4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Ordu’lu yöneticilerin Kurban bayramı mesajı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu’lu yöneticilerin Kurban bayramı mesajı..
Kurban Bayramı nedeniyle Ordu’yu yöneten idareciler, eğitimciler ve ticareti yönetenler birer Bayram kutlama mesajı yayınladılar. Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. M. Hilmi Güler, Altınordu Belediye başkanı Aşkın Tören, Üniversite rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ve OTSO bakanı Servet Şahin’in bayram kutlama mesajlarını aşağıda aynen yayınlıyoruz.

BAŞKAN GÜLER’iN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kurban Bayramı’nın özüne değinen Başkan Güler, “Kurban Bayramı; huzur ve barışın, yoksula ve kimsesize umut olmanın bayramıdır” dedi.

Kurban Bayramı’nda yardımlaşma ve paylaşma duygularının yoğun olarak yaşandığını ifade eden Başkan Güler, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bütün bu değerleri barındıran dinimizin anlamlı günlerinden biri olan Kurban Bayramı, özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı da ifade etmektedir.

Kurban Bayramı; huzur ve barışın, yoksula ve kimsesize umut olmanın bayramıdır.

Sevinçlerin ve mutlulukların paylaştıkça artığını,  üzüntüler ve acıların da paylaşıldıkça azaldığını unutmamalı, küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmalı, yardımlaşma ve dayanışmayı artırarak, kardeşlik duygularımızı güçlendirmeli, bayramlarımızı günün anlam ve önemine uygun olarak yaşamalıyız.

Bu duygularla, Ordulu hemşehrilerimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramını gönülden tebrik ediyor, bayramın sağlık, huzur ve mutluluğa vesile olması temennisiyle selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI TÖREN’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Tören mesajında “bizim şehrimiz paylaşmanın bereketini, dayanışmanın değerini bilen bir şehirdir. Biz bu sebeple ‘paylaşmanın ve bereketin yurdu Altınordu’ diyoruz“ dedi.

Bayramların sevinme, barış ve kucaklaşma günleri olduğunu belirten Başkan Tören, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kurban,  birliğin bütünlüğün beraberliğin kardeşliğin ihlas ve samimiyetin bayramıdır. Biz tasada ve kıvançta ortağız. Birlikte üzülür, birlikte seviniriz. Çokluk içinde birlik olmayı en iyi bilen milletiz. Bu kurban bayramının da, insanımızın yaşadığı her yerde, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı, kardeşlik ve aidiyet duygusunu daha da pekiştireceğine yürekten inanıyorum.  

Kurban Bayramının özünde, infak etmek; yani paylaşmak, bölüşmek, dayanışma vardır. Bir arada yaşarken bizi mutlu kılan, hayatımızı kolaylaştıran ve bizi bir kılan hasletlerimizden bir tanesi ve belki de en önemlisi; paylaşma ve dayanışmadır.  

Bilgimizi paylaşmak, sevgimizi paylaşmak, sevinç ve üzüntülerimizi paylaşmak, bir lokma ekmeğimizi paylaşmak, emeğimizi paylaşmak... Ve aslında ne kadar çok şey var paylaşabildiğimiz ve paylaştıkça huzura erdiğimiz. Bu Kurban Bayramında da paylaşmanın huzurunu hep birlikte yaşayalım.

Biz, göreve geldiğimiz günden bu yana her alanda ve her koşulda hemşehrilerimizle dayanışma halinde olmayı kendimize sorumluluk bildik. Bizim şehrimiz paylaşmanın bereketini, dayanışmanın değerini bilen bir şehirdir. Biz bu sebeple ‘paylaşmanın ve bereketin yurdu Altınordu’ diyoruz. Bugüne kadar İmkânlarımız ölçüsünde vatandaşlarımızı hiç yalnız bırakmadık, bundan sonra da aynı kararlılık ve sorumluluk duygusu ile vatandaşlarımızla dayanışmamızı sürdüreceğiz.

Bayramlar! Sevinme günüdür, barış günüdür, kucaklaşma günüdür.

Bayramlar! Birlik beraberlik içerisinde huzura yürüme günüdür.

Bayramlar aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliğidir.

Bu Kurban Bayramı`nda da her bayramda olduğu gibi; dostluğumuzu, sevgimizi, aşımızı, ekmeğimizi, soframızı, hüznümüzü ve mutluluğumuzu en içten şekilde sevdiklerimizle paylaşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli hemşehrilerimizin Kurban Bayramını tebrik ediyor, bayramın şehrimize, ülkemize milletimize, İslam Âlemine ve tüm insanlığa, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum"

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Bayramlar, kutsal değerlerimizin herkes tarafından hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, dostluk ve kardeşlik duygularının güçlenerek sevgi, saygı ve dayanışmanın arttığıen müstesna günlerdir.

Birlik ve beraberliğimizin en çok perçinlendiği günlerden biri olan Kurban Bayramı da ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzatmanın, sevinçleri olduğu kadar sıkıntıları da paylaşmanın önemini anlayabileceğimiz özel bir gündür. Bayramların bizlere kazandırdığı paylaşma duygusuyla karşılıksız sevgi ve yardımlaşma gibi manevi değerleri gelecek nesillere aktarmak, mutluluk ve coşkuyu hayatımızın her gününe taşıyabilmek en büyük temennimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa mutluluk getirmesini diliyor; Ordu Üniversitesi ailesi başta olmak üzere milletimizin ve bütün İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OSKEM Boğulma tehlikesi geçiren 35 kişiyi kurtardılar..Önceki Haber

OSKEM Boğulma tehlikesi geçiren 35 kişiy...

AREFE GÜNÜNDE ŞEHİTLİKLER ZİYARET EDİLDİ..Sonraki Haber

AREFE GÜNÜNDE ŞEHİTLİKLER ZİYARET EDİLDİ...

Facebook Yorum

Yorum Yazın