeleri mağdur etmeyi göze alarak tarafsızlığından yine uzaklaştığı,

VARAN 4-Ünye’de okul spor salonunu çocuklardan alarak onları sokağa atan okul müdürü İsa Ünel’in valilik kararı sonrası devlete ve valiye ağır sözler sarf edildiği,

VARAN 5- Fetö iltisaklısı kişi ve cemaatlerin bazı işletmelerden pay aldığı, desteklendiği ve bu okulun daha önceden inceleme geçirdiği iddialar arasında.

Sendika üyeleri tarafından, Cumhuriyet savcılarını bu iddiaları araştırmaya ve o dönem müdahale edilen yargıyı tekrar harekete geçirmelerini, er yada geç adaletin tecelli etmesini istiyoruz açıklamasında bulunuldu.

NOT : Sorumluların bu soruna bir çözüm bularak kamu oyuna açıklama yapması bekleniyor.

VALİLİĞİN BİR GÜNDE 2 AYRI KARARI

MÜDÜRÜN İMZASINI TAŞIYOR..

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tarihi Kabir ve eserlerin açılışı törenle yapıldı..Önceki Haber

Tarihi Kabir ve eserlerin açılışı törenl...

Bisiklet safari tutkunlarının yeni adresi: YOROZSonraki Haber

Bisiklet safari tutkunlarının yeni adres...

Facebook Yorum

Yorum Yazın