3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Ordu’lu turizm işletmecileri “Güvenli Şehir” olma yolunda..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu’lu turizm işletmecileri “Güvenli Şehir” olma yolunda..
Ordu Ticaret Odasında düzenlenen bir toplantıda turizm açısından “Güvenli Şehir” olmak için ilk adımı atarak, gelecek turizmciler açısından endişe duyulmayan ve güvenilir bir şehir olma ünvanı için bütün tedbirlerin alındığı açıklandı. Toplantıda yapılan konuşmalarda alınacak tedbirlerin başında işletmelerin bütün eksiklikleri tamamladıktan sonra “TURİZM SERTİFİKASI” alarak güven sağlamak için belli bir para ödeyecekleri ve nihayet Pandemi sonucu para kazanmak için işin yine paraya dayandığı görüldü.

Ordu’da turizm sektörü, Kovid-19 nedeniyle Türkiye’de turizm tesislerinin güvenilirliğini arttırmak amacıyla başlatılan “ Turizmde Güvenli Şehir “ sertifikasyon süreci hakkında bilgilendirildi. Alınacak bütün tedbirlerden sonra Ordu Karadenizde turizm açısından en güvenilir iller arasında yerini 1. sırada alacak.

Ordu Seyahat Acenteleri ve Otelciler Platformu Derneği “Turizmde Güvenli Şehir “ markasının yaratılmasını sağlayacak ve bu kapsamda dernek üyesi otellerin güvenli otel olabilmek için sertifikasyonunu amaçlayan projenin açılış toplantısı, turizm sektörü temsilcileri ile dernek üyelerinin katılımlarıyla Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Gerçekleşen toplantıda konuşan Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak; “Gerçekten son dönemlerde ülkemizin pek çok alanda sertifikasyon çalışmalarına şahit olduk. Ancak bu zamana kadar turizm sektöründe bu tür sertifikasyonları görmemiştik, ilk defa bu pandemi sürecinde sertifikasyon organizasyonu hayatımıza girdi. Bunu hepimiz önemsiyoruz, çünkü bu sertifikasyonlar her birimizin birer karnesi durumundadır. Karnemiz ne kadar güzel olursa bizim misafirlerimizin de bize o kadar güvenecektir. Dolayısıyla bu organizasyonun sadece pandemi süresi içerisinde değil de bundan sonraki süreçte de devam etmesi temennisini ediyorum.”dedi.

Sektör olarak sürece hazır olduklarını söyleyen Ordu Seyahat Acenteleri ve Otelciler Platformu Derneği Başkanı Volkan Aydın; “Önümüzde güzel bir sezon var. Bu konuda da sektör olarak önümüzdeki aylarda ciddi hazırlıklar yaptık. Artık bunu belgelendirme zamanı geldiğini düşünüyoruz. Güvenli Turizm Sertifikası dışında güvenli bir şehir olduğumuzu, turizm için gayet elverişli bir şehir olduğumuzu göstereceğimiz bir dönem başlıyor. Şimdiden hepimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Son olarak “Turizmde Güvenli Şehir “  hakkında bilgilendirmede bulunan Proje Müdürü Orhan Tolga Balarısı; “12 Mayıs tarihi itibari ile Turizm Bakanlığımızın genelgesiyle yayınlanan yeni normalleşme süresinde dört etaplı bir sertifikasyon duyurusu yapıldı. Bu dört etapta öncelikle havaalanlarının güvenli hale getirilmesi, transfer araçlarının güvenli hale getirilmesi son olarak da yeme içme noktalarının ve konaklama tesislerinin güvenli hale getirilmesi için bir sertifikasyon duyurusu yapıldı. Yeni normalleşme süresinde açıklanan 147 maddeye uyulması gerekiyor. Havaalanlarında, konaklama yerlerinde, yeme içme yerlerinde ve transferlerde bu 147 madde üzerinden denetim yapılıyor. Buradaki amaç hep birlikte hareket edip Ordu’nun güvenli bir nokta olduğunu herkese duyurabilmek, eğer siz bu kriterleri uyguladığınız zaman size gelecek müşterilerinde içi rahat olacak çünkü bu anlamdaki bütün önlemleri almış olacaksınız. Biz sizlere bu noktada gerekli desteği hem belgelendirme öncesinde hem sonrasında vermeye hazırız.” diye konuştu.

Daha sonra, dernek üyelerine yeni normalleşme süresinde açıklanan 147 madde hakkında bilgi verildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tomakin, “Yolumuza güçlenerek devam edeceğiz”Önceki Haber

Tomakin, “Yolumuza güçlenerek devam edec...

Dönere At eti, Çaya boya ve Tereyağına Nişasta kattılar..Sonraki Haber

Dönere At eti, Çaya boya ve Tereyağına...

Facebook Yorum

Yorum Yazın